Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By KriSSo -  18 kwie 2009, 14:43
 zachodniopomorskie
#16271
Co prawda, to nie ten dzia³, ale jak to jest dieslami? Te¿ powinno siê zalewaæ te Vervy itd? Zwyk³a ropka bêdzie du¿o gorsza? A mo¿e na vervie mniej dymi, bo to mnie troszkê denerwuje.
Awatar użytkownika
By PotaS -  18 kwie 2009, 14:57
 warmińsko-mazurskie
#16273
Bruce pisze:Testuje Supreme 98 juz pare miesiecy na Statoilu.
I raz jest dobrze, nie slysze zaworow, a raz dowalaja konkretnie.
I co smieszne na tej samej stacji paliw, wiec musza cos kombinowac z paliwem :evil:
Wszystko zale¿y od cyrkulacji 98-ki na stacji :evil: s± stacje na których 98 nie ma wogóle brania i stoi po 2-3 miechy a wtedy to ju¿ chyba nie ma tych 98 :? . Te¿ tankuje Supreme98 i staram siê kupowaæ przy ruchliwej trasie bo tam rotacja wiêksza. Mieszkam w ma³ej mie¶cinie to generalnie tankuje jak wracam z dalszego wyjazdu do pe³na albo w Zakroczymiu albo Brodnica w zale¿no¶ci sk±d jadê a jak braknie miêdzy wyjazdami to Verva98 te¿ przy trasie zaraz obok Sierpca w mie¶cie nie tankuje bo jak zagada³em z pracownikami to mówi± ¿e 98-ka to i 4 miesi±ce zanim zejdzie.

Wa¿ne jest te¿ czy to stacja partnerska czy firmowa. Jak firmowa to bardziej bezpieczna. Zatankowa³em kiedy¶ w I³awie na partnerskiej to kl±³em przez 10 km i zaraz do tankowa³em Vervy na najbli¿szym Orlenie i siê od razu polepszy³o.

A propos Lukoil zatankowa³em 98-kê na próbê i jak na razie jedyne co zauwa¿y³em to spadek dynamiki szczególnie przy wyprzedzaniu to widaæ wiêc raczej wracam do Statoilu i Supremy98.
Awatar użytkownika
By PotaS -  18 kwie 2009, 14:59
 warmińsko-mazurskie
#16274
KriSSo pisze:Co prawda, to nie ten dzia³, ale jak to jest dieslami? Te¿ powinno siê zalewaæ te Vervy itd? Zwyk³a ropka bêdzie du¿o gorsza? A mo¿e na vervie mniej dymi, bo to mnie troszkê denerwuje.
Nie wiem czy facet ma racjê ale mo¿e da Ci to jak±¶ odpowied¼.
http://www.wojdas.24x7.pl/download/paliwa.pdf
By AdamekS -  18 kwie 2009, 15:11
 -------
#16278
Ja do swojego TSI 122KM lejê Vervê albo Ultimate na BP. CO prawda silnik jest przystosowany do 95okt, jednak zauwa¿y³em, ¿e na 98okt lepiej jedzie.
Nie jest to moje subiektywne odczucie, bo nawet mój brat kiedy¶ zwróci³ uwagê, ¿e auto jako¶ s³abiej idzie - a wtedy by³o zalane 95okt, o czym on nie wiedzia³.
W serwisie te¿ mi go¶æ mówi³, ¿eby laæ 98, bo na 95 kilka razy zdarzy³o im siê, ¿e silnik ³apie b³êdy. Albo chocia¿ mieszaæ 95 z 98. Raczej nie robi³ mnie w jajo bo to prawie kolega :wink:
Awatar użytkownika
By krz_p -  18 kwie 2009, 15:16
 wielkopolskie
#16280
do swojego auta lejê jedynie Ultimate 98 z BP lub V-power Racing z Shella
95 nie odwa¿y³bym siê zalaæ
By AdamekS -  18 kwie 2009, 17:06
 -------
#16284
krz_p pisze:do swojego auta lejê jedynie Ultimate 98 z BP lub V-power Racing z Shella
95 nie odwa¿y³bym siê zalaæ
A masz w instrukcji napisane, ¿eby laæ wy³±cznie Pb98? Ciekawy jestem co zalecaj± do GTI.
U mnie pisze jak byk, ¿e wystarczy Pb95, ale ze wzglêdu na to, co napisa³em powy¿ej lejê Pb98.
Z reszt± na ca³ym baku ró¿nica wychodzi ~10z³, wiêc chyba nie warto oszczêdzaæ.
Awatar użytkownika
By krz_p -  18 kwie 2009, 19:02
 wielkopolskie
#16286
AdamekS na klapce wlewu jest Pb95/98
Awatar użytkownika
By liroyek -  19 kwie 2009, 13:41
 -------
#16298
ja na klapce mam 95/91 :)

