Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By KriSSo -  29 lis 2008, 11:29
 zachodniopomorskie
#13320
Witam,

Có¿, przedwczoraj odebra³em wymarzone mk5 i ju¿ od pocz±tku k³opot :(.

Chodzi o radio fabryczne RCD 210.
O takie:
Obrazek

Dlaczego, po przekrêceniu kluczyka pojawia siê pod¶wietlenie radia i przycisków steruj±cych nim i wszystko siê wydaje okej, a po uruchomieniu silnika ga¶nie to pod¶wietlenie i przycisków radia? Do kitu, bo nic nie widaæ wtedy na wy¶wietlaczu. Muszê wchodziæ rêcznie w MENU/SETUP i zaznaczyæ to DIM czy jak mu tam i wtedy ju¿ wszystko jest okej ca³y czas, ale do czasu..... Koñczê jazdê, gaszê silnik, wyci±gam kluczyk, wk³adam z powrotem, uruchamiam ponownie silnik i znów to samo. Przecie¿ nie mogê tego robiæ za ka¿dym razem, jak wsiadam do auta i uruchamiam silnik. Pierwszy raz siê z czym¶ takim w jakimkolwiek aucie spotykam. Przecie¿ to jakie¶ nieporozumienie jest.

Czy kto¶ spotka³ siê z tak± sytuacj± u siebie?
To kwestia mojej u³omno¶ci i nieumiejêtnego ustawienia? Czy zepsute jest co¶?
Awatar użytkownika
By krz_p -  29 lis 2008, 19:49
 wielkopolskie
#13321
w³±czasz ¶wiat³a sam, czy masz w³±czone ¶wiat³a do jazdy dziennej?
pokrêt³o od ¶wiate³ w jakiej jest pozycji?
By KriSSo -  29 lis 2008, 21:17
 zachodniopomorskie
#13323
Pokrêt³o jest w pozycji "Auto". Na pewno zaprogramowane s± ¶wiat³a dzienne, bo pal± mi siê równie¿ w dzieñ na pozycji "Auto".
Awatar użytkownika
By krz_p -  30 lis 2008, 17:30
 wielkopolskie
#13330
sprawd¼ czy to samo bêdzie siê dzia³o przy w³±czonych ¶wiat³ach mijania
By KriSSo -  30 lis 2008, 23:10
 zachodniopomorskie
#13333
Tak, to samo, ale wydaje mi siê, ¿e to nie ma znaczenia. Pod¶wietlenie radia powinno byæ zawsze zintegrowane z pod¶wietleniem zegarów - ca³ej deski i to niezale¿nie od tego, w jakim po³o¿eniu jest pokrêt³o ¶wiate³. Je¶li jest w trybie auto, to lampy siê w dzieñ pal±, ale deska nie i wtedy jest logicznym, ¿e radio równie¿ nie. Gdy zapada zmierzch deska pod¶wietli siê automatycznie i radio bezwzglêdnie powinno równie¿ siê pod¶wietliæ i to niezale¿nie od tego, czy jest w³±czone, czy nie. Je¶li nie jest w³±czone, to wiadomo - wy¶wietlacz radia siê nie pod¶wietla, ale przyciski owszem. W ka¿dym dotychczasowym aucie od 10 lat tak w³a¶nie mia³em. To jest pierwszy ewenement. Rozumiem zatem, ¿e co¶ siê spieprzone. Ciekawe tylko, czy to kwestia zaprogramowania radia, czy jest najzwyczajniej do wymiany.

P.S.
Panowie, tu nie chodzi prawdopodobnie o model radia, tylko o sam mechanizm dzia³ania integracji pod¶wietleñ tych urz±dzeñ. Zatem zabierzcie proszê g³os, jak to jest u Was, nawet w innych modelach RCD.
Awatar użytkownika
By krz_p -  01 gru 2008, 8:53
 wielkopolskie
#13335
u mnie razem z pod¶wietleniem zagarów dzia³a pod¶wietlenie navi, tak samo by³o z RCD300
By KriSSo -  01 gru 2008, 20:50
 zachodniopomorskie
#13346
krz_p pisze:u mnie razem z pod¶wietleniem zagarów dzia³a pod¶wietlenie navi, tak samo by³o z RCD300
Rozumiem, ¿e za ka¿dym razem gdy uruchomi³e¶ auto i nigdy nie musia³e¶ dodatkowo pod¶wietlenia w³±czaæ?
Awatar użytkownika
By krz_p -  02 gru 2008, 8:16
 wielkopolskie
#13353
KriSSo pisze:
krz_p pisze:u mnie razem z pod¶wietleniem zagarów dzia³a pod¶wietlenie navi, tak samo by³o z RCD300
Rozumiem, ¿e za ka¿dym razem gdy uruchomi³e¶ auto i nigdy nie musia³e¶ dodatkowo pod¶wietlenia w³±czaæ?
nigdy
By KriSSo -  02 gru 2008, 22:46
 zachodniopomorskie
#13374
No nic, by³em w ASO, przyznali, ¿e tak nie mo¿e byæ i umówi³em siê na sprawdzenie/naprawê/wymianê.
By -oli- -  20 cze 2014, 11:21
 opolskie
#135347
Witam :pepsi: W moim Golfie mam zwykłe radio z vw. Brakuje mi wyjścia USB, SD. Na allegro znalazłem rcn-210. Cena dosyć atrakcyjna. Minusy to brak RDS, DAB i menu w jęz. angielskim. W sumie dla mnie to zbędne rzeczy. Co o tym radiu sądzicie ?
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  20 cze 2014, 20:57
 lubelskie
#135370
-oli- pisze:Witam :pepsi: W moim Golfie mam zwykłe radio z vw. Brakuje mi wyjścia USB, SD. Na allegro znalazłem rcn-210. Cena dosyć atrakcyjna. Minusy to brak RDS, DAB i menu w jęz. angielskim. W sumie dla mnie to zbędne rzeczy. Co o tym radiu sądzicie ?
Ja bym się takiego gów*a bał. Zrobi zwarcie gdzie i po aucie... :( I pewnie jakoś super nie gra - by może nawet gorzej niż rcd 300.
Jak ktoś to ściągał z ChRL to kosztowało 100 zł (musi ktoś zarobić, to nie wolontariat) - co można kupić za 100 zł ? Spodni dobrych nie kupi za to :laugh:
By jootix -  20 cze 2014, 21:09
 podlaskie
#135373
jak się nie znasz to się nie wypowiadaj. Jak dla mnie cena jest dobra w porównaniu do ceny hurtowej u chińczyków. Żadnego zwarcia Ci to nie zrobi, nie czytaj tych durnych postów. To jest oryginalny produkt z aut VW. Tylko pytanie, może lepiej zainwestować w model wyższy?

Lukasz89 załatw mi to za 100zł a kupie od Ciebie 2 sztuki ;) wiec nie pierdziel jak się nie znasz.

P.S wg mnie ma język angielski menu. W tej cenie chyba nic innego nie dostaniesz skoro zależy Ci na USB.
By -oli- -  21 cze 2014, 9:37
 opolskie
#135398
miał już ktoś takie radio w aucie? jestem ciekawy jak się sprawuje :blush: W moim Golfie siedzi rcd 310. Widziałem jakieś zmieniarki do tego radia za 250 zł, ale średnio mi się to widzi :] Nie chce inwestować w "kombajny multimedialne" ponad 1 tys. zł.
Zobaczę, może po wypłacie zaryzykuję i kupię te chińskie radyjko :cool:
By -oli- -  21 cze 2014, 10:31
 opolskie
#135401
jootix pisze:To już lepiej j zainwestuj w MDI, bo szkoda wymieniać rcd310 na ten rcn210.
ale MDI takie tanie nie jest, to chyba będzie lepiej wymienić radio na jakieś 2 din