Volkswagen Golf MK5

Przyszłość VW oraz innych marek z branży motoryzacyjnej
Awatar użytkownika
By pkonrad -  17 lut 2014, 13:38
 świętokrzyskie
#120729
Volkswagen opublikował zdjęcia Scirocco po liftingu, choć patrząc na fotki, trudno dostrzec jakiekolwiek zmiany. Wizualnie nie zmieniło się zbyt wiele, ale Scirocco, choć zadebiutował już 6 lat temu, wcale się nie zestarzał i nadal jest jednym z ładniejszych aut w segmencie.

Zmiany na zewnątrz objęły tylko przedni i tylny zderzak, klapę bagażnika i grill. Dodano też kilka nowych kolorów lakieru oraz nowe wzory felg. W środku Niemcy dołożyli wskaźniki na środku deski rozdzielczej, z których można odczytać temperaturę oleju i ciśnienie doładowania. Jest też stoper. Prawdopodobnie zmodernizowano też system nawigacji i multimediów.

Dostępne silniki to 1.4 TSI (125 KM), 2.0 TSI (180, 220 i 280 KM w wersji R), oraz 2.0 TDI o mocy 150 lub 184 KM. Jak widać, VW rakiem wycofuje się z awaryjnych jednostek 1.4 TSI z doładowaniem kompresorem i turbosprężarką. Wszystkie silniki poza najmocniejszym wyposażone są w system start/stop i odzyskiwanie energii z hamulców.

Nowe Scirocco trafi do salonów w sierpniu br.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zródło:
http://www.autokrata.pl/artykul/VW-Scir ... szy_a19389
http://www.autobook.ro/poze/2014-volksw ... za-30.html
By 1 6 D -  01 kwie 2015, 23:42
 zachodniopomorskie
#172336
Scirocco nie jest jeszcze na plycie MQB i dlatego ma nadal RCD/RNS510, z blach zewnętrznych zmienili tylko klapę bagaznika, lampy przednie mają identyczny kształt co przed liftem i spokojnie można przeszczepić, bi-xenony mają prawdziwe skręcanie a nie doświetlania żarówką.
Awatar użytkownika
By Sajmon -  29 lip 2015, 10:24
 śląskie
#186795
Na jednym z tych zdjęć ta kierownica jakby się chciała świecić na czerwono, może sa takie i będzie działała w mk5 :hmmm: Albo wtedy jeszcze sami nie wiedzieli jak będzie :tooth:
Awatar użytkownika
By Bartuś -  29 lip 2015, 10:27
 małopolskie
#186797
Sajmon pisze:Na jednym z tych zdjęć ta kierownica jakby się chciała świecić na czerwono, może sa takie i będzie działała w mk5 :hmmm: Albo wtedy jeszcze sami nie wiedzieli jak będzie :tooth:
To jest taka sama kierownica jak u mnie, ale trzeba zmienić moduł w MK5 zeby działalo podświetlenie :)
Awatar użytkownika
By Sajmon -  29 lip 2015, 10:30
 śląskie
#186798
Wiem wiem ale ta kierownica ma białe podświetlenie a tutaj tak jakby czerwone Obrazek
i sobie myślę może ta by była bez przeróbek działająca u nas:) Ale to pewnie sami tworząc ten koncept jeszcze nie wiedzieli co i jak będzie.