Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
#96749
Witam
mam Golf V 1.9 tdi 105 koni z 2004 roku,
za każdym razem jak podjadę na stację
wlewam paliwo to pistolet co chwile mi wybija,
jakby tam poprostu była jakaś zwężka w wlewie,
utrudniająca tankowanie,
miałem kiedyś passata b5, to do niego można było
zatankować nawet z dystrybutora przeznaczonego dla Tira,

a tutaj to nie ma sznas, ze zwykłego pistoletu, który ma cienką rurkę
tankowanie jest denerwujące, co chwile wybija, można coś na to poradzić ?
auto pochodzi z Niemiec, i może tam w pistolet do tankowania ma dłuższą rurkę wchodzącą do baku... ?
By arianm -  23 kwie 2013, 12:07
 mazowieckie
#96752
Powody mogą być conajmniej dwa -Jeden opisał tu na forum > mettenos < jak to usprawnić.
Polegało to na wyjęciu "piłki " z zaworu wlewowego . wyjmuje się ją po wymontowaniu pompy paliwowej ze zbiornika
( pod tylną kanapą ).
Druga przyczyna może być taka jak piszesz ,za płytko wkładasz pistolet do wlewu . Na jakiejś (starej ) stacji to 40l
sączyłem z 10 min, a na innych idzie OK. - tak więc od pistoletu jest to uzależnione .
By Kiler -  23 kwie 2013, 18:00
 wielkopolskie
#96909
Kiedyś miałem Astre 1 (wtedy miała 3 lata :lol: ) i miałem podobny problem . powodem okazało sie zasyfione odpowietrzenie baku . Nie wiem jak to jest rozwiązane w golfie ale może to jest jakiś trop
By bolsfanwk -  23 kwie 2013, 21:21
 -------
#96919
arianm pisze:Powody mogą być conajmniej dwa -Jeden opisał tu na forum > mettenos < jak to usprawnić.
Polegało to na wyjęciu "piłki " z zaworu wlewowego . wyjmuje się ją po wymontowaniu pompy paliwowej ze zbiornika
( pod tylną kanapą ).
Druga przyczyna może być taka jak piszesz ,za płytko wkładasz pistolet do wlewu . Na jakiejś (starej ) stacji to 40l
sączyłem z 10 min, a na innych idzie OK. - tak więc od pistoletu jest to uzależnione .
masakra sie powiesze na sznurku w garażu jak mam pompę paliwową z baku wyciągać.. ;/ ręce opadają, a pistolet wkładam na maxa do baku i ręce opadają.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  24 kwie 2013, 10:59
 pomorskie
#96942
bolsfanwk pisze: masakra sie powiesze na sznurku w garażu jak mam pompę paliwową z baku wyciągać..
5 minut i jest wyjęta, wyciagasz siedzisko tylnej kanapy, odkręcasz kilka śrubek, wyjmujesz pompę, wkładasz rękę do baku w kierunku wlewu ....macasz .... macasz .... :D tak aby uchwycić kulę i ją wyciągasz, jest bodajże na takich dwóch zatrzaskach i po problemie na całe życie
By bolsfanwk -  24 kwie 2013, 11:43
 -------
#96945
mettenos pisze:
bolsfanwk pisze: masakra sie powiesze na sznurku w garażu jak mam pompę paliwową z baku wyciągać..
5 minut i jest wyjęta, wyciagasz siedzisko tylnej kanapy, odkręcasz kilka śrubek, wyjmujesz pompę, wkładasz rękę do baku w kierunku wlewu ....macasz .... macasz .... :D tak aby uchwycić kulę i ją wyciągasz, jest bodajże na takich dwóch zatrzaskach i po problemie na całe życie
skoro tak mówisz no to może się za to wezmę :)
a w baku to najlepiej mieć minimalną ilość paliwa wykonując tą operację ?
Awatar użytkownika
By janusz8611 -  30 mar 2015, 15:56
 małopolskie
#172005
Mam ten sam problem tylko że po wyciągnięciu pompy pod siedzeniem nic nie dałem rady w baku odnaleźć .
Myślicie że jeżeli mam napęd 4 motion i ten bak jest tak dziwnie jakby podzielony na pół to jest to jakoś inaczej rozwiązane? Dodam że wygląda jakby w 4 motion były dwie pompy ? Pod oboma siedziskami z tył .
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  31 lip 2015, 18:08
 pomorskie
#187090
Mała aktualizacja - dziś operację tę wykonywałem w Touranie, ponieważ po wlaniu 20 litrów paliwa więcej ani rusz, non stop odbija, więc takie oto coś należy wyhaczyć ze zbiornika tuż spod rury wlewowej na wejściu do zbiornika:

Obrazek
Krzycho pisze:dokładnie masz 2 pompy i 2 czujniki poziomu paliwa bo bak ma tak jak by 2 komory...
ale ta bojka pokazana wyżej jest tylko jedna
Awatar użytkownika
By janusz8611 -  03 sie 2015, 11:58
 małopolskie
#187435
Mettenoos pisze:Mała aktualizacja - dziś operację tę wykonywałem w Touranie, ponieważ po wlaniu 20 litrów paliwa więcej ani rusz, non stop odbija, więc takie oto coś należy wyhaczyć ze zbiornika tuż spod rury wlewowej na wejściu do zbiornika:

Obrazek
Krzycho pisze:dokładnie masz 2 pompy i 2 czujniki poziomu paliwa bo bak ma tak jak by 2 komory...
ale ta bojka pokazana wyżej jest tylko jedna
Nie wiem co to za czary ale podczas lata problem znikł ..... ale Mettenoos dzieki za foto przynajmniej bedę wiedział co w razie W wymacywać :hi: