Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By miszi -  18 maja 2007, 14:30
 -------
#5086
Fajny pomys³ a gdzie zamierzasz wszystko zamontowaæ??
Awatar użytkownika
By maluszek -  18 maja 2007, 22:56
 mazowieckie
#5106
miszi pisze:Fajny pomys³ a gdzie zamierzasz wszystko zamontowaæ??
No có¿, mia³em tego jeszcze nie zdradzaæ, ale nie ma siê z czym czaiæ :D.

Chcê zbudowaæ kompletny zamiennik standardowego radia. Wyci±gam jedno, wk³adam drugie. ¯adnych kabli do baga¿nika, ¿adnych dvd-romów w schowku przed pasa¿erem, wzmacniacz (4x20W, czyli niewiele, ale nic wiêcej nie mi nie potrzeba) te¿ w ¶rodku. Co siê nie zmie¶ci - nie jedzie :D . Minimalna forma, maksymalna funkcjonalno¶æ.

Jedyn± modyfikacjê samochodu, jak± przewidujê, to dodatkowy kabel zasilania, bo bez tego chyba nie przejdzie.
Awatar użytkownika
By jabart -  19 maja 2007, 11:15
 -------
#5111
rozumiem LCD i dotykowe sterowanie?
By gOOlfer -  15 cze 2007, 11:53
 -------
#5656
Pomys³ ciekawy ale pewnie koszt ca³kowity pora¿aj±cy...

Ja my¶la³em zaadaptowaniu jakiego¶ ma³ego laptopa.
Awatar użytkownika
By maluszek -  15 cze 2007, 17:01
 mazowieckie
#5659
gOOlfer pisze:Pomys³ ciekawy ale pewnie koszt ca³kowity pora¿aj±cy...
Nie jest tak ¼le. Najwiêkszy koszt tej imprezy to p³yta g³ówna, bo musia³a byæ dosyæ kompaktowa i niestety ma³o popularna, wiêc u¿ywanej nie znajdê. Resztê uda³o mi siê kupiæ po w miarê przyzwoitych cenach.

Ponadto koszt tego nie powinien wyj¶æ wy¿szy ni¿ koszt fabrycznej nawigacji (w podstawowej wersji). A z kilkoma dodatkowymi bajerami i tak bêdzie tañszy od fabrycznej navki i laptopa potrzebnego do vag-com'a.

A daje o wiele wiêksze mo¿liwo¶ci: navka sterowana g³osem, mo¿liwo¶æ surfowania po necie w miejscach z wi-fi (oczywi¶cie pasa¿er!!!, nie kierowca ;-) ), g³o¶nomówi±cy zestaw do telefonu na bluetooth, pomiar przyspieszenia 0-100km/h na ka¿dych ¶wiat³ach ;-) ...
gOOlfer pisze:Ja my¶la³em zaadaptowaniu jakiego¶ ma³ego laptopa.
Trzy kwestie z laptopem:
1. zasilanie - bêdzie ciê¿ko zrobiæ budzenie i hibernacjê sterowan± zap³onem.
2. mo¿liwo¶æ rozbudowy - có¿, moja p³yta równie¿ za wiele nie oferuje, ale jest jakie¶ z³±cze, które mo¿e kiedy¶ uda siê wykorzystaæ na jak±¶ lepsz± kartê audio.
3. cena - ma³e rozmiarowo laptopy chodz± w chorych cenach. a maksymalna wielko¶æ ekranu, któr± jeszcze da siê upchaæ w desce rozdzielczej w miejscu radia to 7" (fabryczna navka ma 6" albo 6.5")