Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By pinio -  20 sty 2016, 8:17
 dolnośląskie
#211161
hudy017 pisze:
separator dobierasz z tych tańszych,względem podłączeń jakie posiadasz w samochodzie i samym radiu...
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... i-1-5-0113
a gdzie wtyknąć dokładnie ten kabelek niebieski:)?
Nie wiem jakie masz dokładnie radio+wyjścia na tyle ale z reguły każdy odbiornik posiada kabelek też koloru niebieskiego bądź niebiesko biały z opisem "antena auto remote." "ANT CONT" ,który podaje +12V z chwilą włączenia radia i odwrotnie np. na separator...jeśli masz możliwość zrób zdjęcie tylnych wyjść będzie prościej...
By bigcreative -  21 sty 2016, 21:07
 wielkopolskie
#211398
Ja mam troszkę inny problem...po podłączeniu subwoofera do radia (kenwood dnx5220bt) pogorsza się odbiór fal radiowych, a żeby było śmieszniej dotyczy to w szczególności rmf i radia zet, stacje lokalne jak eska itp odbierają dobrze. Domyślam się, że subwoofer robi zakłócenia ale jak się pozbyć problemu?
By golfer_1984 -  26 kwie 2016, 19:16
 podkarpackie
#226060
Panowie odpięcie tego adaptera od BT może mieć wpływ na jakość odbioru stacji radiowych??
Obrazek

Po odpięciu jest błąd:

01524 - Antena telefonu
011 - Przerwa w obwodzie
Ramka zamrożona:
Stan błędu: 01101011
Priorytet błędu: 3
Częstość błędu: 1
Wew.licznik błędów: 141
Przebieg: 141024 km
Wskaźnik czasu: 0
Data: 2000.00.00
Czas: 13:32:43
By baju85 -  17 maja 2016, 20:11
 pomorskie
#228360
witajcie

mam pytanko bo tez trochę walczyłem z radiem po wymianie z rns300 ( jedna antena) na rcd510 (dwie anteny ) i odbiorem sygnału , mam golfa v z 2007 więc widzę to samo wyposażenie w klapie co i u mnie , na początek takie moje spostrzeżenia 1K8035577 czy to nie jest czasami separator , bo jest określany jako wzmacniacz , a wydaje mi się że to separator ogrzewania tylnej szyby od napięcia oraz "udostępnienie jej jako anteny dla radia" . W roku 2007 i rekinku na dachu jest taka opcja anteny z trzema kablami pod podsufitką fioletowa wtyka fakra , biała i niebieska ( przynajmniej u mnie tak było ) walczyłem długo z odbiorem radia a przyczyna złego odbioru okazała się wręcz śmieszna , ktoś ukradł mi bacik wkręcany w rekina a ten bacik był właśnie od odbioru radia inna antena nie występuje .
Po wkręceniu bata sygnał jest na maxa ale jest pewna wada sygnał skacze tzn w moim radiu rcd510 wymagane są dwie anteny , i tak wpadłem na pomysł aby dolutować się do tylnego ogrzewania i doprowadzić kabel fakra do radia tylko pytanie czy to będzie działać ? wg moich obserwacji potrzebne są 2x 1K8035577 dla lewej i prawej strony sumator sygnałów 1k6035570, z sumatora przez przelotkę do radia czy mam rację? ma ktoś kompletne zdjęcie wnętrza klapy z założoną anteną pod ogrzewanie ?
By albin111 -  17 sie 2017, 17:56
 pomorskie
#255841
dodano
ostatnio radio coś słabo odbierało wiec zakupiłem wzmacniacz , myślę radio chinczyk to co tu się spodziewać ale i to nie pomogło. Zaczerpnąłem języka i rozebrałem antenę ( podstawę i to był strzał w 10n ) podstawa nie jest tania bo prawie 100 w ASO , ale jak wyszukiwało mi z wzmacniaczem 2 stacje a teraz 8-10
ObrazekObrazek
By hoses -  31 lip 2018, 19:56
 mazowieckie
#267101
Mam takie pytanie. W związku z zanikającymi falami stacji radiowych postanowiłem dobrać się do wzmacniaczy antenowych na bocznych słupkach w moim kombi. Zrobiłem taki mały eksperyment. Włączyłem radio i pojedynczo rozpinałem wzmacniacze. Rozpiąłem najpierw prawy wzmacniacz i nic radio grało jak grało. Wpiąłem go z powrotem i rozpiąłem lewy wzmacniacz i radio przestało grać tzn. zaczęło szumieć. Wniosek jest taki, że wzmacniacz prawy czy wpięty czy nie radio nie reaguje. Zatem czy można uznać że prawy wzmacniacz jest uszkodzony?
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  17 sie 2018, 19:26
 wielkopolskie
#267479
Witam,
Mam pytanie, bo jestem po przeszczepie klapy tylnej i tak:
1. Nowa klapa ma tylko jedną antenę, raczej z tym nic nie zrobię żeby mieć dwie jak w poprzedniej klapie, bo nie widzę wyjścia z szyby.
2. Stara klapa miała taki wzmacniacz czy co to jest Obrazek
Ale w nowej klapie nie ma takich wtyczek żeby to podłączyć. Wiecie jak to wpiąć?
By Cichy90 -  01 wrz 2018, 21:35
 śląskie
#267859
Odgrzeję starego kotleta

Natknąłem się na problem, który sam spowodowałem.

Kupiłem ostatnio separator antenowy podwójny, tylko cholera nie zwróciłem uwagi, że do nas ma być diversity. Kupiłem tego bez - pisało w opisie aukcji, że pasuje do mk5. Założyłem, uruchomiłem, radio odbiera źle, subwoofer nie działa - oho, gdzieś mamy zwarcie. Po powrocie na pojedynczy separator radio nadal odbiera źle, a subwoofer się nie włącza - po odpięciu zasilania separatora jest bardzo lichy sygnał, wiadomo, ale sub się wzbudza. Antena przy radiu zmierzona omomierzem nie ma oporu, 0.0ohm, - ewidentne zwarcie. Wróciłem do RCD300, bez poprawy. Sprawdziłem zasilanie z radia - wychodzi 12V na oba gniazda. Rozebrałem tył, a tu zonk - do wtyczek antenowych po zdjęciu boczku napięcie już nie dochodzi. Ktoś z was wie gdzie można zlokalizować ten moduł diversity? Zacznę i tak od wymiany podstawy anteny dachowej jak mi radził @Krzycho ale w razie czego muszę znaleźć moduł żeby spisać z niego numer i poszukać używańca. Ewentualnie jakby ktoś miał schemat wiązki antenowej na rysunku to bardzo bym prosił.
By goofyps -  19 wrz 2018, 19:44
 warmińsko-mazurskie
#268228
Witam wszystkich. Jestem po zakupie radia Alpine cde-w296bt. Dzisiaj chciałem wymienić i okazało się, że antena ma dwa wtyki fakra. Już co nieco poczytałem forum i stoje przed wyborem separatora (oczywiście 2x fakra). Tylko teraz, który mam kupić? Z obsługą diversity czy bez. Wtyki fakra w aucie są osobno, to znaczy, że nie ma diversity i mogę brać "zwykły" separator?
E:golf plus 19tdi, 77kW 2006r.
Awatar użytkownika
By bontek -  08 gru 2018, 3:46
 łódzkie
#270113
Czesc koledzy...

Jestem po przeszczepie klapy i jednoczesnie montazu nowego radyjka chinczyka

Radio na FM czasami slychac ze gubi sygnal nawet po miescie....duzo slabszy sygnal niz w oryginale
Tylko jednoczesnie tez zmienilem tylna klape bagaznika
Anteny na dachu nie ma wiec sadze ze jest w szybie....

Czy to kwestia podlaczenia nowego radia? Czy musze cos dokupic?

Moje nowe radio wyglada tak...

Prosze o pomoc
Obrazek