Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By way4 -  09 lis 2007, 14:37
 -------
#6889
Witam

Chcia³em siê zapytaæ jak doj¶æ do ¶rubki, która przykrêca podstopnicê, poniewa¿ walczy³em z tym troche i nie mogê wyci±gn±æ tego plastiku, na którym jest wajcha od otwierania maski. Zna kto¶ mo¿e jaki¶ sposób jak ¶ci±gn±c ten plastuik, albo jak wymontowaæ sam± wajche bo blokuje mnie w³a¶nie ona aby dostaæ siê do ¶ruby od podstopnicy.

Z góry dzieki za pomoc pozdrawiam
Way4
Awatar użytkownika
By krz_p -  09 lis 2007, 18:00
 wielkopolskie
#6891
poszukaj na leonclub.pl
niedawno kto¶ tam opisywa³ monta¿ podstopnicy w Leonie II, w golfie jest identycznie
Awatar użytkownika
By team-am -  09 lis 2007, 18:10
 łódzkie
#6892
way4 pisze:
jak wymontowaæ sam± wajche
Raczke trzyma zawleczka ktora jest widoczna od strony sciany grodziowej, tak wiec musisz sie wcisnac, zlokalizowac ja i wyciagnac :wink:

Pozdr
By way4 -  09 lis 2007, 23:40
 -------
#6895
Wielkie dzieki za pomoc znalaz³em ca³y opis.

Jeszcze raz dziêki

Pozdrawiam
Way4
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  31 sty 2008, 20:28
 -------
#7923
kolega way4 znalaz³ opis ale nie podzieli³ sie znami tym znaleziskiem a akurat by³o mi to dzi¶ potrzebne wiec ja postaram sie przybli¿yæ wam ten temat :

1- zdjêcie uchwytu do otwierania maski (jak ju¿ wspomnia³ kolega team-am)
r±czka trzyma sie na zawleczce, poci±gamy r±czke tak jak otwieramy maskê k³adziemy sie na pod³odze i g³owê k³adziemy prawie na peda³ach od ty³u r±czki powinno by¶ widaæ taki plastik ró¿ni±cy sie od r±czki bierzemy p³aski ¶rubokrêt i j± wygrzebujemy (trzeba j± wyj±æ) i r±czka spokojnie zejdzie.
2- po zdjêci r±czki powinna byæ spinka, trochê nie typowa poniewa¿ ma tak± ma³± za¶lepkê po jej zdjêciu w spince jest miejsce na ¶rubokrêt (p³aski) i wykrêcamy ko³eczek i ca³a spinka wyjdzie (u mnie tak by³o) po usuniêcie spinki ca³y boczek powinien odej¶æ (trzeba szarpn±æ)
3- teraz ju¿ widaæ ¶rubkê która trzyma podstopnicy trzeba ja odkrêciæ i podstopnica wyjdzie ale tylko do góry,

a potem zosta³o tylko sk³adanie :D mam nadzieje ¿e mój opis nie jest zbyt zamotany i ¿e komu¶ sie przyda :lol:
Awatar użytkownika
By maluszek -  31 sty 2008, 20:46
 mazowieckie
#7924
u mnie na blogu s± foty przy okazji przeprowadzania kabla do tylnego czujnika samopoziomowania xenonów...

nied³ugo bêd± zdjêcia wyjmowania wszystkiego z samochodu: siedzeñ, deski, tapicerki :-)... szykuje siê kawa³ek robótki.
Awatar użytkownika
By team-am -  31 sty 2008, 21:17
 łódzkie
#7925
maluszek pisze:u mnie na blogu s± foty przy okazji przeprowadzania kabla do tylnego czujnika samopoziomowania xenonów...

nied³ugo bêd± zdjêcia wyjmowania wszystkiego z samochodu: siedzeñ, deski, tapicerki :-)... szykuje siê kawa³ek robótki.
Sorry za OT

Wiesz w ktorym miejscu mozna przeciagnac kabel przez sciane grodziow± najlepiej w okolicy peda³ow :?: :?:

Pozdr
Awatar użytkownika
By maluszek -  01 lut 2008, 0:13
 mazowieckie
#7926
team-am pisze:Wiesz w ktorym miejscu mozna przeciagnac kabel przez sciane grodziow± najlepiej w okolicy peda³ow :?: :?:
Zaraz ko³o peda³ów po lewej stronie (pod doln± pokrywn± deski) wi±zka przechodzi przez ¶cianê grodziow±. Jak wyjmiejsz akumulator i ca³± pó³kê pod nim to zobaczysz, ¿e z gumowej uszczelki wi±zki wystaj± "dzyndzle" (ale okre¶lenie...). Jak poci±gniesz go mocniej (np. kombinerkami) to powinna siê zrobiæ dziura w uszczelce idealna do przepuszczenia kabli. Najlepiej wepchn±æ sztywny drut od strony silnika i zobaczyæ gdzie wyjdzie w kabinie.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  01 lut 2008, 13:09
 kujawsko-pomorskie
#7929
Ja tak zrobi³em jak napisa³ maluszek kiedy prowadzi³em kable od alarmu i ¶wiatê³ przeciwmgielnych. Kable siê dobrze uszczelni³y bo nie widaæ ¿adnych przecieków wody. Kiedy¶ o to pyta³em na forum i kto¶ ju¿ mi t± drogê podpowiedzia³ wcze¶niej. :P