Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By krystek.l -  18 paź 2014, 18:13
#146960
A-R-T-U-R dziękować kazali... :D
tylko mi jeszcze powiedz jak ściągnąć kratkę? od prawej strony ciągnie się do siebie? czy gdzieś śrubokrętem podważa się?
By neoppl -  18 paź 2014, 19:26
 mazowieckie
#146975
lemonka pisze:Jak się ma spryskiwacze reflektorów nie trzeba się długo męczyć aby spuścić letni :tooth:

No właśnie to nie problem, ale czy jest jakaś możliwość, aby tak nie walić ciągle na te reflektory? Da się to jakoś wyłączyć? Jest może do tego oddzielny bezpiecznik? Bo w zeszłą zimę sporo kasy poszło na zimowe płyny i tylko baniaki w bagażniku się walały :)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  18 paź 2014, 19:29
 dolnośląskie
#146976
neoppl pisze: No właśnie to nie problem, ale czy jest jakaś możliwość, aby tak nie walić ciągle na te reflektory? Da się to jakoś wyłączyć? Jest może do tego oddzielny bezpiecznik? Bo w zeszłą zimę sporo kasy poszło na zimowe płyny i tylko baniaki w bagażniku się walały :)
szukanie nie boli
poza tym to temat o płynie a nie jak go zużyć lub zaoszczędzić...
Awatar użytkownika
By Zalman -  18 paź 2014, 20:34
 małopolskie
#146983
Zależy czy jest pod spryski czy nie. Bezpiecznik osobny jest. Tylko nie wiem jaki bo przez przypadek wymieniłem go jak był spalony, ale to było dawno dawno
Awatar użytkownika
By lemonka -  19 paź 2014, 10:12
 warmińsko-mazurskie
#147027
Poprzez vcds można opóźnienia stosować, albo zakodować sobie światła dzienne w mijania albo jak masz, ksenony w halogenach i po sprawie :threaten:

ja mam 4,5 litra :D
Awatar użytkownika
By Rafer -  16 gru 2014, 21:36
 kujawsko-pomorskie
#154587
Ja długo szukałem dobrego płynu i z własnych doświadczeń mogę stwierdzić że zarówno letni jak i zimowy płyn najlepszy to Sonax.
Płynów letnich używałem wielu od tanich po drogie tanie trzeba było lać litrami żeby umyć szybę a Sonaxem raz psikam i szyba czyściutka. Zimowy płyn to już inna sprawa użyłem raz z biedronki i masakra na szybie białe smugi na masce też coś wyszło na szczęście po myciu zeszło, orlenowski dawał radę i ładnie czyścił ale zapach jakoś do gustu mi nie przypadł, dlatego od kilku lat używam Sonaxa i jestem bardzo zadowolony no może oprócz jego ceny :D
By Bartas -  23 gru 2014, 16:02
 kujawsko-pomorskie
#155907
Rumak pisze:Aż się dziwię ze ludzie tak nad płynem się rozczulaja.Leje taki byle by nie marzł zimą a latem nie zabił smrodem :)
To nigdy nie miales dobrego plynu :), nie wiesz co tracisz :D
By krystek.l -  23 gru 2014, 18:22
#155927
Bartas pisze:
Rumak pisze:Aż się dziwię ze ludzie tak nad płynem się rozczulaja.Leje taki byle by nie marzł zimą a latem nie zabił smrodem :)
To nigdy nie miales dobrego plynu :), nie wiesz co tracisz :D
W swojej karierze dla zmotoryzowanych to miałem mnóstwo różnych płynów, z prawie każdej stacji w województwie chyba, sklepów z całego powiatu i nie wiadomo co jeszcze, zaczynające się letnie od 4 zł do zimowych 70 PLN (miałem znajomego który był przedstawicielem płynów kosmetyków i akumulatorów Centra / Bosch. I szczerze jest różnica :D

I np.:
- jeden śmierdzi szczochami octem albo denaturatem tak że aż dusi czlowieka
- a drugi pachnie kwiatkami albo jest bezwonny...
- kolejny zaś nawet do mycia opon się nie nadaje bo klei się, jest gęstszy od innych albo na szybie mazgaje zostawia bo wycieraczka nie daje go radę ściągnąć :evil:
- albo zimowe są oszukiwane i etykieta jest na -22 albo -18 a starczy wystawić go na -5 i pół baniaka zamarzłe do połowy, tak chrzczone wodą jest jak na niektórych stacjach paliwo :naughty:
- a tak z ciekawości, miał ktoś kiedyś możliwość zerknięcia na dno zbiornika co tam pływa?? (jak bele co się leje) ;-)

Dlatego dużo ludzi kupuje koncentrat Sonax i mieszka go ze zwykłym zimowym płynem, albo miesza z wodą ale dodają więcej koncentratu... a gdy przychodzi wiosna - jesień to tylko dolewają zimowego i problem sezonowej wymiany płynu ma z głowy.