Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By LeszekR -  02 kwie 2007, 11:33
 wielkopolskie
#3721
Witam kolegów. Pozwolê zadaæ kolegom kilka pytañ nt Pi±teczki. Jeste¶cie zadowoleni ze swoich autek?Jak z awaryjnosci±? Jak z kosztami utrzymania? Jak prowadzi siê autko szczególnie na polskich drogach? Czy zawieszenie jest trwa³e? Jak ono pracuje czy ma tendencje do nieporz±danych stuków puków itp?Z gory dzikuje za odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam Golfiarzy :wink:
Awatar użytkownika
By miszi -  02 kwie 2007, 15:17
 -------
#3728
LeszekR pisze:Witam kolegów. Pozwolê zadaæ kolegom kilka pytañ nt Pi±teczki. Jeste¶cie zadowoleni ze swoich autek?Jak z awaryjnosci±? Jak z kosztami utrzymania? Jak prowadzi siê autko szczególnie na polskich drogach? Czy zawieszenie jest trwa³e? Jak ono pracuje czy ma tendencje do nieporz±danych stuków puków itp?Z gory dzikuje za odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam Golfiarzy :wink:
U¿ywam golfa od koñca sierpnia 2006, jak na razie nie mia³em powa¿niejszych awarii. Raz komputer wy¶wietli³ mi ¿e mam zepsuty czujnik chyba ci¶nienia oleju, ale to by³ tylko b³±d w programie bo od 2 miesiêcy ju¿ jest spokój i serwis te¿ nic nie wykaza³. Kolejnym mankamentem jest stukaj±ca zewnêtrzna klamka drzwi pasa¿era, ale to tylko przy g³o¶niejszej muzyce i mocniejszym basie- da siê ¿yæ. Dioda od centralnego zamka czasami siê nie wy³±cza i nie wiem czemu. Oderwa³ mi siê jeden z zaczepów mocowania nadkola i teraz ono stuka na nierówno¶ciach. Oderwa³ sie z mojej winy bo zahaczy³em o kamieñ :oops: A poza tym Idea³ :wink: Prowadzi siê pewnie nawet na ¶liskiej nawierzchni, dziury dosyæ dobrze t³umi... co do trwa³o¶ci zawieszenia z uwagi na jego wiek nie mogê siê wypowiadaæ... W zimie czasami na dziurach trochê trzeszcza³y gumy w tylnym zawieszeniu
Awatar użytkownika
By fredric -  02 kwie 2007, 16:30
 mazowieckie
#3736
u mnie jest w miare ok mam juz nalatane 76tys od wakacji 2005. z servisowych spraw to jakis czujnik spalin byl do wymiany(wedlug mnie przez box), do dzis miga mi swiatlo przy oslonce slonecznej. prowadzi sie ok tylko szkoda ze nie mam esp bo przydaje sie przy ostrej jezdzie. jak narazie zadnych wymian w zawieszeniu nie robilem nic jeszcze nie stuka. rwymienialem narazie klocki i filtry oraz plyny. mam male problemy ze sprzeglem ale to po wizycie w servisie w maju bedzie wiadomo co i jak.
autko prowadzi sie bardzo fajnie
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  04 kwie 2007, 8:31
 -------
#3801
Mam nawiniete dopiero 48 tys. km. Jak na razie to nic sie nie dzieje. Jedynie czujnik deszczu sprawial mi klopoty ( w ASO nie rozwiazane) wiec zdeaktywowalem go. Coz jeszcze: sporadyczne skrzypienie w strefie kratki przed przednia szyba i mruczace silniki krokowe klimatronic. To typowe objawy niemal kazdej piatki. Poza tym auto ok.
By emiter -  04 kwie 2007, 9:04
 łódzkie
#3802
Z moim golfikiem bylo pare rzeczy które wymaga³y ingerencji:
- uszczelki drzwi przednich, kierowcy 2 razy, pasa¿era raz, odklei³y siê na ³±czeniach - wymiana na gwarancji
- pad³ g³o¶nik niskotonowy w drzwiach kierowcy - wymiana na gwarancji
- zacina³ sie napinacz pasa pasa¿era - wymiana na gwarancji
- pek³ trzpieñ przycisku hamulca recznego - wymiana na gwarancji
W/g mnie to raczej pierdo³y, ni¿ powa¿ne usterki. Pozatym auto spoko, prowadzie sie ¶wietnie,
i jak na 115 KM spalanie jest akceptowalne. Przebieg jakies 33 tys od sierpnia 2005.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2007, 12:06 przez emiter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  05 kwie 2007, 10:06
 kujawsko-pomorskie
#3855
Z mojego auta jestem bardzo zadowolony. Przejechane mam 43000 km. Je¿d¿±c po naszych drogach w zasadzie nic siê nie dzieje. Nie posta³y jeszcze ¿adne luzy które by skutkowa³y stukaniem czy pukaniem w zawieszeniuani nie mia³o to ¿adnego wp³ywu na nadwozie - nic nie trzeszczy. Silnik moim zdaniem jest bardzo oszczêdny i jak narazie bezawaryjny.Do tej pory spotka³y mnie tylko ma³e usterki:
-- zacieraj±ca siê d¿wignia zmiany biegów.
-- popiskuj±ca dmuchawa climatiku.
-- uszkodzony spryskiwacz szyby przedniej
-- pêkniêty przewód p³ynu do spryskiwacza tylnej szyby
-- poluzowany zamek tylnej klapy
-- wypiêcie nadkola z jednego zatrzasku.
