Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Adamsiuuu -  11 lut 2015, 22:47
 wielkopolskie
#165814
no nie wiem jak jest z tymi wałkami na stacjach, ale od maja '14 miałem Astre h 1.7 CDTI i jeździłem do pracy codziennie po 35 km w jedna strone, lałem tylko na stacji ORLEN przy trasie, twierdziłem, że i ruch spory to i obrót w paliwie duży, po co mają się bawić w rozrabianie itp, a z paragonami problemów nie było bo zbierałem wszystkie, zresztą obecnie w Golfie również to robię, omijając przy tym sytuacje awaryjne, że zabraknie ropy i będę zmuszony lać na jakiejś innej stacji.
W ostatnich dniach, mogliśmy przeczytac o przeprowadzonej kontroli na stacjach paliw, jak się okazało na stacji na której tankowałem akurat ON wypadła negatywnie w świetle obowiązujących norm.
Na auto nie narzekałem, paliło znośnie, pokrywało się z opiniami innych użytkowników i eksploatacja przebiegała bez awaryjnie.
Pytanie, czy normy instytucji kontrolującej są zawyżone, czy proceder trwał od niedawna, tego nie wiem, lokalne media nie mogą nawiązać kontaktu z właścicielem, a ORLEN nabrał wody w usta i odsyła do właściciela.
Nie ukrywam, że zraziłem się do tej marki, ponownie wrócę na Shella gdzie ceny nieco wyższe a jakoś paliw sprawdzę przy najbliższej wymianie filtrów od LPG, ale wydaje mi się że w chwili obecnej nie możemy być pewni tego co lejemy w 100%
By SkylineRG -  12 lut 2015, 6:55
 lubelskie
#165828
Adamsiuuu pisze: stuacja...

podejrzewam, że kierownictwo danej stacji nie "dało w łape" tym co to sprawdzaja/pokazuja wyniki kontroli na stacjach, to raz, a dwa mogli czyms wkurzyc tych kontrolerów i po sprawie.... ;) jest tu niedaleko stacja taka prywatna, nie ma opcji żeby tam jakies normy wyszly, zawsze minimalnie czegos wiecej (na skladach chemicznych sie nie znam) a ze wlasciciel to moj klient to powiedzial ze nie dawal w lape i nie da i dlatego ma jak ma... :hi:
Awatar użytkownika
By krz_p -  21 lut 2015, 16:59
 wielkopolskie
#167245
SkylineRG pisze:
Adamsiuuu pisze: stuacja...
a ze wlasciciel to moj klient to powiedzial ze nie dawal w lape i nie da i dlatego ma jak ma... :hi:
a co miał powiedzieć? przyznać się, że kantuje? :laugh:
By leoncjo -  21 mar 2015, 9:11
 małopolskie
#170728
Warto wspomnieć ze są stacje Orlenu i stacje prywatne pod banderą "Orlenu"- wyglądają tak samo a te prywatne bardziej kancą na jakości.... z innymi markami może być podobnie
By mateusz__pl -  12 kwie 2015, 17:21
 wielkopolskie
#173605
Z paliwem jest tak jak trafisz. Wg mnie orlen ma paliwo do du.. Na dzien dzisiejszy najlepsze paliwo jest na Litwie. Jak wiadomo ze mnostwo paliwa przywozi sie z Litwy i na prywatnej stacji zalejesz o wiele lepsze paliwo niz na orlenie czy bp. Schell i itd
Awatar użytkownika
By Rumak -  13 kwie 2015, 20:35
 pomorskie
#173772
mateusz__pl pisze:Z paliwem jest tak jak trafisz. Wg mnie orlen ma paliwo do du.. Na dzien dzisiejszy najlepsze paliwo jest na Litwie. Jak wiadomo ze mnostwo paliwa przywozi sie z Litwy i na prywatnej stacji zalejesz o wiele lepsze paliwo niz na orlenie czy bp. Schell i itd
ilu kierowców tyle opini :)

Ja tankuje verwe do wszystkich swoich pd-ków czyli jakies 6 lat zero problemu z wtryskami.Wiec smiało moge polecic . Zima tez nigdy nie było problemu.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 kwie 2015, 21:48
 pomorskie
#173790
LeonZaw pisze:Co prawda golfa mam dieslu, ale mam też seata i do niego leje 98.
i wielkie G. to daje.... jeśli producent przewidział do danego silnika 95 to się leje 95, gdyby przewidział 98 to napisałby w specyfikacji że trzeba lać 98
By wojniz -  14 kwie 2015, 15:26
 podkarpackie
#173892
Mettenoos, tylko ile oktanów tak na prawdę ma paliwo w PL? Ręki nie dam uciąć, że 95 ma 95.

p.s.
Ja leję gdzie popadnie (ale też nie przesadzajmy - ukrainy do golfa nie nalewam), ale z takim silnikiem to kto by przywiązywał większą uwagę :laugh:
By mateusz__pl -  14 kwie 2015, 19:14
 wielkopolskie
#173916
Rok temu tez myslałem ze orlen to nie wiadomo co. Teraz troszke siedze w tym temacie i najlepsze paliwo w Europie to z Litwy a drugie miejsce to z Megdeburga. To sA paliwabez dodatku BIO !!! Prawdziwa ropa to jest prawie przezroczysta ! Anie taka zolta jak na orlenach i innych... W PL mozna dodawac dodatki bio az 7% :/ strasznie gorsze paliwo przez to jest
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  14 kwie 2015, 19:23
 pomorskie
#173917
wojniz pisze:Mettenoos, tylko ile oktanów tak na prawdę ma paliwo w PL? Ręki nie dam uciąć, że 95 ma 95.
dopóki nie sprawdzisz to nie ma sensu gdybać
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14