Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By hubson77 -  24 paź 2012, 10:29
 mazowieckie
#85411
Temat banalny, ale bardzo ważny, pierwsze mrozy już niedługo, a chyba nikt nie lubi sytuacji, gdy mamy brudną szybę, włączamy spryskiwacze i... nic, wycieraczki tylko bardziej rozmazują brud. Chciałbym poznać Waszą opinię i doświadczenia odnośnie zimowych płynów do spryskiwaczy. Co kupić a czego unikać, czy można dolać do płynu np. spirytusu, żeby nie zamarzał przy dużych mrozach?
By kuba94 -  24 paź 2012, 11:10
 pomorskie
#85415
Jak masz woskiem zabezpieczony lakier na zimę i będziesz używał płynu ze spirytusem to już masz po zabezpieczeniu w miejscach gdzie poleci płyn tak samo wszystkie elementy gumowe odtłuści spiryt a co za tym idzie krótsza ich żywotność.Są gotowe płyny sonax , BP ( ale tylko te w bankach co zrywasz zabezpieczenie), tenzi,Aura z organiki jest ok, ważne też jest w łynach ,żeby śladów wżerów w lakierze nie robiły. Ja osobiście używam koncentrat sonax-a jak zostanie zmieniony o odpowiednie porze to nie zamarza i czasem aura też wleje
By hubson77 -  25 paź 2012, 9:16
 mazowieckie
#85478
ten sonax można kupić w sklepie motoryzacyjnym? czy jest dostępny tylko w określonych miejscach?
ja na ogół latem używam wytworów z Biedronki :) tam przeważnie jest aura, z zimowymi różnie, kiedyś kupiłem K2 i było nieźle.
Raz w trasie zabrakło mi płynu i wjechałem na statoil... masakra prawie 40 zl za bańkę szok.
Awatar użytkownika
By Tyson -  25 paź 2012, 21:09
 mazowieckie
#85513
w zeszłym roku spróbowałem Sylen (na licencji orlenu) i byłem bardzo zadowolony. W zeszły weekend w E.Leclerc był po 7,99zł to bez zastanowienia wziąłem 5 baniek :)
By krystek.l -  18 paź 2014, 17:52
#146954
Jeśli chodzi o płyn zimowy to już kupiłem do -22 stopni i butelkę Sonaxu na zamarzanie szyb... wymieszałem razem i mieszanka jest :] zima nie straszna :threaten:

ale pytanie mam ogólnie z innej beczki... jak w tym golfie usunąć letni płyn??? :shock:
wyciągać sitko i bawić się z wężykiem to za wolno, a wypstrykać cały płyn to szybka metoda, ale szkoda tyle płynu :P
jest tu gdzieś kranik jakiś? albo wężyk gdzie starczy wyciągnąć i spuścić do bańki? xP