Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By Radek -  14 sie 2008, 16:30
 -------
#11304
Siema

Sprawdzi³em dzi¶ poziom oleju w silniku (nie sprawdza³em od przegl±du :oops: ). Próba zosta³a wykonana kilka razy, sytuacja wygl±da tak jak na obrazku. Czy martwiæ siê o zbyt du¿y poziom oleju w silniku ? Jak to siê sprawdza dok³adnie, po czym poznaæ ? Dodam, ¿e przy wymianie w ASO wlano tyle, ile by³o zalecane. Wymiana by³a przy 15192 km, a obecny przebieg to 18000 km. Silnik to 1.6 BSE.
Tak to wygl±da mniej wiêcej na bagnecie:

Obrazek

PS: Od oko³o trzech tygodni u¿ytkowanie auta wygl±da tak, ¿e prawie codziennie pokonuje tylko 12 km. 6 w jedn± stronê, gaszê silnik, 6 z powrotem.
Awatar użytkownika
By Bruce -  14 sie 2008, 16:47
 mazowieckie
#11305
Ksiazke oblsugi mam w schowku w aucie.
Z tego co pamietam, patrzysz tylko na poziom B.
Pamietaj, zeby sprawdzac olej silnikowy jak samochod stoi na plaskiej powierzchni, na zimnym silniku.
Sprawdzam przewaznie olej po zatankowaniu samochodu, z 10 min na to zeby ostygnal starczy. :wink:
Awatar użytkownika
By Radek -  14 sie 2008, 17:06
 -------
#11307
Od wczoraj nie by³ uruchamiany i stoi na p³askim.
Nie chodzi mi o "jak sprawdziæ poziom oleju" tylko, czy je¶li sytuacja wygl±da tak jak na obrazku to oznacza, ¿e jest go za du¿o ? Napisa³em posta, bo zaniepokoi³y mnie ¶lady powy¿ej poziomu "A" (nie jest to na samym prêcie, tylko powy¿ej "A" jest jeszcze taki plastikowy element) :?
Awatar użytkownika
By dex -  14 sie 2008, 20:33
 śląskie
#11312
troche moze i za duzo wiec wejdz pod samochód i spusc ze dwie setki i po problemie popusc srube i tyle pewnie jak za duzo to ci gdzies moze wyrzucig go po pewnym czasie moze ci poprostu za duzo wlali tak sie zdaza jak sie wlewa tyle ile w instrukcji pisze to zawsze jest poziom max ja zawsze wlewam ciut mniej a potem ewentualnie dolewam jak zalecaja wlac 3,6 to leje 3,3 a potem dolewam moze ci wszystkiego ca³kowicie nie wyssali a potem dolali i wysz³ wiecej tak to mog³o wygl±dac w twojej sorawie.
By MI4 -  14 sie 2008, 21:07
 -------
#11314
ja mia³em podobn± sytuacjê jak dola³ewa³em oleju (wla³o mi sie ciut za du¿o) - by³o jakie¶ 2 milimetry powy¿ej max (siega³o do po³owy tej okr±g³ej g³ówki). Dzwoni³em do ASO i pyta³em czy mam do nich przyjechac ¿eby spu¶cili, czy moge tak je¼dziæ i nic nie bedzie. powiedzieli ¿e moge sam troche upu¶ciæ albo je¼dziæ bo niewiele jest przekroczona dozwolona warto¶æ (¿eby sie nie przejmowac bo silnik i tak troche tego oleju z³uzyje wiec sie wyrówna). Niestety sie o tym nie przekona³em bo po 2500 km - po dotarciu - wymieni³em ca³y olej (wiem ¿e nie potrzeba).