leje vpower 95 - czasami 99 ale biorac pod uwage ze tankuje do pelna raz na pol roku to ok :D

moge sie wypoeidziec na temat lpg :)

bp - ok, plynnie przyspiesza ale jakby brakuje mocy
shell - ciut jakby glosniej, ale ta moc :D naprawde pieknie sie jezdzi - robie mniej o jakies 20 km niz na bp
bliska - nowa stacja, nowe zbiorniki, paliwo blizej bp, ale zaczelo mi sie zdazac kopcenie, tankowalem moze z 5 razy, juz sobie daruje :)
lukoil - blizej mu shella, autko fajnie przyspiesza, ale do zbiornika jeszcze nigdy mi nie weszlo weicej niz 55,5 litra a oni nalali 57, a nie mialem zera :>
statoil - nalalem raz moze 2 ogolnie ok

z wszystkih testowanych wracam do shella :) bardziej mi odpowida :) ale 1 raz sie zdazylo ze byl jakis syf albo za szybko mieli letnia mieszanke, autko wogole nie chcialo przypieszac, dobrze ze wyjedzilem to w tydzin i teraz jest git :) wczoraj tankowalem i pieknie :D
Awatar użytkownika
By PotaS -  19 kwie 2009, 19:06
 warmińsko-mazurskie
#16309
http://www.motostat.pl/statystyki/stacje-paliw

Akurat na tej witrynie najpopularniejszy jest Shell, do¶æ ciekawe bo stacji Orlen ma zdecydowanie najwiêcej. Do¶æ popularny Lukoil porównywalnie do Statoil w benzynach.
Awatar użytkownika
By Lali -  22 kwie 2009, 8:49
 -------
#16361
jesli chodzi o mnie to rowniez uwazam ze shell lub bp sa najlepsze ...(ON)... samochod dobrze przyspiesza mniej pali ....

mniej wiecej wychodzi to tak ....
shell lub bp .... tankowanie za 50 zl ... przejezdzam okolo 250km (ulimate badz ON extra)
natomiast orlen ... jakies 190 km ....(on Verwa)

jezdze mniej wiecej tak samo ..wiec porownanie wychodzi na korzysc shella badz bp ... sprawdzalam to kilka razy ... zawsze proporcje wychodzily podobnie ...
By Hulaj -  22 kwie 2009, 9:37
 mazowieckie
#16367
krz_p pisze:AdamekS na klapce wlewu jest Pb95/98
u mnie na klapce jest du¿ymi cyframi 98/ma³ymi 95.

Ja lejê tylko 98 ew.100 g³ównie na BP, auto NIGDY nie by³o zalane 95 :)

Ale zdarzy³o mi siê zalaæ na BP beznadziejne 98, auto strasznie muli³o.

widzia³em na 5th Gear (program TV) jak testowali wahê.
kilka aut: jakie¶ s³absze chyba jaka¶ cytryna 80KM, co¶ jeszcze i subaru.
Lali ró¿ne paliwa i jechali na hamowniê. Rezultat by³ taki ¿e V-power 100 wypadl najlepiej. A najwiêkszy przyrost osi±gnê³o subaru chyba by³o to 8KM. Inne auta nic nie wykaza³y.
Konkluzja ca³o¶ci wg. autora by³a taka ¿e o ile siê nie ma mocnego auta to je¿eli chodzi o moc to nie ma o czym marzyæ. Nic innego poza moc± nie badano.
Awatar użytkownika
By PotaS -  26 kwie 2009, 20:56
 warmińsko-mazurskie
#16494
Polecam serwis:

http://nafta.wnp.pl/

Wiele informacji na temat paliw na naszym rynku.
By DABLJU -  05 maja 2009, 22:24
 -------
#16653
a ja zalewam tak jak jest napisane na klapce EUROSUPER 95 tylko na Shellu...

Jak zala³em VP Racing to mi auto przesta³o przyspieszac - koszmar. Leje sobie 95 a furka zapier** a¿ mi³o :-)
Awatar użytkownika
By PotaS -  05 lis 2009, 21:08
 warmińsko-mazurskie
#17971
Ostatnio się skusiłem na Shell V power Racing hmmm stwierdzam że robi różnicę .. co by nie mówić inna kultura pracy silnika ... widać dużą różnicę nawet w stosunku do tzw. paliw premium (Verva, ultimate czy supremy) .. rafineria niemiecka to niemiecka

Jestem ciekaw kiedy doczekamy się takiej jakości od naszych rafinerii ..
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14