Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By PotaS -  08 cze 2007, 0:42
 warmińsko-mazurskie
#5503
Na jakiej benzynie je¼dzicie ? Ja od zakupu auta je¿d¿ê na Vervie 98 .
Tankuje to paliwo bo mam kartê Vitaj i gromadze punkty.
Wiêkszych uwag nie mam ale s³ysza³em ¿e inne paliwa to lepszy wybór.

Wcze¶niej je¼dzi³em starszymi samochodami i la³em tylko 95. G³ównie na tanich stacjach. Samochody wiekowe niewielk± ró¿nice mo¿na by³o zauwa¿yæ je¶li zatanowa³em w "lepszej" stacji.

Teraz jednak mam Golfa V 1.6 FSI 6 biegów a zalecane paliwo to 98.

Jakie macie do¶wiadczenia co do paliwa. NA jakim je¼dzicie i jakie polecacie .
Awatar użytkownika
By miszi -  08 cze 2007, 0:48
 -------
#5504
Ja je¿d¿ê na zalecanym 95. Tankujê na orlenie lub shellu. Nie widze ¿adnej ró¿nicy.
By lisik -  08 cze 2007, 7:47
 -------
#5506
Ja je¼dzi³em na najtanszym paliwie- neste i jet. Gdy czasem zalewalem zbiornik Vpower 99+ czy supremy auto jezdzilo tak samo ale wiecej palilo, co ma swoje uzasadnienie w mniejszej wartosci opalowej benzyny o wyzszej liczbie oktanowej.
Takze wg mnie nie ma sensu przeplacac. Chyba ze komus tak bardzo zalezy na katalizatorze i niekatowaniu go siark±. Mnie akurat to rybka.
Awatar użytkownika
By Miko³aj 11 -  08 cze 2007, 15:09
 -------
#5523
Od kiedy w Statoil pojawi³a siê Suprema 98 /bezsiarkowa/ tankujê tylko tak±, gdy¿ jedynie Statoil ma paliwo bezsiarkowe.
Przed tym tankowa³em Ultimate 98 na BP i czasami V Power Racing na Shell.
Instrukcja Golfa /3.2 Porady, str.29/ - do silników FSI najlepiej tankowaæ paliwo o ma³ej zawarto¶ci siarki lub bezsiarkowe, aby uzyskaæ mniejsze zu¿ycie paliwa.
Golf V 1.6 FSI, 115kM, Tiptronic.
Ostatnio zmieniony 09 cze 2007, 16:30 przez Miko³aj 11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PotaS -  08 cze 2007, 17:25
 warmińsko-mazurskie
#5527
Troszkê pow±tpiewam co do ca³okowitej bezsiarkowej benzyny . mo¿e ma bardzo nisk± zawarto¶æ ale jednak ma ...

Trudno tu wybraæ merytorycznie bo zawsze w tyle g³owy masz g³os który Ci mówi "i tak cie kur.. oszukuja " eehhhh..

Chyba trzeba siê trzymaæ zasady .. tankuj tam gdzie jest najwiêkszy ruch bo cyrkulacja paliwa najwieksza i paliwko nie traci oktanow w zbiorniku.

A marka ma chyba mniejsze znaczenie
Awatar użytkownika
By PotaS -  09 cze 2007, 13:20
 warmińsko-mazurskie
#5540
Ten artyku³ rozwia³ moje w±tpliwo¶ci:

http://autoswiat.redakcja.pl/wydania/ar ... tykul=9990

Po rejestracji jest dostepny za darmo.

Cu¿ bêdê la³ lepsze z jednego prostego powodu . Samochodu nie bedê zmienial przez najbli¿sze kilka lat wiêc warto zainwestowaæ w mniejsz± awaryjno¶æ, tymbardziej ¿e do FSI zalecaj± 98 o niskiej zawarto¶ci siarki.
Awatar użytkownika
By Bruce -  09 cze 2007, 16:08
 mazowieckie
#5542
Miko³aj 11 pisze:Od kiedy w Statoil pojawi³a siê Suprema 98 /bezsiarkowa/ tankujê tylko tak±, gdy¿ jedynie Statoil ma paliwo bezsiarkowe.
Przed tym tankowa³em Ultimate 98 na BP i czasami V Power Racing na Shel.
Instrukcja Golfa /3.2 Porady, str.29/ - do silników FSI najlepiej tankowaæ paliwo o ma³ej zawarto¶ci siarki lub bezsiarkowe, aby uzyskaæ mniejsze zu¿ycie paliwa.
Golf V 1.6 FSI, 115kM, Tiptronic.
Zapomnialem o bezsiarkowym paliwie na Statoil, pora je przetestowac.
Awatar użytkownika
By PotaS -  15 cze 2007, 23:52
 warmińsko-mazurskie
#5665
Miko³aj 11 pisze:Od kiedy w Statoil pojawi³a siê Suprema 98 /bezsiarkowa/ tankujê tylko tak±, gdy¿ jedynie Statoil ma paliwo bezsiarkowe.
Przed tym tankowa³em Ultimate 98 na BP i czasami V Power Racing na Shell.
Instrukcja Golfa /3.2 Porady, str.29/ - do silników FSI najlepiej tankowaæ paliwo o ma³ej zawarto¶ci siarki lub bezsiarkowe, aby uzyskaæ mniejsze zu¿ycie paliwa.
Golf V 1.6 FSI, 115kM, Tiptronic.
Paliwo "bezsiarkowe" to paliwo poni¿ej 10 mg/kg.
Verva 98 spe³nia to miana przynajmniej je¶li wierzyæ informacj± Orlenu
http://www.orlen-verva.pl/benzyna.html

