Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By riffi -  26 sie 2017, 13:33
 dolnośląskie
#256197
Witam ponownie. Kupiłem radyjko na alli, takie jak w linku:
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 0.0.UjVsC5

wczoraj zastało założone i do dzisiaj wszystko chodziło bez zarzutu, również sterowanie z kierownicy.
Nagle przestał działać potencjometr z głośnością, tzn na radiu pokazuje że się zmienia, ale nie zwiększa ani nie zmniejsza się głośność, gra cały czas na jednym poziomie. Nie działa zarówno pokrętłem jak i z kierownicy (ale pokazuje się się zmienia głośność). Jedynie co mogę zrobić to całkiem wyciszyć przyciskiem.
Czy ktoś spotkał się z takim problem już i wie jak go rozwiązać ?
Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne, jednak android prosi o kod zabezpieczający. Nie wiem jaki jest, w instrukcji nie mam go.

----------------------

Udało się zresetować do ustawień fabrycznych i teraz już wszystko działa.
By carolsz -  27 sie 2017, 21:10
 dolnośląskie
#256251
riffi pisze:Witam ponownie. Kupiłem radyjko na alli, takie jak w linku:
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 0.0.UjVsC5

wczoraj zastało założone i do dzisiaj wszystko chodziło bez zarzutu, również sterowanie z kierownicy.
Nagle przestał działać potencjometr z głośnością, tzn na radiu pokazuje że się zmienia, ale nie zwiększa ani nie zmniejsza się głośność, gra cały czas na jednym poziomie. Nie działa zarówno pokrętłem jak i z kierownicy (ale pokazuje się się zmienia głośność). Jedynie co mogę zrobić to całkiem wyciszyć przyciskiem.
Czy ktoś spotkał się z takim problem już i wie jak go rozwiązać ?
Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne, jednak android prosi o kod zabezpieczający. Nie wiem jaki jest, w instrukcji nie mam go.

----------------------

Udało się zresetować do ustawień fabrycznych i teraz już wszystko działa.
z ciekawości jak odbiera ci fale radiowe ? są szumy czy odbiera jak oryginal vw ?
By riffi -  27 sie 2017, 22:37
 dolnośląskie
#256257
carolsz pisze: z ciekawości jak odbiera ci fale radiowe ? są szumy czy odbiera jak oryginal vw ?
Wydaje mi się, że trochę gorzej jak oryginał RCD300, ale muszę jeszcze poprawić montaż, obecnie muszę wymienić kable, bo okazuje się że ten dołączony do kamerki cofania jest nieekranowany i do tego aluminium a nie miedź. podobno dużo zakłóca, np jak włączę światła, to radio cały czas buczy (cicho, ale jednak, natężenie buczenia nie zmienia się w zależności od poziomu głośności ani obrotów silnika) , bez świateł gra czysto. Jak go wymienię, to będę wiedział dokładnie. Wtedy zdam dokładnie relację.
Na szczęście nie montowałem samodzielnie, tylko dałem do firmy więc jak poprawią t dopiero się wypowiem.
By riffi -  04 wrz 2017, 15:44
 dolnośląskie
#256572
Witam ponownie.
Mam to https://pl.aliexpress.com/store/product ... 0.0.UjVsC5 radyjko i powoli zaczynam tracić cierpliwość.

Problem leży w tym, że buczyi to dość uciążliwie, ale ...
Gdy wszystko jest podłączone (antena, gps, usb) i światła są wyłączone (nie ma podświetlania radia) to wszytko gra i śmiga, nic nie buczy w głośnikach.
Gdy tylko włączę światła (włączy się podświetlenie radia) to zaczyna buczeń w głośnikach (stała głośność buczenia, niezależnie od poziomu głośności radia ani obrotów silnika)
Gdy odłączę anteny (podwójna fakra) to nic nie buczy niezależnie czy światłą są włączone czy nie. Działa dobrze.

Nie wiem co może powodować to buczenie w głośnikach. Anteny czy podświetlenie a może coś z płytą główną radia ?
Zaczynam powoli tracić cierpliwość do tego radyjka.
By Verrier -  04 wrz 2017, 19:48
 opolskie
#256576
Witajcie moi kochani.
W ostatnim tygodniu zakupiłem radyjko : https://pl.aliexpress.com/store/product ... 9bb9Uw8gH8

Jeśli macie jakieś pytania co do transakcji i samego radia to piszcie.

