Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By bastianek1 -  12 mar 2010, 16:28
 -------
#22642
Ja tankuje tylko Pb98 na Statoil i Lukoil jak narazie jest wszystko OK, wczesniejsze auta tez tankowalem na takich stacjach. Kiedys zatankowalem na przy marketowej stacji wczesniejsze auto i padla sonda :/ to byla moja ostatnia wizyta na takiej stacji.
By FlorekGTI -  12 mar 2010, 17:40
 -------
#22645
Ostatnio zauważyłem dziwną prawidłowość otóż na vervie 98 nie mogę zejść poniżej 10 co na supremie 98 udaje mi się za każdy razem kiedy zaleje pełen zbiornik przy podobnym stylu jazdy i tą samą trasą bo prawie innych nie robię podobne spostrzeżenia mają moi znajomi niby to te same paliwa tylko dodatki inne wiec z czego te różnice?? :shock:
By DABLJU -  23 kwie 2010, 21:34
 -------
#24321
FlorekGTI pisze:Ostatnio zauważyłem dziwną prawidłowość otóż na vervie 98 nie mogę zejść poniżej 10 co na supremie 98 udaje mi się za każdy razem kiedy zaleje pełen zbiornik przy podobnym stylu jazdy i tą samą trasą bo prawie innych nie robię podobne spostrzeżenia mają moi znajomi niby to te same paliwa tylko dodatki inne wiec z czego te różnice?? :shock:
ano widzisz....
własnie zmieniłem Verve na supreme i auto nagle zaczęło konkretnie sie odpychac. Bardzo wyczuwalna róznica. Wezce zróbice moze podobny test i niech ktos opisze czy ma podobne odczucia.
By DABLJU -  23 kwie 2010, 22:09
 -------
#24327
speedbass pisze:a na Vpower Racing sprawdzałeś czy są wyczuwalne różnice? jestem ciekaw, czy pomaga :idea:
tak sprawdzałem 2 baki wyjezdziłem z dwóch róznych stacji i sie mega zawiodłem dlatego pozzniej jezdzilem na Vervie bo odczucia identyczne. A to co zrobila suprema to jakis przeskok jakościowy. No nie to auto.
By pietrekth7 -  24 kwie 2010, 14:42
 łódzkie
#24337
DABLJU pisze:
speedbass pisze:a na Vpower Racing sprawdzałeś czy są wyczuwalne różnice? jestem ciekaw, czy pomaga :idea:
tak sprawdzałem 2 baki wyjezdziłem z dwóch róznych stacji i sie mega zawiodłem dlatego pozzniej jezdzilem na Vervie bo odczucia identyczne. A to co zrobila suprema to jakis przeskok jakościowy. No nie to auto.

Dokładnie Vpower re. nie różni sie niczym od np. statoil .
Jeszcze nie tankowałem supermy jak widać z opini jest ok.
By AdamekS -  01 maja 2010, 14:33
 -------
#24639
Ja też coś o Statoilu napiszę:

