Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By adek -  09 gru 2016, 19:27
 łódzkie
#244043
midifoks pisze:Witam . Panowie mam zamiar zrobić zmianę systemy audio w swoim aucie , w tym celu zmieniam głośniki i radio z rcd 310 na Alpine IVE-W560BT . Kieruje pytanie do was , bo nie mam pewności . Czy ta stacja multimedialna za pośrednictwem adroida odtwarza muzykę załączoną za pośrednictwem internetu ? zależy mi na tej możliwości . Na radio mam zamiar wydać do 2 tys zł , macie inne propozycje ?
W VW nie miałem doświadczenia z Androidami, ale stacje do Fiata radziła sobie z muzyką z YT. W teorii każda stacja powinna tak się zachować - w końcu działa tak samo jak smartfon, a on po podłaczeniu jacka puszcza wszystkie dźwięki na słuchawki.

Co do samych propozycji - jeżeli chcesz koniecznie Androida to możesz uderzyć w to co podałeś, możesz też poszukać jakiś chińskich odpowiedników. Najpierw poczytaj recenzje danego radia, bo Android często lubi płatać figle, szczególnie gdy ma się połączyć z resztą samochodowej elektroniki typu bluetooth itd.
By adek -  10 gru 2016, 23:54
 łódzkie
#244116
Jacunioo pisze:W tym rzecz że jest bardzo mało recenzji na temat radyjek z Androidem np RCD 510. Wszyscy kupuja te tańsze na innym systemie.
RCD510 nie jest na Androidzie.

Ja sprawdzałem stacje w różnych autach i Androida bym nie chciał, z prostego powodu - to jest system stworzony do obsługi dotykowej, która dla mnie w aucie nie ma sensu. O ile na postoju zabawa radiem jak tabletem wydaje się byc ciekawa, o tyle w trakcie jazdy doprowadza do nerwicy - nic nie zastąpi gałek i przycisków.
Ja osobiście mam stację na Windowsie CE, systemem operacyjnym to bym tego nie nazwał bo wygląd menu itd jest z góry narzucony i nie do zmiany, jedna jego 'systemowa' cecha to to że odpala przeróżne nawigacje. Dla mnie jest w sam raz, bo uważam że gry, internet i inne tego typu rzeczy można śmiało zostawić w domu.

Gdybym miał osobiście wybierać radyjko, to albo kupiłbym znowu coś na Windzie, albo seryjne. Androida rozważyłbym w ostateczności, jakbym znalazł model który ma obsługę przyciskami i mógł sprawdzić szybkość jego działania.
By leoncjo -  17 gru 2016, 18:33
 małopolskie
#244475
Pytanie dla użytkowników stacji multimed z aliexpress
-jak to radio gra w porównaniu do RCD 310( badz starszego rcd500) chodzi o jakość dźwięku;
-jak odbiera stacje radiowe
-jakie multimedia można odpalić na nim . jpg dvix? youtube? itp jak Dzięki :)
Awatar użytkownika
By Husarz -  19 gru 2016, 9:45
 dolnośląskie
#244525
leoncjo pisze:Pytanie dla użytkowników stacji multimed z aliexpress
-jak to radio gra w porównaniu do RCD 310( badz starszego rcd500) chodzi o jakość dźwięku;
-jak odbiera stacje radiowe
-jakie multimedia można odpalić na nim . jpg dvix? youtube? itp jak Dzięki :)
Hej,
Jestem użytkownikiem "radia z aliexpress" od ponad 2 miesięcy. Co mogę o nim powiedzieć?

- wcześniej miałem RCD300, potem RCD310, radio z aliexpress bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie dużo lepszą jakością dźwięku (na tych samych głośnikach), do tego bardzo rozbudowany EQ i wzmocnienie bassów pozwala na uzyskanie fajnych efektów
- mimo że powszechnie ludzie narzekają na odbiór radia i często są z tym problemy - u mnie nie ma żadnych problemów i wszystkie stacje zarówno w miastach jak i w trasie odbierają normalnie, bez urywania, szumów i gubienia się
jednak mam zastosowany dodatkowy wzmacniacz i przejściówkę antenową (z 2x fakra na 1x fakra + wzmacniacz zasilany +12V po CAN) bez tego dodatkowego wzmacniacza faktycznie grało z problemami
- moja stacja oparta jest na WinCE i spokojnie obsługuje .jpg .mp3 .mp4 .divx
- internetów nie próbowałem u siebie więc nie wiem...
- Navi działą bez zarzutów
- kamera cofania działa bardzo ładnie - nie potrzeba żadnych dodatkowych podłączeń, wszystko działa po CAN, wystarczy podłączyć sygnał AV z kamery
By szukaj -  19 gru 2016, 12:00
 mazowieckie
#244528
Husarz pisze:
leoncjo pisze:Pytanie dla użytkowników stacji multimed z aliexpress
-jak to radio gra w porównaniu do RCD 310( badz starszego rcd500) chodzi o jakość dźwięku;
-jak odbiera stacje radiowe
-jakie multimedia można odpalić na nim . jpg dvix? youtube? itp jak Dzięki :)
Hej,
Jestem użytkownikiem "radia z aliexpress" od ponad 2 miesięcy. Co mogę o nim powiedzieć?

