Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Ostry -  20 kwie 2008, 22:18
 -------
#9523
Wie kto¶ mo¿e ile wytrzymuje sprzêg³o w tym silniku? Zaraz stuknie mi 100 000km i wydaje mi sie ¿e co¶ mi siê tam ¶lizga przy ruszaniu z miejsca... Wiem ¿e jak ju¿ to wymieniaæ to raczej od razu z dwumas± ale szczerze mówi±c to mnie to przeraza bo mia³em zaraz go chipowaæ... Wymienia³ kto¶ to wogóle? I czy sprzeg³o + dwumasa od 2.0TDI bedzie pasowaæ normalnie bez przeróbek?
By Szpandel -  20 kwie 2008, 22:33
 -------
#9525
wiem, ¿e w 1.9 tdi dwumas by³ zastêpowany czyms innym.. i nie wiem czy nie z silnika vr6.. proponowa³bym, ¿ebys poczytal forum tdi-tuning albo jaki¶ streetracing.. powinno to tam byc dosc mocno opisane..

a jezeli chcesz go chipowac, to podpytaj swojego tunera co sugerowalby wrzucic ;)

pozdr.
Awatar użytkownika
By team-am -  20 kwie 2008, 22:44
 łódzkie
#9527
Upewnij sie czy faktycznie czas na zmiane sprzegla. 100,000 z seryjna moc± nie powinno robiæ wrazenia na sprzegle, chociaz kwestia jak ktos je u¿ytkowa³ :wink:
Awatar użytkownika
By malydaras -  21 kwie 2008, 7:49
 mazowieckie
#9529
Ostry, jak chcesz robiæ wirusa to go zrób przed grzebaniem w sprzêgle, wyjd± Ci wszystkie ewentualne problemy i bedziesz wymienia³ graty juz pod nowe koniki.
Graty od 2.0 nie pasuj± do 1.9. Inna ¶rednica (chyba 240 i 228mm).
Awatar użytkownika
By Ostry -  21 kwie 2008, 9:42
 -------
#9532
No tak w³a¶nie zamierzam zrobiæ. Silnik nie by³ nigdy katowany wiêc te¿ mi sie nie wydaje ¿eby sprzeg³o sie wysypa³o po 100kkm... Po wirusie sie zobaczy, ale gdzies tam wyczyta³em ¿e wk³adaj± sprzêg³o od 2.0TDI jako¶. Bede robi³ u Mastersa tak¿e sie dowiem co i jak.
Awatar użytkownika
By team-am -  21 kwie 2008, 10:09
 łódzkie
#9533
malydaras pisze:Ostry, jak chcesz robiæ wirusa to go zrób przed grzebaniem w sprzêgle, wyjd± Ci wszystkie ewentualne problemy i bedziesz wymienia³ graty juz pod nowe koniki.
Jak nie trzyma mu sprzeg³o nie ma to sensu. Przed wirusem auto musi byc sprawne i kazdy porz±dny tuner odesle Cie do zrobienia sprzeg³a przed wzmocnieniem, skoro w serii juz nie daje rady to co bedzie po wirusie jak NM wiêkszy dojdzie, poza tym na hamowni nie sprawdzi efektów pracy.

Moja rade sprawd¼ czy sprzeglo OK (w koncu to nie wielka filozofia), jak bedzie to wirusowaæ

Pozdr
Michal
Awatar użytkownika
By Ostry -  21 kwie 2008, 11:18
 -------
#9537
Masz racje - zrobie tak: pojade na wirusa i go¶æ od razu sie skapnie czy co¶ jest nie tak. W sumie mo¿e mi sie tylko wydawaæ ¿e sie ¶lizga... Jestem wyj±tkowo wyczulony na ka¿d± rzecz która nie dzia³a jak powinna - normalnie spaæ spokojnie nie moge :) A ju¿ najbardziej mnie wk...a to trzeszczenie plastików yhhh...