Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  29 lut 2008, 14:06
 kujawsko-pomorskie
#8257
Przeczyta³em dok³adnie instrukcjê na temat pracy uk³adu klimatyzacji CLIMATIC jak± posiadam w swoim Golfie i mam kilka pytañ do kolegów w powy¿szej sprawie.
1. Czy w momencie wy³±czenia przycisku ECON i ponownego jego w³±czenia ( czyli za³±czenia klimatyzacji ) przy pracuj±cym silniku na wolnych obrotach zauwa¿acie lekkie obni¿enie obrotów silnika spowodowane obci±¿eniem pomp± klimatyzacji. Ja u siebie tego nie zauwa¿am.
2. W opisie wadliwej pracy uk³adu klimatyzacji mowa jest o sprawdzeniu bezpiecznika klimatyzacji ale w wykazie bezpieczników nie ma takiego bezpiecznika pokazanego . Czy wiecie pod jakim Nr i w której skrzynce jest ten bezpiecznik.
3. W opisie instrukcji mowa jest ¿e uk³ad klimatyzacji mo¿e pracowaæ ( ch³odziæ ) przy uruchomionym silniku ( to oczywiste ) , przy zgaszonej kontrolce ECON , przy w³±czonej dmuchawie i kiedy temperatura otoczenia wynosi powyzej +3 st.
Moje pytania spowodowane s± obaw± ¿e co¶ siê z moj± klimatyzacj± dzieje niedobrego. Poprostu chcia³em sprawdziæ jej dzia³anie ( temperatura otoczenia by³a w tym momencie +9 st. ) i w³±czy³em na maksymalne ch³odzenie i mimo ¿e z nawiewów leci ch³odne powietrze to nie jest to co powinno byæ. to jest raczej temperatura powietrza otoczenia auta. W du¿ym stopniu podej¿ewam bezpiecznik bo nie widzê efektu opisanego w punkcie 1. , ale nie mogê go zlokalizowaæ.
Nie zaobserwowa³em te¿ aby by³y nieszczelno¶ci w uk³adzie.
Mo¿e znacie odpowiedzi na niektóre pytania.
POMOCY !!
Awatar użytkownika
By tygrysek -  29 lut 2008, 15:39
 -------
#8258
Sprawdzi³em u siebie i jak w³±czam klime (To nie CLIMATIC zwyk³y manual) to nie widze ró¿nicy w obrotach nawet minimalnego skoku ... my¶le ¿e przy temp 9 Stopni nie odczujesz klimy bo chyba minimalna jest 16 albo 18 (chodzi mi o t± jak± wytwarza klimatyzator) wiec nic dziwnego ¿ê nie by³o ró¿nicy w stosunku do 9 st. na dworzu
Awatar użytkownika
By krz_p -  29 lut 2008, 17:05
 wielkopolskie
#8259
tygrysek manual to climatic
u mnie ró¿nicy w obrotach nie ma, jest za to w chwilowym spalaniu, ro¶nie o ok. 0,2l
przy 9 stopniach powinna ch³odziæ i to mocno, tak jest u mnie
Awatar użytkownika
By tygrysek -  29 lut 2008, 19:01
 -------
#8261
krz_p pisze:tygrysek manual to climatic
u mnie ró¿nicy w obrotach nie ma, jest za to w chwilowym spalaniu, ro¶nie o ok. 0,2l
przy 9 stopniach powinna ch³odziæ i to mocno, tak jest u mnie
Byæ mo¿e ale ja przycisku ECON nie mam :) Popatrze na chwilowe spalanie i czy bêdzie ró¿nica miedzy powietrzem bez klimy i z w³±czon± klima przy takiej temperaturze jak panuje obecnie
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  29 lut 2008, 20:25
 kujawsko-pomorskie
#8262
No tak .Ja nie psiadam komputera i nie mam podgl±du na chwilowe zu¿ycie paliwa wiêc po obrotach nic nie wyczujê skoro u Was te¿ nie ma spadku obrotów.
A mo¿e wiecie jaki Nr bezpiecznika i gdzie siê znajduje pod mask± czy z boku deski. W instrukcji nie wymieniaj± tego bezpiecznika ale za to w opisie dzia³ania pisz± ¿e mo¿e byæ taki bezpiecznik przepalony.
