Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By kuba94 -  06 gru 2007, 10:05
 pomorskie
#7178
Czy moze ktos juz samodzielnie montowal parktronik na tyl swojej V i udzieli porady jak to sprawnie i szybko samemu zrobic . Ma parktronik velo z buzerem Co prawda mam instrukcje montazu parktronika jak i rysunek pogladowy zdjecia nakladki zderzaka tylnego ale teoria nie raz sobie, a praktyka sobie.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  06 gru 2007, 11:44
 kujawsko-pomorskie
#7180
Ja montowa³em taki czujnik samodzielnie. Na pocz±tek popatrz w mojej kartotece jak to wygl±da po zamontowaniu . Je¿eli chcesz to Ci opiszê.
---po nawierceniu otworów w zderzaku zamontowa³em sensory. Do tego celu nie trzeba zdejmowaæ zderzaka tylko mieæ d³ugi kawa³ek drutu o ¶r ok 0,5 mm i za jego pomoc± pezeci±gn±æ kable od sensorów do baga¿nika. Oczywi¶cie trzeba zdj±æ plastykow± os³onê baga¿nika od strony ty³u samochodu aby mo¿na by³o te kabelki przeprowadziæ do wnêtrza baga¿nika przez gumow± os³onkê która jest po ¶rodku ¶ciany tylnej.
----buzer mo¿na umie¶ciæ pod przedni± lamp± o¶wietlenia wnêtrza przyklejaj±c go dwustronn± ta¶m± samoprzylepn± a kabel od buzera poprowadziæ nad prawymi lub lewymi drzwiami pod podsufitk± po uprzednim odchyleniu gumowych uszczelek. Wszystkie kable spotkaj± siê w baga¿niku gdzie zamontowana bêdzie centralka.
---- Ja zamontowa³em centralkê po prawej stronie baga¿nika pod tekstyln± os³on± zaraz za tyln± lamp± ale teraz wiem ¿e lepiej zamontowaæ to po lewej stronie bo bêdzie bli¿ej do wi±zki ¶wiat³a cofania.. Tam trzeba doprowadziæ kabelek zasilania który trzeba pod³±czyæ w wi±zce gdzie jest ¶wiat³o cofania. Masa to ju¿ nie stanowi problemu bo jest tam kilka ¶rubek pod które mo¿na j± przykrêciæ.
Tyle w du¿ym skrócie na temat monta¿u w V-ce.
Najlepiej by by³o aby ten temat znalaz³ siê w miniwarsztatowni i mo¿e admin go tam przeniesie.
By kuba94 -  06 gru 2007, 14:44
 pomorskie
#7181
Czy mozesz mi powiedziec dokladnie ktora oslone plastkiowa ma zdjac od strony bagaznika i jak bo ma wybitne zdolnosci do lamania plastikow a nie chcial bym znow odwiedzac vw grobleski zeby kupic nowe oslone plastikowa .Mysle ze w sobote zaczne dzialc jak bede mial jakies przygody przy montazu to wtedy opisze to juz w miniwarsztatowaniu moze komus sie to przyda
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  06 gru 2007, 14:55
 kujawsko-pomorskie
#7182
W Miniwarsztatowni jest temat "Zdejmowanie wykoñczenia baga¿nika". Tam pokaza³em zdjêcia tych os³on. A os³ona o której pisa³em w Twoim temacie jest na zdjêciu Nr3. i t± os³onê trzeba zdj±æ. Ona zachodzi po bokach i wzd³u¿ progu baga¿nika pod uszczelk± a wciskana jest na zatrzaski których jest chyba 12 na ca³ej d³ugo¶ci. Jednak przed wypiêciem zatrzasków w okolicach s³upków trzeba wyj±æ zapinki trzymajace wyk³adzinê na s³upkach.
By kuba94 -  13 gru 2007, 9:41
 pomorskie
#7273
Parktronik zamotowany samodzielnie .Wszystko dziala, fajna rzecz .
Serdeczne podziekowania za bardzo duza pomoc dla BRUNO 55
By wojtek -  13 gru 2007, 16:01
 mazowieckie
#7277
Mozesz sie pochwalic, ktory zestaw czujnikow montowales?
By kuba94 -  14 gru 2007, 10:01
 pomorskie
#7311
Ja zamontowalem czujnik Valeo nr 632000 + wyswietlacz 632013
http://www.valeoservice.com/html/poland ... 2B65709C4C
Wyswietlacz zamontowalem nad tylna szyba reszte zrobilem wedlug wskazan BRUNO55 jest to po wyzej opisane kabelek do w piecia w instalacje do lapy cofania w wiazce to umnie jest niebieski
Awatar użytkownika
By tygrysek -  16 sty 2008, 16:40
 -------
#7668
Dzi¶ u siebie zaobserwowa³em ¿e gdy w³±czam wsteczny bieg na wy¶wietlaczu czujników pokazuje sie tak jakby cyfra E1i i Czerwene pole z lewej strony oraz dodatkowo 3 sygna³y dzwiekowe (tak jakbym ju¿ przy czym¶ bardzo blisko sta³) ... Wyszed³em i organo-leptycznie sprawdzi³em wszystkie czujniki ..... okaza³o sie ¿e skrajny lewy nie dzia³a.... W zwi±zku z tym mam pytanie czy bez jakiego¶ zbytniego rozbierania auta mogê sprawdziæ czy nie wypad³a jaka¶ wtyczka na do³ku itp... nie wiem czy dostanê sie do czujnika gdy wjade na kana³ i czy siêgnê rek± od spodu :roll: Byæ mo¿e to co¶ innego .... ale mo¿e macie jaki¶ pomys³ od czego zacz±æ .... Wiem Wiem autko jest na gwarancji ... ale zrobienie czego¶ samemu to spora satysfakcja :) i nie trzeba czekaæ :)
Ostatnio zmieniony 17 sty 2008, 1:20 przez tygrysek, łącznie zmieniany 1 raz.
By kuba94 -  16 sty 2008, 22:08
 pomorskie
#7671
Mam podobny problem tyle ,ze mi nie dzia³a czujka przy tablicy rej. co jest umieszczona .My¶lê ze sie co¶ roz³±czy³o .Mój golfik dosta³ pi³ka w ty³ od dzieciarni ( ferie b±d¼ co b±d¼ s± ) na szczê¶cie bez uszkodzeñ widocznych.W sobotê sie do tego zabieram wiêc bêdê móg³ co¶ napisaæ o przyczynach awarii i sposobie naprawy
Awatar użytkownika
By tygrysek -  17 sty 2008, 1:17
 -------
#7672
kuba94 pisze:Mam podobny problem tyle ,ze mi nie dzia³a czujka przy tablicy rej. co jest umieszczona .My¶lê ze sie co¶ roz³±czy³o .Mój golfik dosta³ pi³ka w ty³ od dzieciarni ( ferie b±d¼ co b±d¼ s± ) na szczê¶cie bez uszkodzeñ widocznych.W sobotê sie do tego zabieram wiêc bêdê móg³ co¶ napisaæ o przyczynach awarii i sposobie naprawy
I tez wy¶wietlacz z ty³u raz odzywa sie normalnie pojedyñczym sygna³em a nieraz potrójnym i opisanym efektem ?? Tak siê zastanawiam ... Bo znalaz³em centralkê (po prawej pod wyk³adzin± z boku baga¿nika) ale od strony centralki wygl±da to ok .... z opisów w internecie widaæ ze od strony czujnika nie ma ¿adnych wtyczek ..... choæ w sumie diabli wiedz± co dealerzy w Q-Line montowali za ustroñstwa .....

