Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By jarek23 -  21 maja 2007, 23:18
 -------
#5144
Wiec jak w temacie. Jak przyspieszam na max na 2 biegu obroty od 2800-4000 to od czasu do czasu cos strasznie stuknie tak jak by mi zawieszenie odpadalo(slychac tylko w przednim zawieszeniu) i nie wiem co to jest. Jak wpada na sliska powiezchnie albo dziure to sie wlaczy asr ale to inny dzwiek no i zwalnia. Tak sie zastanawiam czy cos mi sie nie urywa. Dodam ze nie dzieje mi sie to czesto.
Awatar użytkownika
By maluszek -  22 maja 2007, 1:21
 mazowieckie
#5146
jarek23 pisze:Wiec jak w temacie. Jak przyspieszam na max na 2 biegu obroty od 2800-4000 to od czasu do czasu cos strasznie stuknie tak jak by mi zawieszenie odpadalo(slychac tylko w przednim zawieszeniu) i nie wiem co to jest. Jak wpada na sliska powiezchnie albo dziure to sie wlaczy asr ale to inny dzwiek no i zwalnia. Tak sie zastanawiam czy cos mi sie nie urywa. Dodam ze nie dzieje mi sie to czesto.
w momencie kiedy depniesz rozlega siê stuk? czy ju¿ przy rozpêdzaniu?
By jarek23 -  22 maja 2007, 10:54
 -------
#5147
Stuka tak 2 sekunty po tym jak trzymam gaz na max. Dzisaj pojezdze szybko i sprawdze czy to za kazdym razem. Zamieszcze dokladniejszy opis:) Moze jednak to przez asr(zrobie test z wylaczonym).
By jarek23 -  22 maja 2007, 22:11
 -------
#5151
Dzisiaj jezdzilem i stwierdzilem ze to stukanie to najprawdopodobniej jest od tych dziur na drode... bo jak hamuje i wpadne w dziure to identycznie stuka. Chyba w tym momencie dobija na max kolo. Na nowej prostej drodze ruszalem chyba z 30 razy i nic nie szczelilo.
Awatar użytkownika
By miszi -  22 maja 2007, 22:29
 -------
#5153
Przeczyta³em jakie masz objawy. To jest ASR mam to samo. Nie wiem dlaczego ale tak jest. Mo¿e dolno¶l±skie drogi maj± z³y wp³yw na ASR. Czasami najczê¶ciej przy skrêconych ko³ach dzieje siê u mnie co¶ podobnego. opisze jak to wygl±da u mnie.
Chcê ruszyæ dynamicznie daj±c du¿o gazu i puszczaj±c szybko sprzêg³o. Czujê utratê przyczepno¶ci pó¼niej takie szarpniêcie jakbym wpad³ w dziurê i ko³o dobi³o na max a po nim utrata mocy i tak kilka razy. trwa to u³amek sekundy. U ciebie te¿ tak jest?
By jarek23 -  23 maja 2007, 0:01
 -------
#5157
Jest podobnie jak wpadam na piach albo na kostke. Ale to co pisalem to tylko jedno stukniecie i nie ma utraty mocy. Mozliwe ze to ars albo kolo dobijajace.