Volkswagen Golf MK5

Pozostałe tematy związane z Golfem V /nie pasujące do powyższych/
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  02 sty 2007, 12:31
 kujawsko-pomorskie
#1095
Lanumisu pisze:No tak , tylko wy koledzy porownujecie teraz diesla z LPG. Tu chodzi jednak o benzyne. Gdyby u nas byla tak rozwinieta siec stacji LPG jak jest w Polsce to bym sie nie zastanawial nad benzyniakiem i zalozeniem gazu. Przyklad daje Holandia jak mocny trend jest w tym kierunku.
W rzeczy samej wywo³any by³ temat "Benzyna czy Diesel" wiêc tym samym trzeba rozmawiaæ i o LPG to chyba oczywiste :D
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  02 sty 2007, 14:42
 -------
#1098
To zrobcie odrebny Topic "Benzyna czy LPG"
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  02 sty 2007, 15:17
 kujawsko-pomorskie
#1099
Lanumisu pisze:No tak , tylko wy koledzy porownujecie teraz diesla z LPG. Tu chodzi jednak o benzyne. Gdyby u nas byla tak rozwinieta siec stacji LPG jak jest w Polsce to bym sie nie zastanawial nad benzyniakiem i zalozeniem gazu. Przyklad daje Holandia jak mocny trend jest w tym kierunku.
Nie irytuj siê bo w poprzednich postach to w³a¶nie Ty zacze³e¶ poruszaæ temat przeróbki na LPG.
Awatar użytkownika
By fredric -  07 sty 2007, 20:20
 mazowieckie
#1206
w moim przypadku diesel autko mam od lipca 2005 i zrobilem do dzis 69940km a z racji ze nie ma mnie w polsce a tu gdzie przebywam lpg jest drogie i nie za dobrej jakosci benzynka odpada
poza tym wyczytalem kiedys na jakims forum ze na gazie dobrze chodza garnki i zapalniczki(jezdzilem mondeo z gazem fuj nie bylo smrodu ale jak dobrze sobie policzyc to nie dokonca jest taniej mam na mysli wymiany kabli swiec drozszy przeglad )
By bonzaj -  30 sty 2007, 16:03
 -------
#1588
W tej materii zawsze beda przeciwnicy i zwolennicy.Ogolnie mowi sie ze diesel jes ekonomiczniejszy (to fakt) ale jak cos nawali to naprawa jego jest nieporownywalnie wieksza niz bezyniaka.No i to dbanie o szczegoly (pielegnacja turbiny)-alternatywa silnik SDI.Zaleta bezyniaka jest napewno jego cena zakupu w porownaniu z dieslem.Takze dla kazdego cos dobrego.
By Hulaj -  20 lut 2007, 20:21
 mazowieckie
#2225
Nie mialem wyboru , GTI bylo tylko z benzynka teraz podobno jest jakas wersja z dizlem. Zreszta mam w rodzinie 2.oTDI audi (brat) zczipowane wiec mialem porownanie , wszystko cacy ciagnie od dolu malo niutony lba nie urwa ale za krotko to wszystko trwa.Najwieksze walory dizla to nadal cena ropy,z drugiej strony jak bym mial do wyboru jakas benzynke np 1.4-1.8 to biore dizelka, nie wiem jak w VW ale w tym audiku w srodku auta to ten "klekocik" naprawde fajnie brzmi.
Awatar użytkownika
By Miko³aj 11 -  20 lut 2007, 21:09
 -------
#2226
Ja kupi³em Golfa 1,6 FSI / wszystkie moje samochody by³y "benzynowe"/, bo mój organizm nie znosi drgañ-wibracji wywo³ywanych przez silniki diesla. Pomimo idealnych "wyg³uszeñ" wibracje istniej±.
Je¿d¿±c s³u¿bowym Golfem IV 1,9 TDI, zawsze po d³u¿szej je¼dzie /miasto czy droga/ czu³em siê zmêczony, po "benzynie " tego nie ma.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By fali22 -  20 lut 2007, 21:15
 -------
#2228
Miko³aj 11 pisze:Ja kupi³em Golfa 1,6 FSI / wszystkie moje samochody by³y "benzynowe"/, bo mój organizm nie znosi drgañ-wibracji wywo³ywanych przez silniki diesla. Pomimo idealnych "wyg³uszeñ" wibracje istniej±.
Je¿d¿±c s³u¿bowym Golfem IV 1,9 TDI, zawsze po d³u¿szej je¼dzie /miasto czy droga/ czu³em siê zmêczony, po "benzynie " tego nie ma.
Pozdrawiam.
A jecha³e¶ kiedy¶ V Dieslem ? Np. 2.0 TDI ?
Awatar użytkownika
By Miko³aj 11 -  20 lut 2007, 21:32
 -------
#2231
fali22 pisze:
Miko³aj 11 pisze:Ja kupi³em Golfa 1,6 FSI / wszystkie moje samochody by³y "benzynowe"/, bo mój organizm nie znosi drgañ-wibracji wywo³ywanych przez silniki diesla. Pomimo idealnych "wyg³uszeñ" wibracje istniej±.
Je¿d¿±c s³u¿bowym Golfem IV 1,9 TDI, zawsze po d³u¿szej je¼dzie /miasto czy droga/ czu³em siê zmêczony, po "benzynie " tego nie ma.
Pozdrawiam.
A jecha³e¶ kiedy¶ V Dieslem ? Np. 2.0 TDI ?
Nie, nie jecha³em. Zwróæ uwagê na to, ¿e napisa³em o idealnych wyg³uszeniach. Fal radiowych-elektromagnetycznych te¿ nie czujesz ,a maj± wp³yw na organizm.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By fali22 -  20 lut 2007, 21:42
 -------
#2232
Miko³aj 11 pisze:
fali22 pisze:
Miko³aj 11 pisze:Ja kupi³em Golfa 1,6 FSI / wszystkie moje samochody by³y "benzynowe"/, bo mój organizm nie znosi drgañ-wibracji wywo³ywanych przez silniki diesla. Pomimo idealnych "wyg³uszeñ" wibracje istniej±.
Je¿d¿±c s³u¿bowym Golfem IV 1,9 TDI, zawsze po d³u¿szej je¼dzie /miasto czy droga/ czu³em siê zmêczony, po "benzynie " tego nie ma.
Pozdrawiam.
A jecha³e¶ kiedy¶ V Dieslem ? Np. 2.0 TDI ?
Nie, nie jecha³em. Zwróæ uwagê na to, ¿e napisa³em o idealnych wyg³uszeniach. Fal radiowych-elektromagnetycznych te¿ nie czujesz ,a maj± wp³yw na organizm.
Pozdrawiam.
No mo¿e i s± ale ja tego nie czuje w organizmie :wink:
Przejedz sie kiedy¶ V dieslem , bo IV a V to jest bajka :lol:
Awatar użytkownika
By Bruce -  20 lut 2007, 23:26
 mazowieckie
#2236
fali22 pisze:No mo¿e i s± ale ja tego nie czuje w organizmie :wink:
Przejedz sie kiedy¶ V dieslem , bo IV a V to jest bajka :lol:
Mysle, ze V'tka niewiele sie rozni pod wzgledem drgan od IV'ki.
Silniki 1.9 te same.
Jedynie 2.0 TDi 140 km i TDi 170km sa nowe, zdaje sie na prezowtryskiwaczach, wiec moze one sa mniej uciazliwe.
Awatar użytkownika
By MarekPolhagen -  21 lut 2007, 0:24
 -------
#2239
Diesel 8)
Mieszkam i pracuje w NL, czesto jezdze do Wroclawia (950 km w jedna strone) wiec wybor byl IMO oczywisty.
Ponadto gdy go kupowalem (styczen 2006) mial najlepsze wyposazenie (+ 18 kPLN od standardu Trendline :shock: ) i ukochany kolorek czyli grafit. No i najlatwiej go bylo zaczipowac :!:
Jedynie co mi w nim brakuje to podlokietnik :roll: ale cos tam kombinuje.
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  21 lut 2007, 9:55
 kujawsko-pomorskie
#2244
MarekPolhagen pisze:Diesel 8)
Mieszkam i pracuje w NL, czesto jezdze do Wroclawia (950 km w jedna strone) wiec wybor byl IMO oczywisty.
Ponadto gdy go kupowalem (styczen 2006) mial najlepsze wyposazenie (+ 18 kPLN od standardu Trendline :shock: ) i ukochany kolorek czyli grafit. No i najlatwiej go bylo zaczipowac :!:
Jedynie co mi w nim brakuje to podlokietnik :roll: ale cos tam kombinuje.
http://www.allegro.pl/item167007316_pod ... model.html
http://www.allegro.pl/item168832064_pod ... olf_v.html
http://www.allegro.pl/item164672210_pod ... _plus.html
Awatar użytkownika
By fali22 -  21 lut 2007, 11:39
 -------
#2248
A to i tak s± drogie :
We¶ zadzwoñ do http://www.allegro.pl/item168832064_pod ... olf_v.html

I spytaj sie siê o ostateczn± cene , jak ja kupywalem od niego to by³ za 750z³ a wyrwa³em go za 550z³ równie¿ kupywa³ JABART u niego i kupi³ za 500z³ :wink:

Dzwoñ jak Ci zale¿y :wink: