Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Maciek_Sdz -  23 mar 2008, 18:08
 -------
#8553
Maciek_Sdz pisze:Z tym ,ze oni naprawiaja w serwisach autoryzowanych dealerów , nowymi czesciami itp.
Chod//
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 0:07 przez Maciek_Sdz, łącznie zmieniany 1 raz.
By Hulaj -  23 mar 2008, 18:34
 mazowieckie
#8554
Kolego widzê ¿e intercooler bêdzie do wymiany, mam w gara¿u swój w³asny 20 tys przejechane wymieni³em na wiêkszy, jak co¶ to chêtnie sprzedam.
Awatar użytkownika
By krz_p -  23 mar 2008, 18:55
 wielkopolskie
#8556
Maciek_Sdz
nie chcia³bym byæ z³ym prorokiem ale do wymiany jest intercoler, byæ mo¿e jeszcze ch³odnica, ch³odnica klimy, nape³nienie klimy bo nawet je¶li ch³odnica klimy jest ca³a to mog³a siê rozszczelniæ, wzmocnienie czo³owe te¿ trzeba zakupiæ, przedni zderzak kompletny to min. 1300PLN, no i maskê te¿ trzeba wymieniæ, nie wiadomo w jakim stanie s± wi±zki elektr. je¶li s± pourywane to lipa

nie liczy³bym na to ¿e xenony bêd± ca³e w ¶rodku, je¶li by³yby nieruszone to dlaczego zosta³y zdemontowane? przynajmniej mocowania bêd± pourywane i te¿ nie da siê ich za³o¿yæ
i tak s± do wymiany na europejskie, wiêc koszty rosn± o te 2200PLN

pod³u¿nica od strony kierowcy wygl±da na uszkodzon±, nie jest na tej samej wysoko¶ci co z drugiej strony

do lakierowania jest pó³ auta

najbardziej jednak to martwi³bym siê tym brakiem szyby, dlaczego zosta³a zdemontowana?

sama nazwa Copart to dla mnie sygna³ aby trzymaæ siê od takiego auta z daleka

mam nadziejê, ¿e w realu bêdzie to wygl±da³o lepiej ni¿ na zdjêciach
wed³ug mnie to naprawa, chc±c auto dobrze zrobiæ to mo¿e wyj¶æ w okolicach tych 5k $
Ostatnio zmieniony 23 mar 2008, 19:34 przez krz_p, łącznie zmieniany 1 raz.
By Maciek_Sdz -  23 mar 2008, 19:11
 -------
#8559
////
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 0:08 przez Maciek_Sdz, łącznie zmieniany 1 raz.
By Jedi -  23 mar 2008, 19:16
 -------
#8562
Tak ogladam te zdjecia, hmm...nie wiem ile bedzie Cie kosztowalo to auto + jeszcze naprawa, ale wola³bym za t± cene nowe(wiadomo, ze slabsze) albo uzywane, ale bezwypadkowe. Takie auta jak GTI o charakterze i osiagach sportowych powinny byc szczegolnie w 100% sprawne. No nic, mam nadzieje, ze nie bedzie az tak zle z tym autem i uda sie go naprawic w miare dobrze.
Awatar użytkownika
By krz_p -  23 mar 2008, 19:31
 wielkopolskie
#8563
przyj¿a³em siê dok³adniej i brakuje w twoim aucie ca³ego podszybia wraz z mechanizmami wycieraczek
dlaczego brakuje nak³adki na progu od str. kierowcy?

te bebechy ze ¶rodka mog± byæ dro¿sze ni¿ siê spodziewasz, zawsze tak jest, no i mog± byæ dostêpne tylko w ASO

powiem ci, ¿e 7000 PLN to b. optymistyczna wycena

BTW wiesz mo¿e jakie jest oznaczenie silnika w twoim GTI? (AXX, BWA czy jeszcze jakie¶ inne?)
By Maciek_Sdz -  23 mar 2008, 20:01
 -------
#8564
No to trochê mnie pod³amali¶cie :(
Spróbujê dowiedzieæ siê o pe³ny nr VIN i dam znaæ , wtedy wszystko bêdzie jasne...
By Szpandel -  23 mar 2008, 20:29
 -------
#8565
Wed³ug mnie, nie powinienes siê przejmowac.
Je¿eli masz pieni±dze- rób go dobrze i na pewno bêdziesz sie z niego cieszy³ ;) dochodzi jeszcze satysfakcja z tego, ¿e odratowa³e¶ golfika spisanego na straty ;)

Kupuj±c u¿ywane auto, chocia¿by w Polsce i tak nie mia³by¶ pewno¶ci czy nie by³by po takich samych przej¶ciach..

Tylko koniecznie wrzuc zderzaczek z wersji US.. w Polsce widac wiele egzemplarzy z frontem europejskim a dupci± ze zderzakiem z kwadratowym miejscem na tablice- jak dla mnie wiocha ;]
By Maciek_Sdz -  23 mar 2008, 20:35
 -------
#8567
Szpandel pisze: Tylko koniecznie wrzuc zderzaczek z wersji US.. w Polsce widac wiele egzemplarzy z frontem europejskim a dupci± ze zderzakiem z kwadratowym miejscem na tablice- jak dla mnie wiocha ;]
Chyba tak zrobie , ju¿ pyta³em siê na gie³dzie w Poznaniu , to przy zakupie zderzaka przedniego do GTI , ty³ w kolorze ju¿ dopasowanym , czyli tornado daj± za 100 z³ :)
Awatar użytkownika
By Bruce -  23 mar 2008, 21:10
 mazowieckie
#8569
Przy takim uszkodzeniu moze byc pekniety blok silnika, uszkodzone kompletnie przednie zawieszenie. Prawdopodobnie chlodnica jest dziurawa. Nie wiadomo jak z elektronika, czy centralka dziala, od wstrzasu moglo sie wszystko uszkodzic.
Dlatego kupowanie samochodu ze zdjecia nigdy nie polecalem i nie polecam, jest to olbrzymie ryzyko.
Nalezy miec tylko nadzieje, ze nie wszystkie wymienione przezemnie elementy beda niezbedne do wymiany.
Trzymam kciuki, zeby koszty byly jak najmniejsze.
By lisik -  23 mar 2008, 21:40
 -------
#8570
:) Ale kolega pewnie na allegro sie nie bedzie zaopatrywac w czesci a wy cenami z allegro chyba operujecie LOL

zderzak kompletny to 7 stówek, xenon to tysi±c dwiescie w bdb stanie ze wszystkimi uchwytami, w tysiacu sie zmiesci jesli ma klejone uchwyty - chyba ze seryjnie nie bylo ksenonu to jeszcze przerobka ze 3 stówki u machera od xenonów bo mrugac bedzie, plastixy trzeba w serwisie zamawiac bo sa tansze niz na gieldzie bo za kazda duperelke ludzie wolaja po 50 zlotych odczas gdy w serwisie czesto mozna kupic ja za niecale dwadziescia...

Co do wiazek elektrycznych to naprawa kilku kabelkow to nie problem- nawet w ASO nie wymianiaja calych wi±zek a jedynie dosztukowuj± kable "serwisiowe"

Ale z tym podszybiem to faktycznie dziwna sprawa- moze komus sie przydalo :/
By Szpandel -  23 mar 2008, 22:05
 -------
#8574
A tak z czystej ciekawo¶ci- du¿o taniej wychodzi zakup takiego uszkodzonego auta z USA? oczywiscie liczac z clem i transportem- bez kosztow naprawy..

Skoro auto je¼dzi, to chyba blok silnika uszkodzony nie jest..
nie popada³bym w ob³êd ;p

Jak wyjdzie co¶ z³ego po drodze to sprzedasz auto.. i pewnie nic nie stracisz, a mo¿e wrêcz przeciwnie.

pozdr.
By wojtek -  23 mar 2008, 22:09
 mazowieckie
#8575
lisik, znajdz mi mechaniora co mi zalozy xenony za 300 zl! :).
By Maciek_Sdz -  23 mar 2008, 23:07
 -------
#8581
////
Ostatnio zmieniony 23 mar 2010, 0:41 przez Maciek_Sdz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By team-am -  23 mar 2008, 23:14
 łódzkie
#8583
Kiedy autko dop³ynie? Narazie nie ma co wró¿yæ z fusów, jezeli pod³u¿nice i silnik sa ok, wszystko bedzie zrobione jak nalezy to z tego wszystkiego wyjdzie jeszcze ladne GTI :wink:
Co do zderzaka tez by³bym za wersja US, kazdy kumaty od razu bedzie myslal ze auto walniete jezeli bedzie przod EU tyl US
Maciek_Sdz pisze: szyba - 300
Jezeli masz sensor deszczu pamietaj ze to bedzie wygladac nieco inaczej

Na Twojej liscie brakuje jeszcze:
-podszybie
-pas przedni
-belka
-nadkole
-próg
-spryskiwacze refl.

Oby tylko srodek nie byl zalany przez brak szyby :?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9