Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By tygrysek -  17 sty 2008, 23:11
 -------
#7680
lisik pisze:Moze masz tdi VTEC :)

jutro musze sprawdzic w swoim, w accordzie type-s wiem ze tak jest :)
Mo¿e to normalne - ale nie chce wyj¶æ w ASO na g³upka pytaj±c :) Dzi¶ jako¶ tak z nudów na ¶wiat³ach chcia³em przegazowaæ auto .... zobaczyæ co komputer na to (jak wzro¶nie spalanie) i moje zdziwienie by³o ogromne .... a¿ przegapi³em zielone ... przy nieca³ych 3000 wskazówka staje i dalej sie nie rozkrêca :roll:
By lisik -  21 sty 2008, 20:22
 -------
#7729
U mnie sie kreci do oporu, silnik 2.0TDI automatyczna skrzynia
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  21 sty 2008, 21:10
 kujawsko-pomorskie
#7734
Koledzy - uwa¿am ¿e niepotrzebnie w tym temacie poruszacie inne sprawy.
Wracaj±c do czujników parkowania to jak widzê te Valeo s± jakie¶ felerne.
Z Waszych opisów wynika ¿e awaria goni awariê. Ja jak napisa³em wcze¶niej kupi³em tani prosty i jak do tej pory niezawodny. Stwierdzam te¿ ¿e jak mi pokazuje na wy¶wietlaczu jak±¶ odleg³o¶c to przy sprawdzeniu okazuje siê ¿e faktycznie taka jest.
My¶lê ¿e dobrze zainwestowa³em i obym siê nie pomyli³. :P :P

Swoj± drog± to skoro serwisy montuj± te Valeo to warto by ich podpytaæ jaka jest awaryjno¶æ bo mo¿e jest to jaki¶ niezdrowy uk³ad.
By wojtek -  21 sty 2008, 23:00
 mazowieckie
#7735
w salonie seata tez sie montuje te valeo i z tego co wiem to sal wlasnie spore problemy. Podobno sypia sie strasznie....
Co do obrotow... to komputer je skutecznie blokuje. Przy jaguarze x-type jest to samo, ale przy moim gofrze moge krecic wyzej, chociaz nie sprawdzalem na nie dokonca rozgrzanym- moze byc inaczej, na cieplym w kazdym badz razie ciagnie wiecej...
By kuba94 -  22 sty 2008, 12:35
 pomorskie
#7743
Ja naprawi³em swój parktronik ,,valeo' pad³a czujka .Koszt zakupu 20z³ co prawda nie du¿o ale ile roboty przy tym .Na pytanie dlaczego dilerzy montuj± valeo prosta odpowiedz w hurcie kosztuje czujnik z wy¶wietlaczem ( ten co jest w promocji zima w katalogu VW kosztuje 179 zl a on kasuja za to cos ok 400zl dla porównania bosch podobny kosztuje 600z³ .Ja sie z kusi³em tym ze mam dostep do ceny hurtowej na valeo .Valeo s³aba firma jak dla mnie alternator valo k³opot parktronik ,k³opot nawet pióra wycieraczek do niczego szybko padaj±. Przy nastêpnej awarii parktronika zak³adam boscha taki montowany jest przez fabrykê vw albo od skody simensa vdo na pewno o niebo lepszy od valeo
By kuba94 -  22 sty 2008, 12:42
 pomorskie
#7744
Zapomnia³em sie spytaæ czy kto¶ wyjmowa³ czujkê bez zdejmowania zderzaka .Ja j± rozwierci³em ale i tak wpad³a do ¶rodka zderzaka i musia³em zdj±c zderzak
Awatar użytkownika
By team-am -  22 sty 2008, 13:37
 łódzkie
#7745
kuba94 pisze:Zapomnia³em sie spytaæ czy kto¶ wyjmowa³ czujkê bez zdejmowania zderzaka .Ja j± rozwierci³em ale i tak wpad³a do ¶rodka zderzaka i musia³em zdj±c zderzak
Demontaz zderzaka to max 15min, wiec poco ryzykowaæ porysowania lakieru itp :roll: