Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
By Czolo -  20 kwie 2011, 9:01
 -------
#42413
w golfie IV u brata byl dokladany alarm i tam byl sterownik dodatkowy ze jak wlanczyl alarm szyby automatycznei sie wszystkie zamykaly zajebiste to bylo i walsnie to mi sie podoba w sensie zawsze ci domknie szyby jak zapomnisz cyz sie spieszysz jak masz uchylone nie musisz czekac i trzymac guzika na pilocie bede o tym myslal pojade do tego goscia oc bratu montowal alarm i moze uda sie zdzialac jak cos bede wiedzial dam znac
Awatar użytkownika
By Krzycho -  20 kwie 2011, 10:57
 małopolskie
#42423
przy dodatkowym alarmie to nie jest jakiś problem by taką funkcję zrealizować.
By Dżemo -  20 kwie 2011, 12:52
 -------
#42431
mettenos pisze:
Dzemo pisze: automatyczne wyłączenie ASR podczas uruchomienia auta
nigdzie jeszcze w żadnym autku nie natknąłem się na taką opcję, pewnie kwestia sterowników
Ja szczerze mówiąc też a czytałem troche na angielskich i niemieckich forach... No cóż, pewnie jest tak jak piszesz "sterowniki" ;)

Mimo wszystko dzięki za info :)
Awatar użytkownika
By morales -  28 lip 2014, 14:30
 pomorskie
#138540
moduł komfortu BT zakodowałem domykanie szyb z pilota, moduł 19 bajtów w bajcie 6 bit 6
jak ruszą można puścić przycisk i same się domkną do końca :pepsi:
By karol57 -  31 lip 2014, 15:04
 kujawsko-pomorskie
#138833
morales pisze:moduł komfortu BT zakodowałem domykanie szyb z pilota, moduł 19 bajtów w bajcie 6 bit 6
jak ruszą można puścić przycisk i same się domkną do końca :pepsi:
Kodowanie zrobione.
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  29 kwie 2016, 0:11
 pomorskie
#226325
Co do domykania szyb, mam taki problem nie zawsze ale czasem tak mi sie dzieje mianowicie trzymam na pilocie zamykanie szyb a prawa szyba idzie w dół mniej wiecej 2/3 jak zejdzie na ten poziom musze jeszcze raz nacisąć i trzymac zamykanie, wówczas juz normalnie sie zamyka. Co może być dlaczego tak sie dzieje:-/ :?:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  29 kwie 2016, 10:16
 śląskie
#226344
TomuŚ pisze:Co do domykania szyb, mam taki problem nie zawsze ale czasem tak mi sie dzieje mianowicie trzymam na pilocie zamykanie szyb a prawa szyba idzie w dół mniej wiecej 2/3 jak zejdzie na ten poziom musze jeszcze raz nacisąć i trzymac zamykanie, wówczas juz normalnie sie zamyka. Co może być dlaczego tak sie dzieje:-/ :?:
Najprawdopodobniej moduł szyby do wymiany
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=5 ... 99+otwiera
Awatar użytkownika
By morales -  29 kwie 2016, 23:02
 pomorskie
#226403
U mnie też prawa szyba świrowała,miałem 2 gen.
po zmianie sterowników na 5K0 z MK6(przełożeniu instalacji na 3gen.) jak ręką odjął ,już prawie dwa lata i jest ok :P
Awatar użytkownika
By TomuŚ -  29 kwie 2016, 23:28
 pomorskie
#226407
dzięki Panowie :)... w takim razie może tak przy okazji podpowiecie z jakim nr założyć sterowniki by przy okazji lusterka mi sie składały ?? (lusterka składane już mam) :cool:
Awatar użytkownika
By lemonka -  30 kwie 2016, 16:17
 warmińsko-mazurskie
#226454
TomuŚ pisze:Co do domykania szyb, mam taki problem nie zawsze ale czasem tak mi sie dzieje mianowicie trzymam na pilocie zamykanie szyb a prawa szyba idzie w dół mniej wiecej 2/3 jak zejdzie na ten poziom musze jeszcze raz nacisąć i trzymac zamykanie, wówczas juz normalnie sie zamyka. Co może być dlaczego tak sie dzieje:-/ :?:
Przy odłaczaniu aku trzeba nauczyć szybę ... robiłeś to ?
By Shrek5891 -  07 kwie 2020, 17:17
 śląskie
#280773
Domi pisze:
17 wrz 2008, 14:28
ciekawe czy domykanie szyb moze byc polaczone z czujnikiem deszczu...
zeby w czasie deszczu zamykalo szyby i szyberdach...

