Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Maciek_Sdz -  23 mar 2008, 23:18
 -------
#8585
///
Ostatnio zmieniony 23 mar 2010, 0:41 przez Maciek_Sdz, łącznie zmieniany 1 raz.
By Szpandel -  23 mar 2008, 23:19
 -------
#8586
Maciek_Sdz pisze:Koledzy nawet jakby naprawa wynios³a 20 tysiêcy to nie bêdê stratny :)
Wiêc ja tym bardziej nie widze powodów do zmartwieñ.. ;)

Widzê, ¿e warto siê na przysz³o¶c zainteresowac autami US :) trzeba bedzie kiedys w koncu w tego GTI zainwestowac.. ;)

pozdr.
Awatar użytkownika
By maluszek -  23 mar 2008, 23:23
 mazowieckie
#8587
mnie siê wydaje, ¿e ogólnie nie wygl±da to najgorzej. widzia³em ju¿ ile¶ tam mk5 po rozmaitych wypadkach i ten wygl±da naprawde ca³kiem przyzwoicie. czas poka¿e co bêdziesz mia³ do roboty, jedyna rzecz której bym siê tak naprawdê obawia³ to ta pod³u¿nica, ale wygl±da na nienaruszon±.
Awatar użytkownika
By maluszek -  24 mar 2008, 0:13
 mazowieckie
#8588
Maciek_Sdz pisze:Czy moje auto bedzie pierwszym z USA na tym forum ?
Raczej nie.

To mi przypomina, ¿e czeka Ciê jeszcze robota z dostosowaniem tego samochodu do polskich przepisów: tylne ¶wiat³a do wymiany (chyba, ¿e ju¿ mo¿na mieæ czerwone kierunkowskazy i nie trzeba mieæ przeciwmgielnych), przeprogramowanie ¶wiate³ dziennych, inny wy³±cznik ¶wiate³ (nie wiem czy jest wymóg ¶wiate³ postojowych), szk³a lusterek zewnêtrznych (chyba, ¿e nie musz± byæ convexy), xenony e-code. Pompkê spryskiwacza ¶wiate³ widzê na zdjêciach, wiêc masz szczê¶cie, ¿e to rocznik 2006, bo od 2007 przestali montowaæ spryski w US.

Do tego radio te¿ nie bêdzie dzia³aæ jak trzeba. To chyba tyle. O czujnik zmierzchu siê nie martw, bo GTI chyba nigdy go w US nie mia³. A na pewno nie w Twojej wersji, bo masz raczej t± najni¿sz±: szmaciane siedzenia i climatic.
Awatar użytkownika
By krz_p -  24 mar 2008, 9:48
 wielkopolskie
#8592
maluszek pisze:tylne ¶wiat³a do wymiany (chyba, ¿e ju¿ mo¿na mieæ czerwone kierunkowskazy i nie trzeba mieæ przeciwmgielnych)
niemo¿na mieæ czerwonych kierunków, przeciwmgielne musi byæ

niedawno mia³em tak± sytuacjê, ¿e jak by³em w serwisie oponiarskim przylecia³ jeden z pracowników, który kupi³ rozbitego GTI z USA ¿eby sobie poogl±daæ jak wygl±da pod mask± a raczej jak powinien wygl±daæ

zmrozi³o go jak siê zapyta³ o spalanie, jak us³ysza³ o 12-13l w mie¶cie to zw±tpi³ czy bêdzie je¼dzi³ tym GTI
By Maciek_Sdz -  24 mar 2008, 10:57
 -------
#8596
krz_p pisze:
zmrozi³o go jak siê zapyta³ o spalanie, jak us³ysza³ o 12-13l w mie¶cie to zw±tpi³ czy bêdzie je¼dzi³ tym GTI
niestety trzeba liczyæ siê z takim spalaniem...
Awatar użytkownika
By Bruce -  24 mar 2008, 14:49
 mazowieckie
#8607
Kupujesz samochod rozbity, po przejsciach.
Nie wiesz, czy ktos w nim zginal czy nie, to pierwsza watpliwosc.
Takie informacje sa ukrywane.
Nawet jak go naprawisz, to wiesz, ze auto jest po dzwonie.
Samochod kosztuje duzo, a auto dalej bylo rozbite.
Nie lepiej kupic samochod nawet starszy od 1 wlasciciela, z pewnych rak i nie bity ?
By Maciek_Sdz -  24 mar 2008, 15:56
 -------
#8609
Bruce pisze:Kupujesz samochod rozbity, po przejsciach.
Nie wiesz, czy ktos w nim zginal czy nie, to pierwsza watpliwosc.
Takie informacje sa ukrywane.
Nawet jak go naprawisz, to wiesz, ze auto jest po dzwonie.
Samochod kosztuje duzo, a auto dalej bylo rozbite.
Nie lepiej kupic samochod nawet starszy od 1 wlasciciela, z pewnych rak i nie bity ?
To co wg Ciebie w ogóle nie ma co rozbitych aut kupowaæ ?
Wiadomo, ¿e jak siê sprowadza auto , to najczê¶ciej uderzone , ¿eby taniej wysz³o. Jakbym chcia³ wydaæ 100tys. na auto to bym poszed³ do salonu.
Poza tym du¿a wiêkszo¶æ aut " bezwypadkowych " w Polsce , jest po dzwonie i to czêsto du¿o, du¿o wiêkszym ni¿ ten.
Ludzie nie przesadzajcie , auto nie jest tak mocno bite , ¿eby kto¶ w nim zgin±³ , nawet poduszki siê nie otworzy³y...
Awatar użytkownika
By Bruce -  24 mar 2008, 16:26
 mazowieckie
#8610
Nie kazdy samochod uzywany, starszy od 1 wlasciciela jest rozbity.

Nie musza byc wystrzelone poduszki, zeby ktos zginal w samochodzie.
W Copart regula jest, zaslepianie poduszek, ktore faktycznie wystrzelily.
Na zdjeciu nie zawsze widac prawde.

Jestem zdania, ze warto kupic starsze auto, nie rozbite.
Wtedy nie koroduje i pewniej sie zachowuje sie na drodze i przy wypadku.

Poza tym w uderzonym aucie trzeszcza plastiki, elementy, jego trwalosc niestety jest juz nie ta sama i bardziej zniszczona.

Wydasz niewiele wiecej, a masz pewny samochod.
Rozumiem, ze ludzie kupuja rozbite samochody, ale wiekszosci kupuja je handlarze, zeby szybko go odsprzedac i wziasc kase.
Handlarze raczej nie jezdza takimi samochodami.
Widze, ze ktos Cie ostro namowil na auto z USA i przedstawil wszystko w rozowym swietle.
Przy pozniejszej sprzedazy auta z USA, Firma AutoAuto ma wglad do bazy Copart. Nie jest to jedyna firma ktora sie tym zajmuje i moze sprawdzic faktyczny stan samochodu przed naprawa.
Przy pozniejszej odsprzedazy mozesz miec problem z jego zbyciem.
Powodzenia w naprawie auta.
By Maciek_Sdz -  24 mar 2008, 16:38
 -------
#8611
///
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 0:09 przez Maciek_Sdz, łącznie zmieniany 1 raz.
By Hulaj -  24 mar 2008, 17:36
 mazowieckie
#8613
Rozbite auto mo¿na (jak siê uda) zrobiæ tak ¿e wszystko bêdzie piêknie itd.

Pod³u¿nice proste nic nie trzeszczy, ale ja bym auta klasy GTI rozbitego nie kupi³. Jak siê wkrótce dowiesz bardzo ciê¿ko jest jechaæ tym autem powoli, i nie daj Bo¿e jakiego¶ dzwona to siê szybko oka¿e ¿e zaoszczêdzi³e¶ jakie¶ grosze kosztem swojego bezpieczeñstwa lub innych osób. Przy dzwonach dzia³aj± takie si³y ¿e nawet jak konstrukcja wygl±da na prost± i nieruszon± to tak naprawdê nie spe³nia ju¿ swojej roli. I jeszcze kraj pochodzenia, co z roszczeniami, do kogo...?Przykro mi tak jest z rozbitkami, Ci którzy nimi handluj± raczej sami nimi nie je¿d¿±.

Nie wiem jaka to by³a okazja ¿e siê skusi³e¶ na tak± niewiadom±, odwaga godna podziwu.

Zgadzam siê z Brucem, lepsze dobre ¼ród³o, obejrzeæ postukaæ w³asnym palcem.

No ale mamy przynajmniej o czym pogadaæ.
Awatar użytkownika
By krz_p -  24 mar 2008, 19:52
 wielkopolskie
#8622
czasem przegl±dam allegro i widzê, ¿e bardzo d³ugo (po pó³ roku albo i d³u¿ej) wisz± og³oszenia o sprzeda¿y GTI z USA
wszystkie bezwypadkowe, a zderzaki od wersji EU :D

sam sta³em przed wyborem czy kupiæ sprowadzanego GTI czy nówkê (szuka³em auta kilkumiesiêcznego), po przej¿eniu og³oszeñ i cen GTI w EU wysz³o mi, ¿e lepiej trochê do³o¿yæ i mieæ nowego z salonu
bo u¿ywanego, sprowadzanego to by³ strach kupowaæ

tak jak Hulaj napisa³ ciê¿ko jest je¼dziæ powoli GTI, to auto kusi do szybszej jazdy i dlatego wiele egzemplarzy koñczy tak jak ten z USA
potwierdza siê, ¿e 99% u¿ywanych aut z USA jest po przej¶ciach
nad nówk± z USA to bym siê jeszcze zastanawia³, ale rozbitego auta i to jeszcze tylko na podstawie zdjêcia to bym nie kupi³
By Maciek_Sdz -  24 mar 2008, 20:52
 -------
#8627
////
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 0:09 przez Maciek_Sdz, łącznie zmieniany 1 raz.
By Szpandel -  24 mar 2008, 22:31
 -------
#8632
Mówisz o tym czerwonym GTI z ¯yrardowa?
To te¿ znajomy kogo¶ z mojej rodziny.. pracuje w Miêdzyborowie- w serwisie fiata/ daewoo.. i ma czerwone GTI.
Mówimy o tym samym?

by³em w ciezkim szoku jak zobaczylem te gti w mojej okolicy.. autko prezentuje sie calkiem ladnie- niestety przedni zderzak z wersji europejskiej i po³amana dok³adka progu GTI zdradza³a wypadkow± przeszlosc. Teraz auto ma ju¿ dok³adke progu..

pozdrawiam!


PS. tak, tak.. kupi³by¶ auto z pierwszej rêki.. pewne.. co z tego ¿e by³oby po trzech takich dzwonkach ;) Niestety, kupuj±c auto u¿ywane zawsze istnieje prawdopodobienstwo, ¿e by³o wczesniej uszkodzone.
Jeszcze raz powtarzam.. Zrobisz dobrze, to bêdzie dobre auto. postaraj siê zrobic je w oryginale i bêdziesz cieszy³ siê fajnym autem. Drobne mankamenty z czasem wyeliminujesz.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9