Ostatnio zalałem pełny bak ichniejszej zwykłej Pb95 i pojechałem w trasę za Warszawę, prawie 340km w jedną stronę. Prawie połowa trasy przebiegała "gierkówką", więc można było trochę pocisnąć bo ruch był całkiem nieduży. W momencie zjazdu z 2-pasmówki po 150km przejechanych komputer pokazał średnią prędkość 114km/h i spalanie przy tym 7,1l/100km :shock: . Zdziwił mnie ten wynik mocno, bo cały czas jechałem z włączoną klimą. Spodziewałem się zużycia bliżej 8l/100 a tu niespodzianka. Auto ze mną na pokładzie + plecak. Z powrotem jechałem z tatą + jego torbą więc było troszkę wolniej, z przebiciem się przez Warszawę przed godziną 20-stą. Ogólnie spalanie wyniosło 6,9l/100km z przejechanych 670km, co jest dla mnie wynikiem na prawdę dobrym, biorąc pod uwagę tempo jazdy. Silnik TSI 122KM.
Czyżby Statoil miał tak dobre paliwo czy TSI po prostu oszczędny jest? :wink:
Podsumowując, chyba zacznę tankować na Statoilu, choć do tej pory zawsze był Orlen.
By DABLJU -  03 maja 2010, 19:04
 -------
#24688
AdamekS pisze: Czyżby Statoil miał tak dobre paliwo czy TSI po prostu oszczędny jest? :wink:
i to i to . Mi na trasie spokojnie schodzi w okolice 6 -6,5 . Jak nie przekraczam 100-110 km/h to w okolice 5 litrów , ale to delikatnie naprawde traktuje pedał gazu. W czwartek machnąlem 60km trasa + 8 po miescie i komp pokazał 5,1 litra !!!! na 215/45/17 i ponad 200HP pod machą to chyba zajebisty wynik. W szoku bylem , bo tyle to nawet przed czipem i na węższej gumie na tej terasie nie robiłem.. aha paliwo BP ultimate 98 po 5,14zł :lol:
By KriSSo -  03 maja 2010, 19:43
 zachodniopomorskie
#24689
No wynik kosmiczny. Tyle nie zrobię nawet chyba moim tdi. Naprawdę robi wrażenie, a do tego 200 km :shock:
Awatar użytkownika
By liroyek -  03 maja 2010, 21:08
 -------
#24699
sciema jakas :(
zalalem na statoilu te paliwo i kapa :(
auto dziwnie przyspieszalo, myslalem ze kompresor padl bo zero dolu :(
wyjedzilem pelny bak i caly czas to samo, zalalem na orlenie 95 i autko znowu ma kopa :)
jaki z twgo moral lac 95 i cieszyc sie autkiem :D
testowalem na bp ultimeta 98 i calkiem calkiem ale ani spaleanie nie spadla ani mocy nie dostalem ;)
lalem na statoilu w tychyach w centum gdyby to mialo jakie znaczenie, nie ulrywam ze do jetty pare zalelm LPG i fajny maja :) ale ta wzbogacana 98 po 4,99 to naprawde nie wypal :(
By DABLJU -  03 maja 2010, 22:27
 -------
#24702
liroyek pisze: auto dziwnie przyspieszalo, myslalem ze kompresor padl bo zero dolu :(
wyjedzilem pelny bak i caly czas to samo, zalalem na orlenie 95 i autko znowu ma kopa :)
(
miałem identycznie w pierwszym roku eksploatacji jak zalałem nagle VPowerracing zamiast tego co zwykle czyli Pb95.
Nawet w ASO z tym byłem , ale o dziwo pierwsze ich pytanie bylo własnie o paliwo. Wiec skoro od razu skumali problem to nic nei mowilem i wróciłem do PB95 - problem zniknął po drugim tankowaniu.

Pb98 zacząłem lać od momentu czipowania i pod Pb98 mam wystrojony komp.

Nie wiem czy patrzyłeś ale TSI (przynajmniej moj) ma naklejke zeby lac Pb95 i nic innego . Na innych autach mam 95 lub 98. wiec chyba te nasze TSI powinny latac spokojnie na 95 i nie ma co kombinowac.
By cycus12 -  05 maja 2010, 18:52
 -------
#24785
Nie wiem czy patrzyłeś ale TSI (przynajmniej moj) ma naklejke zeby lac Pb95 i nic innego . Na innych autach mam 95 lub 98. wiec chyba te nasze TSI powinny latac spokojnie na 95 i nie ma co kombinowac.
też mi się tak wydaje, zwłaszcza że z chemicznego punktu widzenia 95 ma większego powera i niż 98. Moim zdaniem tankowanie 98 to jest wyrzucony pieniądz, no chyba że po chipie faktycznie mamy problemy ze spalaniem. Oczywiście co innego paliwa 99+ :)

co do CPN'ów to każda stacja to inna firma, inny podwykonawca inne przekręty, nie ważne pod jaką flagą. U mnie przykładowo orlen jest gorzej niż beznadziejny i już nie jedno auto zdechło, za to mała stacyjka (powiedzmy że przemysłowa) która ma paliwa z lotosu (zwykłe on i db95) nie zawiodła mnie jeszcze nigdy, taniej niż na orlenie i nawet 200km różnicy na baku.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 14