Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By sopel_95 -  06 paź 2014, 8:18
 mazowieckie
#145370
Panowie dalej walczę z słabym odbiorem stacji i trzaskami, radio Pioneer, stopka anteny ze wzmacniaczem i z batem wymieniona na nową, odbiór się nie poprawił, czyli obstawiam że to nie wina wzmacniacza. Za radiem mam 2 kable antenowe i pojedynczy separator, czy to może być winą że separator nie jest podwójny ??? od czego jest drugi kabel antenowy >??
By lemonek -  11 sie 2015, 15:53
 dolnośląskie
#188396
Pomooocy !

Ten sam problem z radiem blaupunkt brisbane 230 ? Antene mam styłu, tez szukać w tych kablach?
By krystek.l -  01 sty 2016, 14:03
#207770
Z góry chciałbym podziękować koledze zbyńo.ko za informacje gdzie dokładnie tego szukać i jak tą klapę rozebrać.

Też się zastanawiałem czy mam ten wzmacniacz antenowy bo mój "chińczyk" cienko odbiera radio... jedną 2 stacje wyszuka i czasem z problemem jeszcze. Dlatego dzisiaj udało się sprawdzić czy takie cudo mam.
Z tego co się trochę orientuję to są dwa rodzaje wzmacniaczy antenowych wmontowane przy tylnej szybkie klapy bagażnika:
1.) 1K8035577
Obrazek
2.) 1K9035577
Obrazek

A tak wygląda instalacja u mnie.
Fotki w kolejności od lewej strony przez środek do prawej strony:
1.) Ogólnie:
ObrazekObrazekObrazek

2.) Szczegółowo:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I pytanko czy do tego zestawu można jeszcze coś wpiąć dodatkowo by polepszyć sygnał? :friends:
By krystek.l -  01 sty 2016, 14:28
#207777
A-R-T-U-R pisze:Ja myślę że to raczej problem radia a nie tego czy masz wzmacniacz sygnału dodatkowy aniżeli jest to w standardzie
Jestem tego samego zdania, ale warto wiedzieć czy są jakieś opcje jeszcze :friends:
Awatar użytkownika
By pinio -  01 sty 2016, 22:08
 dolnośląskie
#207867
krystek.l pisze:
A-R-T-U-R pisze:Ja myślę że to raczej problem radia a nie tego czy masz wzmacniacz sygnału dodatkowy aniżeli jest to w standardzie
Jestem tego samego zdania, ale warto wiedzieć czy są jakieś opcje jeszcze :friends:
Dokładnie jak wyżej potwierdzam...stosowałem wzmacniacz dodatkowo bo też miałem problem na tzw. "kombajnie chińskim" i tu droga w złym kierunku,nic nie da a nawet może być gorzej.Wymiana na RNS510 uleczyła problem...
Ups jestem nowy na tym forum ale doświadczenie osobiste już mam... :blush:
Zapomniałem jeszcze napisać,nie widzę w postach powyżej czy było sprawdzane w aucie,być może jest jeszcze "Moduł różnorodności". On może być też winowajcą,ten temat ukazuję trochę informacji...
http://audiforum.us/threads/converting- ... ns-e.5662/
Ostatnio zmieniony 02 sty 2016, 13:31 przez pinio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  01 sty 2016, 23:24
 śląskie
#207876
krystek.l pisze:Z góry chciałbym podziękować koledze zbyńo.ko za informacje gdzie dokładnie tego szukać i jak tą klapę rozebrać.

Też się zastanawiałem czy mam ten wzmacniacz antenowy bo mój "chińczyk" cienko odbiera radio... jedną 2 stacje wyszuka i czasem z problemem jeszcze. Dlatego dzisiaj udało się sprawdzić czy takie cudo mam.
Z tego co się trochę orientuję to są dwa rodzaje wzmacniaczy antenowych wmontowane przy tylnej szybkie klapy bagażnika:
1.) 1K8035577
Obrazek
2.) 1K9035577
Obrazek

A tak wygląda instalacja u mnie.
Fotki w kolejności od lewej strony przez środek do prawej strony:
1.) Ogólnie:
ObrazekObrazekObrazek

2.) Szczegółowo:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

I pytanko czy do tego zestawu można jeszcze coś wpiąć dodatkowo by polepszyć sygnał? :friends:
hehe dobrze że nie wywierciłeś jeszcze dziury na dodatkową antenę w dachu hehe
Jak założysz nie ori radio to FM będzie słabo działać bo wzmacniacze nie mają zasilania.
Fabryczne radio działa na zasadzie anteny siatkowej do TV. Przewodem antenowym idzie zasilanie i sygnał a przy nie ori radiu brakuje zasilania.
takie coś potrzebujesz i powinno być ok.
Separator antenowy
Obrazek
By krystek.l -  02 sty 2016, 10:53
#207903
No tak wtedy oficjalnie mogę sobie już mówić, że będę od dzisiaj odkładać złotówki na RNS :friends:
nie ma wyjścia...
A jak będzie multifunkcja i panel klimy od New beetla to będzie lepiej współgrało :)
ale warto pytać, zawsze coś nowego się dowiem :hi:
By golfer_1984 -  05 sty 2016, 18:10
 podkarpackie
#208761
Panowie idzie sprawdzić czy ten wzmacniacz działa prawidłowo?? Bo ORI RNS 510 słabo odbiera, na początku było idealnie a od niedawna się odbiór pogorszył :(
Awatar użytkownika
By pinio -  17 sty 2016, 22:40
 dolnośląskie
#210739
hudy017 pisze:
sopel_95 pisze:ja mam za radiem dwie wtyczki od anteny i też miałem problemy z odbiorem stacji aż do momentu jak zakupiłem separator antenowy vw diversity i odbiór jest prawie idealny także polecam :) tu link np: http://allegro.pl/separator-antenowy-vw ... 96914.html
A jak to podlaczyc?? Mam radyjko chinola z jednym wyjsciem antenowym.
Żadna trudność wszystko dostępne,też miałem chinola i podłączone miałem dwie anteny.Dobrze jest sprawdzić przed zakupem czy masz DIVERSITY (różnorodność http://translate.google.com/translate?h ... -e.5662%2F ) to wtenczas te separator co zapodał "sopel_95" powinien dać jakiś tam efekt.Jeśli nie masz to separator dobierasz z tych tańszych,względem podłączeń jakie posiadasz w samochodzie i samym radiu...
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... i-1-5-0113