PS. Doczyta³em ¿e symbol E1 oznacza ¿e modu³ samodiagnozy wykry³ uszkodzenia jednego z czujników ...
By kuba94 -  17 sty 2008, 8:29
 pomorskie
#7673
Prawdopodobnie masz zamontowany sytem parkowania valeo taki obe cenie montuja dilerzy orginalny jest przewaznie bosch i nie ma wyswietlacza tylko brzeczyk znajdujacy sie pod zegarami w konsoli. A co do zestawu valeo to mozna kazda czesc z zestawu kupic osobno. Czujki pod nakaldak zderzaka sa laczone przez wtyczke tak ze kazda mozna z nich podmienic jak nie dziala na nowa to samo z boschem .Ja ma dokladnie to samo .Ja sam to montowalem wiec bede mial ulatwiona sprawe z rozkladaniem tego a zabieram sie w sobote do tego .A zeby sprawdzic czujke trzeba po prostu podmienic kabel z ta co dziala .Na wyswietlaczu bedzie pokazywac rozne cuda ale przy zblizeniu reki powinien dzialac brzeczyk wtedy wiadomo co czy czujak ok czy nie
Awatar użytkownika
By tygrysek -  17 sty 2008, 8:44
 -------
#7674
B³±d na wy¶wietlaczu wygl±da tak (sorry za jako¶æ fotki)

Obrazek
Awatar użytkownika
By tygrysek -  17 sty 2008, 23:02
 -------
#7678
Czyli opis b³edu pokrywa siê z niedzia³aj±cym czujnikiem :) No nic jutro mam wizytê w ASO - maj± na miejscu usun±æ usterkê :)

PS. Jako ¿e to moj pierwszy DIESEL w ¿yciu mam mo¿e g³upie pytanie :)
Czy to normalne ¿e na biegu ja³owym (luzie) nie mogê "krêciæ" silnika ponad 3000 rpm ?? po prostu wskazówka dalej nie idzie ?? .... Oczywi¶cie w czasie normalnej jazdy nie ma takiego objawu :)
By lisik -  17 sty 2008, 23:06
 -------
#7679
Moze masz tdi VTEC :)

jutro musze sprawdzic w swoim, w accordzie type-s wiem ze tak jest :)