Volkswagen Golf MK5

Gara偶 - sprz臋t audio, nawigacje, radia CB
przez Kiler -  08 lis 2018, 21:42
 wielkopolskie
ca艂kiem niedawno trafi艂 do mnie golf z 2006 roku z niedzia艂aj膮cym radiem (ca艂kiem martwe)
Ale w tym samochodzie wida膰 r贸偶ne "patenty" polskich garazowc贸w wi臋c jest tez mo偶liwo艣膰 偶e uszkodzona jest instalacja a nie samo radio
Co da si臋 sprawdzi膰 w takiej instalacji ??na kt贸rych pinach powinno by膰 napi臋cie ??
Ew jak sprawdzi膰 radio "na kr贸tko" ??
Je艣li to wa偶ne to radio RCD 300
Awatar u偶ytkownika
przez chabi87 -  08 lis 2018, 22:12
 dolno艣l膮skie
Wyciagnij radio i sprawd藕 (w swoim NIE polskim gara偶u) schemat umieszczony na naklejce kt贸ry pokazuje piny odpowiedzialne za: +12V i GND.

P. S.
Nie zapomnij o mierniku za pomoc膮 ktorego sprawdzisz napi臋cie na pinach w kostce radia quadlock (widoczna na foto)
Powodzenia

Obrazek

Dodano po 29 minutach 2 sekundach:
Kolega zapewne ma profesjonalny warsztat w centrum du偶ego miasta umieszczonego na zach贸d poza granicami Polski, a nie jaki艣 tam gara偶....
SZACUNECZEK DLA CIEBIE!
Mo偶e uchylisz r膮bka tajemnicy jak do tego doj艣膰? Podejrzewam, 偶e inteligencja nie jest podstawowym sk艂adnikiem.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2018, 22:41 przez chabi87, 艂膮cznie zmieniany 1 raz.
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  08 lis 2018, 22:44
 pomorskie
chabi87 pisze:
08 lis 2018, 22:41
Kolega zapewne ma profesjonalny warsztat w centrum du偶ego miasta umieszczonego na zach贸d poza granicami Polski, a nie jaki艣 tam gara偶....
SZACUNECZEK DLA CIEBIE!
Mo偶e uchylisz r膮bka tajemnicy jak do tego doj艣膰? Podejrzewam, 偶e inteligencja nie jest podstawowym sk艂adnikiem

https://www.facebook.com/Car-Audio-Chab ... 836369246/
@chabi87 czytam i czytam - dwa razy to samo :hmmm: i ni w z膮b nie rozumiem o co chodzi z tymi uwagami i do kogo s膮 one kierowane, uchylisz r膮bka tajemnicy?
Awatar u偶ytkownika
przez chabi87 -  08 lis 2018, 23:14
 dolno艣l膮skie
Cytuje autora tematu: "polskich garazowcow... "
Mo偶e troch臋 przesadzi艂em, z wyra偶eniem swoich odczu膰, ale uwa偶am, 偶e nie jeden wspomniany garazowiec bije na g艂ow臋 profesjonalony warsztat.

Ostatnio zmieniony 08 lis 2018, 23:14 przez chabi87, 艂膮cznie zmieniany 2 razy.
Awatar u偶ytkownika
przez Cimek -  09 lis 2018, 7:55
 opolskie
To ma by膰 jaka艣 reklama Twoja? Nie wiem czy dobrze rozumiem- naje偶d偶asz na warsztaty reklamuj膮c sw贸j? :hmmm:
przez Kiler -  09 lis 2018, 18:56
 wielkopolskie
generalnie je艣li nie liczy膰 "uczu膰" pewnego u偶ytkownika ale w tym konkretnym przypadku problemem jest to 偶e nie mam naklejki na radiu :wacko:
Dodatkowym problemem jest te偶 to 偶e cz臋艣膰 radyjek (i oczywi艣cie samochod贸w ) "ze stajni" VW nie ma + po stacyjce tylko po CANie idzie informacja o przekr臋conej stacyjce
Ale ok przyjmuj臋 rady i b臋d臋 dzia艂a艂
Awatar u偶ytkownika
przez chabi87 -  09 lis 2018, 19:21
 dolno艣l膮skie
ObrazekObrazek