Swoj± droga to uwa¿am ¿e przy temp otoczenia +9 st klima powinna ju¿ nie¿le ch³odziæ. Bo tak by³o co pamiêtam w zesz³ym roku.
Chcê sprawdziæ wszystko co jest mo¿liwe w swoim zakresie a je¿eli to nia da efektu to jak siê zrobi ju¿ dobrze ciep³o i s³abo bêdzie ch³odziæ trzeba bêdzie poddaæ klimê przegl±dowi albo nawet wymieniæ gaz, chyba ¿e pad³a sprê¿arka bo ja nigdy nie prze³±cza³em na ECON nawet w zimie.
Awatar użytkownika
By tygrysek -  29 lut 2008, 21:02
 -------
#8263
Poszed³em a¿ sprawdziæ :) 9st. na zewn±trz dok³adnie wg. wskazania komputera .... bez klimy spalanie chwilowe 0,6L/H z klim± 07L/H ró¿nicy w temperaturze nawiewanego powietrza (przy ustawieniu pokrêt³a na 18 st czyli minimum ) nie czujê ... jednak da siê odczuæ ró¿nice w jako¶ci powietrza ... z klim± jest suche i ma jaki¶ taki ... hmmm zapach sztuczny :)
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  29 lut 2008, 21:28
 kujawsko-pomorskie
#8264
No tygrysek wielkie dziêki to jest chyba to a ju¿ siê ba³em ¿e klimê szlaken trafen :D :D
By kuba94 -  29 lut 2008, 22:18
 pomorskie
#8265
Czytaj±c posty po wy¿ej poszed³em sprawdziæ jak u mnie (auto takie same jak BRUNo55) wstawi³em auto na hale temp. by³a tam ok 12C klima ch³odzi³a ale bez jaki¶ rewelacji temp zbli¿ona do otoczenia na zewn±trz obroty nic a nic sie nie zmienia³y trochê bylo tylko czuæ ró¿nice w jako¶ci powietrza a tak ¿adnych zmian
Awatar użytkownika
By tygrysek -  29 lut 2008, 22:24
 -------
#8266
Wydaje siê to normalne skoro na dworze temp. jest 10-12 st. a termostat swoj± graniczn± nisk± temperaturê ma w granicach 18 to ró¿nicy przy tej tem. otoczenia nie bedzie .... trudno ¿eby z klimy zacze³o lecieæ -5 stopni :)
By Jedi -  29 lut 2008, 23:13
 -------
#8267
krz_p pisze:tygrysek manual to climatic
nie do konca, bo to pó³automat.
Awatar użytkownika
By tygrysek -  01 mar 2008, 0:49
 -------
#8269
Jedi pisze:
krz_p pisze:tygrysek manual to climatic
nie do konca, bo to pó³automat.
mo¿esz rozwin±æ my¶l i wskazaæ praktyczne ró¿nice ??
Awatar użytkownika
By krz_p -  01 mar 2008, 7:58
 wielkopolskie
#8270
Jedi pisze:
krz_p pisze:tygrysek manual to climatic
nie do konca, bo to pó³automat.
to by³ taki skrót my¶lowy, wiem, ¿e to pó³automat
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  01 mar 2008, 8:15
 kujawsko-pomorskie
#8271
Dziêkujê kolegom kuba94 i tygrysek za dok³adne sprawdzenie tego tematu w swoich samochodach. Bardzo mi pomogli¶cie. Teraz jestem naprawdê spokojny o stan swojej klimatyzacji.
Nawet ju¿ nie bêdê szuka³ tego zakletego bezpiecznika. Chocia¿ warto by wiedzieæ gdzie on jest.
By Jedi -  01 mar 2008, 10:53
 -------
#8273
tygrysek pisze:
Jedi pisze:
krz_p pisze:tygrysek manual to climatic
nie do konca, bo to pó³automat.
mo¿esz rozwin±æ my¶l i wskazaæ praktyczne ró¿nice ??

w pó³automatycznej klimatyzacji mo¿esz rêcznie regulowaæ temperature, w ca³kowicie manualnej klimatyzacji takiej mo¿liwo¶ci nie ma.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  01 mar 2008, 11:08
 kujawsko-pomorskie
#8274
A czy w Golfie V s± inne klimatyzacje jak CLIMATIC i CLIMATRONIC :?: :?:
Z tego co siê doczytywa³em w instrukcji to nie. Jest tylko automatyczna i pó³a³tomatyczna.