Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Lukasz_WD -  25 sty 2010, 13:12
#20858
od razu przepraszam bo nie bardzo chciało czytać mi sie cały temat ale wczoraj gadałem ze znajomum ktory jeździ na cysternie Orlenu i dowiedziałem sie ze BP Shell i Orlen to sa te same paliwa jedynie na Shellu ten racing to ma dodawane jakieś badziewia a tak to sie nie roznią te paliwa niczym poza ceną. dlatego jezeli chodzi o paliwo to ja leje Verve i jezeli chodzi o warszawe to na orlenia na ul. Jagiellońskiej przy FSO bo mają tam niskie ceny jak na orlen. podobno Neste też bierze wahe z orlenu a tańsza bo stacje bezobsługowe.
Awatar użytkownika
By Bruce -  14 lut 2010, 20:01
 mazowieckie
#21793
Zatankowalem wczoraj na Lukoil.
W sieci nie znalazlem skarg na w/w stacje ...
Patrzac na cene, roznica na paliwie okolo 0,40 gr PB98.
Na calym zbiorniku odczuwalna.
Wczoraj zatankowalem, numer do assistance juz wbilem w komorke :lol:
By guzzi -  15 lut 2010, 10:19
 -------
#21800
Koledzy, aby nie popadać ze skrajności w skrajność grupa LOTOS realizuje dostawy paliw m.in. do sieci stacji Statoil, Neste, BP, Shell oraz Lukoil. Paliwa te różnią sie tylko uszlachetniaczami: Vpower/Ultimate/Suprema: ...Suprema produkowana jest w wysoko zaawansowanym procesie technologicznym. Utrzymanie najwyższych norm i parametrów zapewniają także: specjalny sposób transportu, oddzielne magazynowanie, przystosowane zbiorniki na stacjach i na nowo certyfikowane dystrybutory, jak również dodatkowe kontrole jakości prowadzone na zlecenie Statoil przez niezależną szwajcarską firmę SGS...
... BP Ultimate 98, unikalna formuła zapewnia lepsze funkcjonowanie silnika oraz zmniejsza emisji spalin. Mówiąc krótko: "więcej wydajności i mocy z silnika, a mniej z rury wydechowej". Benzyna BP Ultimate 98 spala się bardziej efektywnie od zwykłej benzyny bezołowiowej, dzięki czemu w efekcie spalania powstaje mniej szkodliwych zanieczyszczeń... podobnie z V-power: jedynie 99 racing jest dostarczana dedykowanymi cysternami do stacji docelowych z Niemiec. Ma to zapobiegać utracie jakości paliwa podczas transportu.

Po pierwsze są bardzie ekologiczne, choć chyba właściwsze byłoby określenie mniej szkodliwe dla środowiska. Wynika to z mniejszej zawartości szkodliwych substancji, z dodawania do nich uszlachetniachy i z innych procesów rafinacyjnych.
Po drugie ekstra paliwa z reguły posiadają wyższą liczbę oktanową, dzięki czemu nasz samochód lepiej je spala i ma przez to lepsze osiągi.
By guzzi -  15 lut 2010, 21:16
 -------
#21812
fredric pisze:
guzzi pisze:lepsze osiągi.
i większe spalanie :)
dokładnie tak, niektórzy twierdzą, że powinno się lać paliwo takie, do jakiego nasz silnik jest przystosowany, lanie paliwa o większej liczbie oktanowej nie tylko nic nie daje, ale wręcz pogarsza osiągi :?:
By DABLJU -  15 lut 2010, 21:32
 -------
#21813
guzzi pisze: nie tylko nic nie daje, ale wręcz pogarsza osiągi :?:
po zalaniu VPower Racing 100+ ja jestem tego zywym przykładem :lol: zmuliło mi fure do tego stopnia ze pojechałem do ASO , ale kazali zmienić paliwo. wróciłem do Pb95 i wszystko zajebiscie do tej pory. Chwile przed i po czipie zacząłem lac 98 bo tak kazali w CS i tez jest dobrze.
Awatar użytkownika
By fredric -  15 lut 2010, 21:33
 mazowieckie
#21814
guzzi pisze:
fredric pisze:
guzzi pisze:lepsze osiągi.
i większe spalanie :)
nic nie daje, ale wręcz pogarsza osiągi :?:
Jak dla mnie dosyć że nic nie daje(przynajmniej ja nie czuje) to jeszcze więcej pali, ale ponoć jest czystsze wiec je zalewam :)
By pietrekth7 -  17 lut 2010, 13:24
 łódzkie
#21830
Witam czyli reasumując wasze wypowiedzi jakie paliwo itp. najlepiej lać bp98 , Superma98,Verva98 czy v power racing a może inne???

Pozdro
By DABLJU -  17 lut 2010, 13:37
 -------
#21831
pietrekth7 pisze:Witam czyli reasumując wasze wypowiedzi jakie paliwo itp. najlepiej lać bp98 , Superma98,Verva98 czy v power racing a może inne???

Pozdro
do 1.6 FSI lej sobie Pb98 na jaką stacje bys nie zajechał (oprócz tych pod marketami) i wszytsko bedzie dobrze
Awatar użytkownika
By PotaS -  20 lut 2010, 13:39
 warmińsko-mazurskie
#21954
Bruce i jak doświadczenia z lukoilem ? :wink:
Awatar użytkownika
By Bruce -  20 lut 2010, 13:48
 mazowieckie
#21955
PotaS pisze:Bruce i jak doświadczenia z lukoilem ? :wink:
FSI sa znane, ze stukow zaworow po zalaniu zla jakosci paliwa.
Objawia sie to po gwaltownym dodaniu gazu, slychac zawory na kazdym biegu...
I powiem Wam, ze jestem milo zaskoczony.
Nie dosc, ze zaplacilem mniej niz na BP, to nie slysze zaworow :shock:
Zatankowalem narazie 1 zbiornik, ale poki co wybieram sie po nastepny. 8)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 14