Statoil mowi o benzynie bezsiarkowej
http://www.statoil.pl/statoil/index.jsp ... &layout=15

Obydwie firmy powo³uj± siê na normê maj±c± obowi±zywaæ od 2009 roku. Wiêc chodzi o te 10 mg/kg .

Co ciekawe nie znalazlem zadnej podobnej informacji dotyczacej Ultimate i V-power.

Z tego wynika ¿e na polskim rynku Verva i Suprema to jedyne paliwa bezsiarkowe.
Awatar użytkownika
By PotaS -  16 kwie 2009, 1:15
 warmińsko-mazurskie
#16212
Ma³e pytanko.
Czy ktokolwiek tankowa³ na stacjach Lukoil ?
Jak podchodzicie do ich paliw? Ryzykowaæ? Jest siê czego baæ ?
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  16 kwie 2009, 7:53
 pomorskie
#16217
to jest paliwo z Rosji tak wogle , a czytalem kiedys na forum passata o gosciu co mial nieprzyjemnosci na tej stacji i mam uprzedzenie :D
Awatar użytkownika
By Bard -  16 kwie 2009, 9:06
 -------
#16219
cyprianmeister pisze:to jest paliwo z Rosji tak wogle , a czytalem kiedys na forum passata o gosciu co mial nieprzyjemnosci na tej stacji i mam uprzedzenie :D
to jest to samo paliwo co na kazdej stacji, Lukoil nie ma swoich magzynow, paliwa bierze z Orlenu. Inna sprawa to standardy na ich stacjach i rodzaje ulepszaczy.
By Jedi -  16 kwie 2009, 9:15
 -------
#16220
dawniej to by³ JET, ale teraz przej±³ to rosyjski koncern i jest Lukoil. Zazwyczaj tankuje na BP Ultimate 98, ale przyznam, ¿e tankowa³em na Lukoil'u kilkana¶cie razy 98 i nigdy nie mia³em jaki¶ problemów, ani specjalnie nie widzia³em ró¼nicy, a paliwo u nich zawsze ³adnych kilkana¶cie groszy tañsze, mo¿e dlatego, ¿e nie maj± kart na punkty ;)
Awatar użytkownika
By PotaS -  16 kwie 2009, 11:15
 warmińsko-mazurskie
#16222
Cz³owiek przeje¿d¿a obok ich stacji i patrzy na ceny i kusi ;)
Jedyny strach to przed jako¶ci±. Aktualnie tankuje Suprema98 i od czasu do czasu Vervê i ¿adnych problemów nie mia³em.
Awatar użytkownika
By Lali -  16 kwie 2009, 13:24
 -------
#16230
Ja coprawda mam olejaka ... ale padlo pytanie o lukoil ... i powiem szczerze ja bym tam nie ryzykowala tankowania ... tymbardziej ze ostatnio obejzalam sobie turbo kamere gdzie wlasnie lukoil wystepowal w roli glownej ... coprawda ludziom sprzedali jakis lewy gaz ... ale doszlo do tego stopnia ze popadaly im tam jakies moduly i sprawa trafia od sadu bo sie wypieli ... a moim zdaniem jak przedaja lewy gaz (kttory w badaniach laboratoryjnych okazal sie nie gazem) to i paliwa tez mog± byc rozne
Awatar użytkownika
By Bruce -  18 kwie 2009, 14:11
 mazowieckie
#16268
Testuje Supreme 98 juz pare miesiecy na Statoilu.
I raz jest dobrze, nie slysze zaworow, a raz dowalaja konkretnie.
I co smieszne na tej samej stacji paliw, wiec musza cos kombinowac z paliwem :evil:
O strategii Ruskich, slyszalem juz zanim Lukoil wszedl do Polski, ze planuja miec najtansze paliwo, zeby kosic konkurencje etc...
Tankowalem z 10 lat temu na Auchan, Geantach, Neste itd...
i zawsze robilem mniej km, samochod palil wiecej, a raz nawet weszlo mi wiecej paliwa, niz zbiornik mogl pomiescic :lol:
Robie malo km wiec tankuje dobre paliwo i unikam taniej oszczednosci.
Pare groszy kusi, a pozniej problemy moga byc duze.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 14