nie wiem jak u ciebie (mamy taki sam silnik) ale u mnie silnik troche zu¿ywa oleju. jak mi nalali na wymienie do po³owy miarki to niedawno przy 7500 km by³o juz na min. - dola³em ostatnio 200 ml
Awatar użytkownika
By Bruce -  14 sie 2008, 22:07
 mazowieckie
#11316
Jesli oleju jest niewielki nadmiar, mozna jezdzic, najwyzej go spali.
Proponowalbym wizyte w ASO, maja wysysarke do oleju i moga dokladnie zmniejszyc jego ilosc.
By Maciej (bzik) -  14 sie 2008, 23:57
 -------
#11320
Ja mam identycznie Jetta 1,9 TDI, olej zmieniony w serwisie VW tylko ¿e jeszcze w USA. Tak jak koledzy pisz± nie ma siê czym przejmowaæ przy tak niewielkiej nadwy¿ce.
Zreszt± od przybytku g³owa nie boli ;)
Awatar użytkownika
By team-am -  15 sie 2008, 1:06
 łódzkie
#11322
Maciej (bzik) pisze: Zreszt± od przybytku g³owa nie boli ;)
Najwy¿ej uszczelniacze pójd± i silnik do remontu ;) Ale to tylko prze konkretnym przelaniu.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  15 sie 2008, 1:48
 pomorskie
#11325
Radek pisze:Siema

Sprawdzi³em dzi¶ poziom oleju w silniku (nie sprawdza³em od przegl±du :oops: ). Próba zosta³a wykonana kilka razy, sytuacja wygl±da tak jak na obrazku. Czy martwiæ siê o zbyt du¿y poziom oleju w silniku ? Jak to siê sprawdza dok³adnie, po czym poznaæ ? Dodam, ¿e przy wymianie w ASO wlano tyle, ile by³o zalecane. Wymiana by³a przy 15192 km, a obecny przebieg to 18000 km. Silnik to 1.6 BSE.
Tak to wygl±da mniej wiêcej na bagnecie:

Obrazek

PS: Od oko³o trzech tygodni u¿ytkowanie auta wygl±da tak, ¿e prawie codziennie pokonuje tylko 12 km. 6 w jedn± stronê, gaszê silnik, 6 z powrotem.
prawid³owy jest poziom B, poziom A jest bezpieczny, wszystko powy¿ej poziomu A jest niebezpieczne i powinno byæ zrównane do poziomu conajmniej A, w serwisach lej± tyle ile przewiduj± dane techniczne i nie bior± pod uwagê, ¿e po zlaniu oleju zawsze nawet do 0,5 litra pozostaje w silniku. W ksi±¿ce "sam naprawiam swoje auto VW Golf 5" jest to ³adnie opisane
Awatar użytkownika
By Radek -  15 sie 2008, 14:15
 -------
#11335
Dziêki wszystkim za porady, chyba jednak kupiê strzykawkê wraz z rurk± w aptece i spróbujê odessaæ trochê przez ten otwór, gdzie umieszczony jest bagnet :?
Awatar użytkownika
By Bruce -  15 sie 2008, 14:21
 mazowieckie
#11336
Radek pisze:Dziêki wszystkim za porady, chyba jednak kupiê strzykawkê wraz z rurk± w aptece i spróbujê odessaæ trochê przez ten otwór, gdzie umieszczony jest bagnet :?
Nie wiem jak chcesz to wyciagnac, z pol metra ma sam bagnet :lol:
Jeszcze Ci cos utkwi , odpadnie...
Jedz do serwisu, wysysarka wyciagnac i bedzie po klopocie. :wink:
Awatar użytkownika
By team-am -  15 sie 2008, 14:32
 łódzkie
#11337
Radek pisze:Dziêki wszystkim za porady, chyba jednak kupiê strzykawkê wraz z rurk± w aptece i spróbujê odessaæ trochê przez ten otwór, gdzie umieszczony jest bagnet :?
Tez kiedys tak odsysa³em olej po przelaniu, idzie wolno a ze mia³em sporo ponad normê nadwy¿kê spu¶ci³em przez korek spustowy
Awatar użytkownika
By krz_p -  15 sie 2008, 18:16
 wielkopolskie
#11340
Bruce pisze:
Radek pisze:Dziêki wszystkim za porady, chyba jednak kupiê strzykawkê wraz z rurk± w aptece i spróbujê odessaæ trochê przez ten otwór, gdzie umieszczony jest bagnet :?
Nie wiem jak chcesz to wyciagnac, z pol metra ma sam bagnet :lol:
Jeszcze Ci cos utkwi , odpadnie...
Jedz do serwisu, wysysarka wyciagnac i bedzie po klopocie. :wink:
Bruce to stara sprawdzona metoda, nie ma sensu jechaæ z tym do ASO