Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By lisik -  06 sty 2008, 10:02
 -------
#7492
Cze¶æ,
Czy zauwa¿yli¶cie jakie¶ rzeczy w pi±tkach na ktorych z czasem vw chcia³ przyoszczedzic kasiory?
Ja zauwazylem takie:

- od rocznika modelowego 2006 czyli polowy 2005 roku gorszej jakosci deska rozdzielcza ( w serwisie o polowe tansza)
- we wszystkich modelach niezaleznie od koloru wnetrza czarna wykladzina podlogowa z wg mnie gorszymi stoperami
- antena na dachu
- 4 g³o¶niki z przodu zamiast sze¶ciu
- opony hankook w miejsce bridgestone
Ostatnio zmieniony 21 gru 2015, 19:53 przez PotaS, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: Poprawa "krzaczków" zamiast liter w tytule
Awatar użytkownika
By team-am -  06 sty 2008, 10:59
 łódzkie
#7497
lisik pisze: we wszystkich modelach niezaleznie od koloru wnetrza czarna wykladzina podlogowa z wg mnie gorszymi stoperami
Z tymi stoperami to w ogole jest nie ciekawa sytuacja. U siebie mam ('04) przekrecane, terez dostepne sa na wcisk i nie ma mozliwosci kupna oryginalnych gumowych dywanikow w serwisie do przekrecanych stoperow!! :evil:
By lisik -  06 sty 2008, 11:59
 -------
#7499
a na zamowienie nie sprowadza? w koncu to czesc ktora ma numer katalogowy... chyba ze jakies polskie sprzedaja jako oryginalne- u nas w £odzi jest salon hondy gdzie te pakiety spoilerow do accorda sprzedawali za ca 10 tysiecy zlotych a na boku kupili tylko jeden i zawiezli do spoileromajstra zeby formy zrobil i laminat ludziom wciskali :/
Awatar użytkownika
By team-am -  06 sty 2008, 12:14
 łódzkie
#7501
Wchodzi³y w gre tylko orygina³y dostepne w Promocji Zimowej. Jedyne rozwiazanie wedlyg serwisu to wymiana stoperow do czego podobno konieczny jest demonta¿ wyk³adziny :roll: Podejrzewam ¿e mozna zmienic stopery w wycieraczkach ale odpu¶ci³em i kupi³em nie oryginalne na stare stopery tez w serwisie. Do tematu wróce na wiosne przy kupnie welurowych dywanikow :wink:
Awatar użytkownika
By krz_p -  06 sty 2008, 16:02
 wielkopolskie
#7505
lisik pisze:Cze¶æ,
Czy zauwa¿yli¶cie jakie¶ rzeczy w pi±tkach na ktorych z czasem vw chcia³ przyoszczedzic kasiory?
Ja zauwazylem takie:

- od rocznika modelowego 2006 czyli polowy 2005 roku gorszej jakosci deska rozdzielcza ( w serwisie o polowe tansza)
- we wszystkich modelach niezaleznie od koloru wnetrza czarna wykladzina podlogowa z wg mnie gorszymi stoperami
- antena na dachu
- 4 g³o¶niki z przodu zamiast sze¶ciu
- opony hankook w miejsce bridgestone
jest o wiele wiêcej róznic ni¿ te co wymieni³e¶, np. brak uszczelki wokó³ tylnych bocznych szyb w 3D, rezygnacja z chromowanego wy³±cznika airbagu pasa¿era, nielakierowana na srebrno popielniczka w GTI, i jeszcze wiele innych

co do deski rozdzielczej to siê nie zdodzê, ¿e jest gorszej jako¶ci, a mia³em golfa model 2005 a teraz mam model 2008, ró¿ni siê tylko kolorem - jest ciemniejsza, a ró¿nica wynika z tego ¿e stare deski trudniej dostaæ, pewnie nie s± ju¿ produkowane i st±d ró¿nica w cenie
stopery wciskane s± du¿o lepsze od tych przekrêcanych, nie ma problemu w wyjêciem dywaników, a przy przekrêcanych stoperach jak drobne kamyczki do niego wpad³y to mia³em problemy ¿eby je przekrêciæ
no i opony, mój GTI przyjecha³ na bridgestonach
By Jedi -  06 sty 2008, 16:40
 -------
#7507
lisik pisze:Cze¶æ,
Czy zauwa¿yli¶cie jakie¶ rzeczy w pi±tkach na ktorych z czasem vw chcia³ przyoszczedzic kasiory?
Ja zauwazylem takie:

- opony hankook w miejsce bridgestone
Szczerze mowiac, przygladalem sie oponom na jakich stoj± golfy w salonie i ani jeden nie mial Hankook'ów, moj przyszed³ na Michelinach, inne widzia³em na Bridgestonach i Continentalach.
Awatar użytkownika
By Bruce -  06 sty 2008, 17:03
 mazowieckie
#7509
Switchoo pisze:Szczerze mowiac, przygladalem sie oponom na jakich stoj± golfy w salonie i ani jeden nie mial Hankook'ów, moj przyszed³ na Michelinach, inne widzia³em na Bridgestonach i Continentalach.
Popatrz na Jette i Golfa Varianta :wink:
By Jedi -  06 sty 2008, 17:14
 -------
#7510
Bruce pisze:
Switchoo pisze:Szczerze mowiac, przygladalem sie oponom na jakich stoj± golfy w salonie i ani jeden nie mial Hankook'ów, moj przyszed³ na Michelinach, inne widzia³em na Bridgestonach i Continentalach.
Popatrz na Jette i Golfa Varianta :wink:

no wlasnie Jetta byla na Continentalach
By Jedi -  06 sty 2008, 23:12
 -------
#7516
Bruce pisze:
Switchoo pisze:no wlasnie Jetta byla na Continentalach
Pewnie rok modelowy 2007.
A Golf Variant ?

Mo¼liwe, t± Jette widzialem w grudniu w salonie, ale nie wiem jaki to by³ rok modelowy. Golf'a Varianta nie widzia³em, ale w hatchbacku nic sie nie zmienilo jesli chodzi o opony. A sk±d macie informacje o Hankookach?
By lisik -  07 sty 2008, 10:58
 -------
#7518
Kupowalem w grudniu kola od golfa 16 cale alusy w ASO - z tych pakietow po 900 1600 i chyba 3 tysiace ( swoja droga niezle te pakiety - kiedys sam ksenon cos chyba kolo 5 kosztowal a teraz za 3 kafle dostaje sie ksenon i inne ******* za 1600 fele i klime i za 900 cos tam jeszcze) no i koles rezygnowal z alusow wiec ja je kupilem i wlasnie sa na hankookach 205/55 16V i koles w saolnie mowil ze teraz vw na nich wypuszczaja.
Awatar użytkownika
By tygrysek -  07 sty 2008, 14:30
 -------
#7519
Q-Line przed tymi pakietami mia³y Micheliny ...
By lisik -  07 lut 2008, 18:30
 -------
#8082
Posiedzia³em dzisiaj troche w golfiku w salonie- co ciekawe mial podlokietnik ale nie mial roletki w tunelu srodkowym, skorka na recznym byla tylko w miejscu gdzie sie reke trzyma a nie na calym drazku recznego a deska rozdzielcza wykonana byla z bardzo chropowatego i duzo twardszego materialu co potwierdza moje wczesniejsze przypuszczenia o zmianie materialu z ktorego jest wykonana i stad nizszej cenie...

Kolega odebral niedawno comfortline nowego z salonu- co ciekawe mial roletke ale nie mial otwieracza- powiedziano mu ze to nie jest standardowe wyposazenie. Czy to prawda czy w butelke go nabili? :)
By Jedi -  07 lut 2008, 19:07
 -------
#8086
roletka jest jesli podlokietnik montowany jest w fabryce, jesli jest domontowywany w serwisie to juz tej roletki nie bedzie. Ja tak wlasnie mam, mialem mozliwosc wyboru golfa z roletka i podlokietnikiem zamontowanym juz w fabryce, ale kolor auta mi sie nie podobal.

ktory dokladnie material na desce rozdzielczej jest wg Ciebie bardzo chropowaty?
Awatar użytkownika
By krz_p -  08 lut 2008, 10:22
 wielkopolskie
#8102
lisik pisze:Kolega odebral niedawno comfortline nowego z salonu- co ciekawe mial roletke ale nie mial otwieracza- powiedziano mu ze to nie jest standardowe wyposazenie. Czy to prawda czy w butelke go nabili? :)
otwieracz jest standardowo razem z roletk±, widocznie komu¶ siê spodoba³