- wcześniej miałem RCD300, potem RCD310, radio z aliexpress bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie dużo lepszą jakością dźwięku (na tych samych głośnikach), do tego bardzo rozbudowany EQ i wzmocnienie bassów pozwala na uzyskanie fajnych efektów
- mimo że powszechnie ludzie narzekają na odbiór radia i często są z tym problemy - u mnie nie ma żadnych problemów i wszystkie stacje zarówno w miastach jak i w trasie odbierają normalnie, bez urywania, szumów i gubienia się
jednak mam zastosowany dodatkowy wzmacniacz i przejściówkę antenową (z 2x fakra na 1x fakra + wzmacniacz zasilany +12V po CAN) bez tego dodatkowego wzmacniacza faktycznie grało z problemami
- moja stacja oparta jest na WinCE i spokojnie obsługuje .jpg .mp3 .mp4 .divx
- internetów nie próbowałem u siebie więc nie wiem...
- Navi działą bez zarzutów
- kamera cofania działa bardzo ładnie - nie potrzeba żadnych dodatkowych podłączeń, wszystko działa po CAN, wystarczy podłączyć sygnał AV z kamery
Możesz podać linka do oferty ?
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  23 gru 2016, 10:52
 zachodniopomorskie
#244680
Ja jestem również użytkownikiem radia około 2 -3 miesiecy i jestem również mile zaskoczony dzwiękiem , jedyny minut to stacje radiowe które słabo odbierają w porównaniu z org radiem no i drugie u mnie potrzebuje wymienic gateway na nowszy bo znika prąd więc narazie radio podłaczone po stacyjce może jest ktoś z zachodniopomorskiego kto wymieni mi gatewaya ?
Awatar użytkownika
By Kuki -  08 sty 2017, 12:56
 śląskie
#245655
Witam,

Nie wiem czy pierwszy ale mam problem z radiem.. :ireful:
Na pokładzie zamiennik rcd510, wymieniany w tym temacie już X razy - Radio z Alliex.
Wszystko do tej pory działało bez problemu - z jakości jestem bardzo zadowolony itp. itd.
Ostatnio zaczęły się problemy:

1. Parowanie bluetooth - nie mogę sparować telefonu (mogę jeśli zapomnę go w ustawieniach i sparuję od nowa). Jeśli ponownie wsiadam do samochodu i uruchamiam nie połączy się. Telefon to Iphone 6s (testowane też na innych). Jeśli wywołuję połączenie z telefonu to wyświetla się komunikat "Sprawdź czy urządzenie jest włączone i czy znajduje się w zasięgu sieci". Wcześniej problem nie występował, łączył się za każdym razem bez problemu jak wsiadałem.

2. Odtwarzanie/połączenie Iphone przez kabel - wcześniej jak podłączyłem telefon wyświetlała się na radiu zakładka "ipod" i można było przeglądać i sterować iphonem z poziomu radia. Teraz podłącze telefon, łączy go, odtworzy muzykę i po 10 sekundach rozłączy na 3 sekundy i tak w kółko. Nawet po ładowaniu telefonu widzę, że telefon zachowuje się tak jakbym odłączył kabel.

Mieliście takie problemy w swoich radiach ? Komuś udało się uporać z tymi problemami ?
By mefjuww -  18 sty 2017, 8:43
 dolnośląskie
#246188
Panowie, ja także waham się przed zakupem WinCE/Android, jednak chyba bardziej skłaniam się ku WinCE.

Mam dwa pytania odnośnie chinola, od którego sprzedającego bierzecie (ISUDAR?) oraz jak wam działa rozmawianie przez BT, słychać w głośnikach, czy jest jakiś głośnik wbudowany w radiu?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Cimek -  18 sty 2017, 8:59
 opolskie
#246191
mefjuww pisze:Panowie, ja także waham się przed zakupem WinCE/Android, jednak chyba bardziej skłaniam się ku WinCE.

Mam dwa pytania odnośnie chinola, od którego sprzedającego bierzecie (ISUDAR?) oraz jak wam działa rozmawianie przez BT, słychać w głośnikach, czy jest jakiś głośnik wbudowany w radiu?

Pozdrawiam.
Przeważnie słychać w głośnikach samochodowych, ale czego to chinole nie wymyśliły. Na pierwsze Ci nie odpowiem.

Na Win chyba łatwiej o aktualizację map, jeżeli stacja posiada.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 57