Wszystkie usterki zlikwidowa³em sam bo w zasadzie by³y to duperele. Mam nadziejê ¿e tak bêdzie dalej czego sobie i innym u¿ytkownikom Mk5 ¿yczê
:P :P
Awatar użytkownika
By miszi -  14 kwie 2007, 15:24
 -------
#4201
Skoro ju¿ jest topik "pytania na temat golfa" to pozwolê sobie zadaæ 2 pytania:

Czy w waszych V (5D) element miêdzy tyln± kanap± a drzwiami jest plastikowy czy tapicerowany??

Do posiadaczy RCD300: Czy po pewnym czasie grania przy wy³±czonym silniku radio ¶cisza siê lub wy³±cza??
Awatar użytkownika
By fredric -  14 kwie 2007, 17:35
 mazowieckie
#4206
ten element u mnie jest obity tapicerka i nawet dosyc miekki
a radio faktycznie sie wylacza po jakima czasie jak jest wylaczony zaplon(pewnie jakas forma zabezpieczenia przed rozladowaniem aku)
Awatar użytkownika
By miszi -  14 kwie 2007, 17:40
 -------
#4208
fredric pisze:ten element u mnie jest obity tapicerka i nawet dosyc miekki
a radio faktycznie sie wylacza po jakima czasie jak jest wylaczony zaplon(pewnie jakas forma zabezpieczenia przed rozladowaniem aku)
oj to widzê ¿e u mnie kolejny element do wymiany bo ksiêgowi przysêpili :evil:
Awatar użytkownika
By krz_p -  14 kwie 2007, 18:42
 wielkopolskie
#4210
miszi pisze:Do posiadaczy RCD300: Czy po pewnym czasie grania przy wy³±czonym silniku radio ¶cisza siê lub wy³±cza??
u mnie nic takiego raczej nie mia³o miejsca, wy³±cza³o sie po wyjêciu kluczyka ze stacyjki, pozatym nigdy nie zdarzy³o mi siê aby radio by³o d³u¿szy czas w³±czone bez kluczyka w stacyjce
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  14 kwie 2007, 20:04
 kujawsko-pomorskie
#4214
miszi pisze:
Do posiadaczy RCD300: Czy po pewnym czasie grania przy wy³±czonym silniku radio ¶cisza siê lub wy³±cza??
Po wy³±czeniu silnika ale przy pozostawionym kluczyku w stacyjce radio gra bez ograniczeñ i na tym samym poziomie. Po wyjêciu kluczyka radio ga¶nie ca³kowicie. Natomiast po w³±czeniu radioa bez kluczyka nie zaobserwowa³em aby siê ¶cisza³o lub wy³acza³o ale nie wiem po jakim czasie u Ciebie to siê dzieje. Mo¿e jest jaka¶ opcja ustawiana przez VAG.
Awatar użytkownika
By miszi -  14 kwie 2007, 22:21
 -------
#4217
BRUNO55 pisze:
miszi pisze:
Do posiadaczy RCD300: Czy po pewnym czasie grania przy wy³±czonym silniku radio ¶cisza siê lub wy³±cza??
Po wy³±czeniu silnika ale przy pozostawionym kluczyku w stacyjce radio gra bez ograniczeñ i na tym samym poziomie. Po wyjêciu kluczyka radio ga¶nie ca³kowicie. Natomiast po w³±czeniu radioa bez kluczyka nie zaobserwowa³em aby siê ¶cisza³o lub wy³acza³o ale nie wiem po jakim czasie u Ciebie to siê dzieje. Mo¿e jest jaka¶ opcja ustawiana przez VAG.
Wczoraj zaobserwowa³em ¿e po jakich¶ 30 minutach (moze trochê wiêcej) od ka¿dego zg³o¶nienia. Kulczyk by³ w stacyjce ale nie by³ przekrêcony :roll:
Awatar użytkownika
By fredric -  14 kwie 2007, 23:19
 mazowieckie
#4222
kiedys sprawdzalem to i radio bez kluczyka gra jakies 45minut do godz potem automatycznie sie wylacza.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  15 kwie 2007, 21:51
 kujawsko-pomorskie
#4230
fredric pisze:kiedys sprawdzalem to i radio bez kluczyka gra jakies 45minut do godz potem automatycznie sie wylacza.
Jak bêdê mia³ czas to poobserwuje ten temat i opiszê moje spostrze¿enia. Swoj± drog± to nie przypuszcza³em ¿e to mo¿e byæ taki czas 30 lub nawet 45 min. Ale zobaczê bo do tej pory nie pozostawia³em nigdy w³±czonego radia na tak d³ugo.
Awatar użytkownika
By Bruce -  22 kwie 2007, 19:27
 mazowieckie
#4434
LeszekR pisze:Witam kolegów. Pozwolê zadaæ kolegom kilka pytañ nt Pi±teczki. Jeste¶cie zadowoleni ze swoich autek?Jak z awaryjnosci±? Jak z kosztami utrzymania? Jak prowadzi siê autko szczególnie na polskich drogach? Czy zawieszenie jest trwa³e? Jak ono pracuje czy ma tendencje do nieporz±danych stuków puków itp?Z gory dzikuje za odpowiedzi. Serdecznie pozdrawiam Golfiarzy :wink:
Mysle, ze przyda Ci sie zapoznanie z tym linkiem:
http://www.takeforum.com/vwgolfv/viewto ... um=vwgolfv