super sprawa by byla...
Witam. Domykanie szyb z czujnikiem deszczu podczas deszczu jest możliwe. Trzeba zrobić kilka kroków. Wiem że może odgrzewam kotleta ale 3 dzni szukałem i udało się. Aby funkcja działała musisz mieć czujnik deszczu. Rączka od wycieraczek może być wyłączona na 0. I tak zadziała. Aby zakodować VCDS trzeba wejść jako administrator. Tylko tak to zadziała prawidłowo. Wcześniej mimo wykonanych kroków które opiszę to nie zadziała. Zaczynamy od prawy przycisk myszy na program uruchamiający VCDS a (skrót też może być tak samo uruchamiany) i wybieramy opcję urchom jako administrator. Oczywiście na zapłonie samochodu. Klikamy tak. Następnie klikam "wybór" i przechodzimy do zakładki 46-moduł komfortu. Wybieram kodowanie - 07 i wybieramy pomocnik kodowania. Ja mam kompa 19 byte. Wiec trzeba sprawdzić procedure dla innych opcji. Wybieramy Byte 09 i jedynie aznaczamy Bit 1 ptaszkiem. Następnie zamykamy okieko i klikamy wykonaj. Możemy sobie śmiało okienka otworzyć w dowolnej pozycji. Gasimy samochód wychodzimy i zamykamy autko pilotem. Teraz dokonujemy próby polewając czujnik deszczu wodą. Szyby po 2,3 sekundach zamykają się same. Jedynie co to ustawcie sobie najczulszy stopień. W tedy wystarczy parę kropli i się okna zamkną. Jak będzie na mniejszym to trzeba więcej wody polać. Takie moje odczucie. Co do alarmu. Ja go nie mam. Te osoby co mają czujnik alarmu muszą go wyłączyć przyciskiem przed zamknięciem drzwi. W innym przypadku ruch powietrza przepływający przez samochód włączy alarm. Aaa jeszcze jedno. Osoby co mają na desce rozdzielczej pely wyświetlacz. Jak wejdą w ustawienia i następnie w zakładkę convenience zobaczą na samej górze nową opcje o nazwie Rain - Closing. Cały czas będzie tam opcja on. Czyli za każdym razem funkcja będzie aktywna. Aby ją móc uruchamiać w tedy kiedy chcemy musimy w byte 09 odznaczyć ptaszka w Bit 1. W tedy ta funkcja ciągle będzie wyłączona a to Ty będziesz decydować / decydowała o tym kiedy ją włączyć ale tylko jednorazowo. Osoby bez pełnego rozmiaru wyświetlacza - nie spokojnie u was też funkcja zamykania zadziała prawidłowo, jednak nie będzie można tego kontrolować, więc zalecam zostawić ptaszka w Bit 1 jak wcześniej. Będzie z głowy. Pozdrawiam i szerokości.

Dodano po 16 minutach 46 sekundach:
Re: Domykanie szyb
Aaa i jeszcze jedno. Trochę od tyłu ale to trzeba zrobić pierwsze. Znowu otwieramy VCDS-a jako administrator, następnie klikamy wybór i 09centralny zespół elektryczny. Klikamy w kodowanie 07 i w rozwijamy Pasek bordnetz i wybieramy RLS. Następnie klikamy w pomocnik kodowania i zaznaczamy w byte 0 Bit 1, bit 2. Poniżej ustawiamy sobie czułość. Ja mam na normal. Bit 5 (czujnik deszczu dezaktywacja) musi być odznaczone!!. Finito. Zamykamy i klikamy wykonaj.

Dodano po 40 minutach 32 sekundach:
Re: Domykanie szyb
Tak jeszcze na marginesie to funkcja działa z otwartymi drzwiami. Nie trzeba zamykać drzwi pilotem 😁😁😁