Obrazek

Dodano po 6 minutach 1 sekundzie:
Mettenoos pisze:po CAN-ie plus? Pierwsze s艂ysz臋., przecie偶 CAN s艂u偶y tylko do komunikacji a nie przesy艂u g艂贸wnego napi臋cia

to radio ma plus po stacyjce
Sorry ale bzdury kolego opowiadasz. Kolega Kiler po cz臋艣ci ma racj臋. Doko艅cz臋 p贸藕niej, bo teraz do domu....

Obrazek
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  09 lis 2018, 22:41
 pomorskie
chabi87 pisze:
09 lis 2018, 19:27
Sorry ale bzdury kolego opowiadasz. Kolega Kiler po cz臋艣ci ma racj臋. Doko艅cz臋 p贸藕niej, bo teraz do domu....

Obrazek
Ok m贸j guru, to ma racj臋 czy po cz臋艣ci ma racj臋? Szklanka jest do po艂owy pusta czy od po艂owy pe艂na? O艣wie膰 g艂upiego usera forum Mk5 "maj master" :ok:

Czyli g艂贸wnym 藕r贸d艂em zasilania RCD300 jest jeden z kabelk贸w CAN, dzi臋ki o panie za o艣wiecenie mnie g艂upiego s艂ug臋 :thank_you:
przez Kiler -  10 lis 2018, 10:31
 wielkopolskie
Mettenoos pisze:
09 lis 2018, 22:41
Czyli g艂贸wnym 藕r贸d艂em zasilania RCD300 jest jeden z kabelk贸w CAN, dzi臋ki o panie za o艣wiecenie mnie g艂upiego s艂ug臋 :thank_you:
Kiler pisze:
09 lis 2018, 18:56
Dodatkowym problemem jest te偶 to 偶e cz臋艣膰 radyjek (i oczywi艣cie samochod贸w ) "ze stajni" VW nie ma + po stacyjce tylko po CANie idzie informacja o przekr臋conej stacyjce
Ale ok przyjmuj臋 rady i b臋d臋 dzia艂a艂
Kiler pisze:
09 lis 2018, 20:34
nie chodzi o przesy艂anie zasilania po CANie tylko informacji o przekr臋conej stacyjce
co jest takiego niezrozumia艂ego w tym wszystkim ??

Dodano po 6 minutach 35 sekundach:
mo偶e tak - gdybym si臋 zna艂 na wszystkim to bym nie pyta艂
np A6 C5 poliftowe ma takie rozwi膮zanie . Na 99 % passat poliftowy ma takie rozwi膮zanie wi臋c dlatego pytam na forum golfa bo tak akurat si臋 sk艂ada 偶e w tym przypadku chodzi o golfa
Kurcze dawno mnie tu nie by艂o ale widz臋 偶e je艣li nie obra偶am uczu膰 kt贸rego艣 z u偶ytkownik贸w to kolejny ma dylematy szklankowe (mo偶e to alkoholowe :friends: ) z brakiem umiej臋tno艣ci przeczytania JEDNEGO posta wy偶ej
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  10 lis 2018, 10:52
 pomorskie
Kiler pisze:
10 lis 2018, 10:40
z brakiem umiej臋tno艣ci przeczytania JEDNEGO posta wy偶ej
@Kiler chyba si臋 nie zrozumieli艣my, tw贸j post czyta艂em ale w 偶adnym miejscu nie odnosi艂em si臋 do twojej wypowiedzi, przynajmniej nie mia艂em takiego celu

Nie ma nic niezrozumia艂ego poza tym, 偶e kolega @chabi87 napisa艂, 偶e pisz臋 bzdury po czym dodaje 偶e kolega @Kiler ma po cz臋艣ci racj臋. No sorry albo w贸z albo przew贸z, albo pisz臋 bzdury 偶e linia CAN nie s艂u偶y do g艂贸wnego zasilania odbiornik贸w w tym radia RCD300 albo s艂u偶y jako g艂贸wne zasilanie, ale co tam, przecie偶 to bzdury. Zgadza si臋, b艂臋dnie napisa艂em 偶e ma plus po stacyjce, bo gdyby tak by艂o to do uruchomienia radia trzeba by by艂o ka偶dorazowo w艂膮cza膰 stacyjk臋 a nie trzeba, dlatego jak zmienia艂em radio 1 DIN na RCD300 to musia艂em prze艂o偶y膰 jeden kabel zasilaj膮cy

Kiler pisze:
10 lis 2018, 10:40

Kurcze dawno mnie tu nie by艂o ale widz臋 偶e je艣li nie obra偶am uczu膰 kt贸rego艣 z u偶ytkownik贸w to kolejny ma dylematy szklankowe (mo偶e to alkoholowe :friends: )
a teraz odnios臋 si臋 do twojej wypowiedzi. Chcesz mi co艣 powiedzie膰? :tooth:

Poza tym 艂atwo komu艣 wytkn膮膰 "bzdury" i si臋 zawin膮膰 ale to nie pierwszy raz, kiedy robisz w temacie zamieszanie.

Nie jest elektronikiem, dlatego @chabi87 wyt艂umacz prosz臋 ca艂膮 zasad臋 dzia艂ania RCD300, podtrzymania pr膮du, wzbudzania, komunikacji itp... ch臋tnie pos艂ucham specjalisty i si臋 naucz臋 bo jestem laikiem
Awatar u偶ytkownika
przez yox2014 -  10 lis 2018, 11:57
 spoza Polski
.... a co tu za filozofia jest ? :) radio zasilane jest sta艂ym plusem KL30, po CAN-ie za艣 idzie informacja o stanie tzw" S-Kontakt" w stacyjce czyli: "zap艂on ON" -radio w艂acza si臋, "zap艂on OFF" i WYCI膭GNI臉TY KLUCZYK , radio wy艂acza si臋, ot tyle ;)
przez Kiler -  10 lis 2018, 13:10
 wielkopolskie
Mettenoos pisze:
10 lis 2018, 11:15
a teraz odnios臋 si臋 do twojej wypowiedzi. Chcesz mi co艣 powiedzie膰? :tooth:
...............................
Poza tym 艂atwo komu艣 wytkn膮膰 "bzdury" i si臋 zawin膮膰 ale to nie pierwszy raz, kiedy robisz w temacie zamieszanie.
To o % by艂o bardziej w formie 偶artu aczkolwiek zgodz臋 si臋 偶e przy s艂owie pisanym czasami ci臋偶ko to wyrazi膰 i w艂a艣ciwie zrozumie膰
Natomiast czy m贸g艂by艣 napisac co konkretnie masz na my艣li pisz膮c o zamieszaniu i zwini臋ciu si臋 ??

Dodano po 1 minucie 25 sekundach:
Re: jak sprawdzi膰 instalacj臋 radia RCD300
yox2014 pisze:
10 lis 2018, 11:57
.... a co tu za filozofia jest ? :) radio zasilane jest sta艂ym plusem KL30, po CAN-ie za艣 idzie informacja o stanie tzw" S-Kontakt" w stacyjce czyli: "zap艂on ON" -radio w艂acza si臋, "zap艂on OFF" i WYCI膭GNI臉TY KLUCZYK , radio wy艂acza si臋, ot tyle ;)
to wszystko rozumiem . ale pyta艂em czy jest jaka艣 mo偶liwo艣膰 sprawdzenia czy uszkodzona jest instalacja czy samo radio