Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By npb -  10 wrz 2007, 16:52
 -------
#6341
Witam

Dzi¶ rano jak to zawsze bywa w poniedzia³ku po wyjechaniu autkiem z gara¿u za¶wieci³a siê lampka ABS i dodatkowo po chwili ESP (tak jak wy³±czony ASR). I zgasn±æ nie chce, co mo¿e byæ przyczyn±, nie mia³em ¿adnych powa¿nych hamowañ, p³yn jest, hamulce jak brzytwa, jedynie wczoraj wpad³em tylnym prawym ko³em w naprawde niewielka dziurê w jezdni, kto¶ ma jakie¶ pomys³y jestem juz w sumie umówiony z elektrykiem, przez telefon okre¶li³ ¿e po tej dziurze móg³ siê czujnik przy kole uszkodziæ "przytrzeæ"

Pozdrawiam
Norbert
By jarek23 -  10 wrz 2007, 17:41
 -------
#6342
Witam mialem tak samo:) byl uszkodzony czujnik abs:) wystarczy wymienic i wszystko dziala:) mozliwe ze tylko kabel sie odlaczyl... Polecam wjechac na kanal i ogladnac kabelki:)
Awatar użytkownika
By npb -  11 wrz 2007, 11:25
 -------
#6344
Mam takie szczê¶cie posiadaæ kana³, tak w³a¶nie dzi¶ zrobiê, tylko gdzie dok³adnie szukaæ tych czujników, wiadomo przy ko³ach, ale konkretniej??
A druga opcja to jak rozpoznaæ ten wadliwy, najszybciej to pod³±czaj±c auto pod diagnostyke, takowej nie posiadam. A tak apropo kabla, to czy te z allego po 100 do 200 z³ by siê sprawdzi³y, czy nie warto w to inwetsowaæ i tylko te lepsze (dro¿sze) siê sprawdzaj±?
By jarek23 -  12 wrz 2007, 20:33
 -------
#6349
Do kola idzie tylko jeden kabelek:) wiec chyba nie problem go odnalezc:) no chyba najszybciej bedzie sprawdzic na diagnostyce ktory nawalil:) ale jak by nie patrzyc to sa tylko 4 czujniki obrotow kola wiec tylko 4 sroby do wykrecenia i mozna kazdy zobaczyc ja wyglada... Te z allegro to nie wiem czy pasuja i czy sa ok bo ja kupilem orginalny bo stwierdzilem ze nie zbawi mnie te 100zl czy tam 150zl mniej wole byc pewny co do ukladu abs:)
Awatar użytkownika
By maluszek -  12 wrz 2007, 22:15
 mazowieckie
#6350
jarek23 pisze:Do kola idzie tylko jeden kabelek:)
Z wyj±tkiem lewego przodu. Tam idzie jeszcze kabelek czujnika grubo¶ci ok³adzin, ale rozró¿nienie nie powinno stanowiæ problemu.
Awatar użytkownika
By npb -  13 wrz 2007, 8:25
 -------
#6352
Zlokalizowa³em czujniki, faktycznie nie problem, potwierdzam tylko na lewym kole dochodzi kabelek do klocków hamulcowych. Z wygl±du czujniki wygl±daj± ok, nie potrafi³em stwierdziæ optycznie usterki ¿adnego z nich.
Nie pyta³em o czujniki z allegro bo tak¿e wolê kupiæ czujnik w sklepie i mieæ pewno¶æ co do niego, ¿e bêdzie pasowa³ i ¿e to ¿aden chiñski bubel. Ale pyta³em o kabelek do pod³±czenia diagnostyki (tzn pod³±czyæ notebooka do auta) i czy te kable z allegro, a dok³adniej to nie tylko kable a ca³e interfejsy sie wogole do czegos nadaj±. Wracaj±c do ABS jutro jestem umówiony u elektryka i oka¿e siê co tam siê sta³o.
Awatar użytkownika
By npb -  17 wrz 2007, 9:45
 -------
#6383
No i klops, autko w warsztacie, komputer elektryka wcale nie zwróci³ b³êdu czujnika a silnika pompy ABS, jak narazie przy tym pracuja i postaraj± siê go naprawiæ ale co¶ czuje ¿e to bedzie s³ono kosztowaæ :(
Tak na marginesie, czy macie mo¿e jaki¶ kontakt do dobregu sklepu z czê¶ciami do VW, bo jak nie odratuj± to zakup nowej chyba ca³ej pompy bo nie widzia³em by kto¶ oferowa³ np sam silnik (na allegro) lub jaka¶ u¿ywka z allegro (cena oko³o 400-500 z³)