Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By npb -  28 sty 2008, 9:59
 -------
#7885
czy waszym zdaniem 80'000 km na klockach (przednia o¶) to du¿o??

wlasnie tyle km przejechanych od ostatniej wymiany kloców wg ksia¿ki serwisowej

kilka dni temu zaswiecila sie lampka od klocków, zastanawiam siê na co zmieniæ (pomijam ASO), jak± firmê polecacie, kto na co wymienia³ we w³asnym zakresie, chetnie poczytam opinie
By wojtek -  28 sty 2008, 10:48
 mazowieckie
#7886
Ja polecam tylko oryginaly VW. Jedz do salonu seata czy skody (powinno byc taniej), zakup kloki i jedz do jakiegos warsztatu i Ci wymienia.
Awatar użytkownika
By krz_p -  28 sty 2008, 12:03
 wielkopolskie
#7887
z tym kupowaniem w ASO seata czy skody to bym siê tak nie spieszy³, jak kiedy¶ wymienia³em ³o¿ysko to najtaniej by³o w VW
By wojtek -  28 sty 2008, 13:38
 mazowieckie
#7888
No wlasnie zalezy co. JEdnak klocki sa tansze :).
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  29 sty 2008, 10:40
 kujawsko-pomorskie
#7895
npb pisze:czy waszym zdaniem 80'000 km na klockach (przednia o¶) to du¿o??
Przebieg na klockach to moim zdaniem rzecz wzgledna zale¿na od stylu jazdy oraz sprawno¶ci i czysto¶ci zacisków.
80000 km to raczej dobry wynik. Ja znienia³em po pierwszych 55000 km ale tylko z racji na zu¿ycie jednego klocka przedniego który chyba siê zacina³ w zacisku i w stosunku do pozosta³ych szybciej siê wytar³ bowiem gdyby by³ taki jak pozosta³e to my¶lê ¿e ¶mia³o bym zrobi³ tez 80000 km
By Jedi -  29 sty 2008, 20:16
 -------
#7904
tak to zalezy vectra OPC jak zrobisz 5% tego to jest naprawde duzy sukces...

ale co do tematu to 80tys na przednich klockach to moim zdaniem dosc duzo, chociaz to tez zalezy glownie od stylu jazdy, producenta itd, ale po tym przebiegu wydaje mi sie ze preferujesz raczej spokojna jazde, chyba, ze VW ma takie "malo scierajace sie" klocki.
Awatar użytkownika
By fredric -  29 sty 2008, 21:02
 mazowieckie
#7906
qrde 80tys to jest baardzo duzo u mnie max 45tys jak narazie jade na salonowych klockach i sa naprawde ok.
By Michalsk -  29 sty 2008, 21:47
 -------
#7909
mo¿esz sprawdziæ jeszcze ile kosztuj± te klocki jako zamienniki. Z tego co widzia³em u siebie to w oryginale s± pakowane klocki FERODO. Kupujesz zaiennik a w pude³ku i tak masz to co bys kupi³ w ASO tyle ¿e trzeba najpierw porównac ceny.
By wojtek -  29 sty 2008, 22:00
 mazowieckie
#7910
Jak to w oryginale ferodo? Oryginaly to wytwor VW, z tego co wiem to ktos korzystal z ferodo i nie narzekal, ale ja uwazam ze na tym nie ma co oszczedzac :].
By Michalsk -  29 sty 2008, 22:08
 -------
#7911
u mnie by³y w oryginale ferodo tyle, ¿e jak kupujesz je poza ASO to klocki nie sa oznakowane logiem VW. Poprostu VW tak jak ka¿dy koncern samochodowy klocki zamawia u renomowanych producentów do VW id± ze znaczkami a na rynek wtórny id± jako zamienniki.
Najbardziej zanane i takie które mozna znale¼æ jako orygina³y to min.: FERODO, ATE, TRW, TEXTAR, JURID.
Awatar użytkownika
By maluszek -  29 sty 2008, 22:50
 mazowieckie
#7913
wojtek pisze:Jak to w oryginale ferodo?
Tak samo jak lampy od Helli (albo AL), elektryka od Boscha (Siemensa, Valeo itd.), felgi od Ronala (i innych) itd, itd...
Awatar użytkownika
By npb -  30 sty 2008, 8:25
 -------
#7916
wiec tak, ja na tych klockach zrobilem okolo 11000 km, jestem drugim wlascicielem, nie znam stylu jazdy poprzedniego kierowcy, fakt faktem klocki byly wymieniane przy 30000 km i pozniej nie widzialem wpisu w ks serw. byc moze ktos przoczyl wpisanie ale nie s±dze, natomiast co do zamiennikow to sprzedawca poleca ATE, najlepszy dzinks jest taki ze nie do konca mogl stwierdzic ktore bada pasowac wiec powiedzialem mu ze zalatwie w aso nr klocka po numerku VIN, dzownie do jednego serwisu GAJEWSKA WAWA i slysze odp niestety ale nr nie handlujemy, tylko czesciami, moge Panu pwoiedziec cene dostepnosc itd, cena 257, wiec podirytowany dzwonie do ZASADA WAWA i slysze to samo, tylko cena 300, nie zreszygnowalem, dzwonie do SZEWCZYK WAWA i Pan z dzia³u czêsci zamiennych bezproblemowo podaje mi nr klocków, o cene ju¿ nie pytalem. Sprawdzilem wasze poprzednie sugestie ze w skodzie taniej, dzwonie do SINCLAN ZAKRET (WAWA) podaje nr cena 220 wiec faktycznie taniej, mimo to nie zdecyduje sie na oryginaly i zamowilem ATE w cenie 155, jakie opinie o tej marce?? Jesli chodzi o moj styl jazdy - zdecydowanie spokojny, bo i poszalec nie ma za bardzo czym.
By Michalsk -  30 sty 2008, 13:42
 -------
#7917
ATE porz±dna firma, cena tez jest atrakcyjna. Bez obaw mozna montowaæ!
By Sadziu -  26 lut 2008, 3:14
 śląskie
#8232
Pierwsza wymiane mialem po 55000 na orginalach. W ASO zalozyli mi ATE i przy 92000 na przegladzie powiedzieli mi ze wkrotce do wymiany wiez okolo 40000 srednio popisowej jazdy i czesto obciazony. Mimo wszystko polecam. Polecam rowniez intercars gdzie w dobrej cenie mozna kupic ATE powerdiscs i ATE powerpads. za tarcze ostatnio po znizce krzykneli okolo 180 zeta. pozdrawiam
Awatar użytkownika
By npb -  26 lut 2008, 7:55
 -------
#8236
kupilem ate za 155 od posrednika ktory bierze z intercars, nie zdziwiony bylem gdy wyci±gnolem stare oryginalne klocki na ktorych by³o logo ATE, klocki ok, juz po dotarciu, hamulce jak ¿yletka