Ja sam mam kilka pytań do użytkowników bardziej ogarniętych ode mnie w tematach podłączenia radia.
Mianowicie za każdym razem muszę ręcznie włączać i wyłączać radio, raczej chciałbym żeby to było po kluczyku czyli ze włożę kluczyk przekręcę na 1 pozycję i mi się włączy a jak wyjmę kluczyk to się samo wyłączy i jak to ogarnąć? rozumiem ze pewnie coś w kostce muszę po zmieniać.
I drugie pytanie, mianowicie z radiem był dołączony canbus i do końca nie wiem czy go dobrze podłączyłem, były tam 3 wtyczki pod które mogę go podłączyć, próbowałem każdą opcję ale dużo to nie dało, bo w radiu jest aplikacja która pokazuje spalanie otwarte drzwi itp. i po to z tego co się orientuje jest ten canbus i coś to nie gra do końca a i przy kablu od anteny jest jeszcze jeden mały przewód, na zdjęciach w linku na dole jest, co to jest? :D i DAB+ mi nie działa :/ z góry przepraszam za moje noobskie pytania :D
Awatar użytkownika
By ropsus -  05 wrz 2017, 22:02
 zachodniopomorskie
#256626
Podłączał ktoś może kamerkę cofania do ISUDARA ? Mam pytanko co do tych kabelków które są dołączone, jeden ma opis CCD Power natomiast drugi Reverse Control. Czy CCD Power podaje zasilanie z radia do kamery oraz do czego służy ten drugi? Mógłby mi ktoś tak to "łopatologicznie" wytłumaczyć? Z góry dzięki.
By vector -  06 wrz 2017, 10:16
 podkarpackie
#256639
Zasilanie (sygnał "+" na cewkę przekaźnika) do kamery cofania bierzesz ze światła wstecznego, żeby kamera załączała się tylko wtedy kiedy wrzucasz wsteczny bieg, ale nie bezpośrednio z żarówki na kamerę tylko przez przekaźnik - opisywane było to już kilka razy, a co do podłączenia samej kamery do radia to przewody w radiu masz dokładnie opisane - "video wejście".
Kamerę proponuję kupić bez linii pomocniczych, bo radio wyświetla linie, które skręcają się zgodnie z ruchem kierownicy.
Montaż kamery najlepiej centralnie na środku.
Awatar użytkownika
By Husarz -  06 wrz 2017, 12:37
 dolnośląskie
#256642
Hej,

Obecnie mam w aucie oryg. VW MFD2 DVD (bez MP3)

Zastanawiam się nad zmianą radia na jedno z poniższych:
- VW RNS 315
- ISUDAR 7" / Android 7.1.1 / 2G / RAM / <- Link do Radia z Aliexpress

Bardzo się waham ponieważ każde radio ma wiele za i przeciw.
Zależy mi głównie na:

- słuchaniu radia FM
- słuchaniu MP3
- dobrej jakości dźwięku
- bezawaryjności radia
- bluetooth z A2DP
- fajnym wyglądzie radia
- wygodnym w użytkowaniu podczas jazdy interfejsie
- nawigacji (na co dzień używam wyłącznie google maps z natężeniem ruchu w smartfonie (jazda po mieście), w aucie mam Wi-Fi Hotspot więc ISUDAR miałby tę zaletę że google maps leciałoby jako nawigacja na dużym ekranie radia)
- budżet max. 1200 zł

Co moglibyście mi doradzić??
- RNS315 wychodzi drożej i oferuje znacznie mniej, ale zapewnia jakość i bezproblemowość
- ISUDAR na pewno jest "nowoczesny", oferuje dużo bajerów i przede wszystkim google maps których głównie używam, ale obawiam się bardzo jego jakości, awaryjności i upierdliwości w użytkowaniu oraz problemów z Radiem FM, a Radio które nawet nie gra radia to troche lipa.

Pozdrawiam, Husarz!
Awatar użytkownika
By ropsus -  06 wrz 2017, 22:11
 zachodniopomorskie
#256681
Husarz pisze:Hej,

Obecnie mam w aucie oryg. VW MFD2 DVD (bez MP3)

Zastanawiam się nad zmianą radia na jedno z poniższych:
- VW RNS 315
- ISUDAR 7" / Android 7.1.1 / 2G / RAM / <- Link do Radia z Aliexpress

Bardzo się waham ponieważ każde radio ma wiele za i przeciw.
Zależy mi głównie na:

- słuchaniu radia FM
- słuchaniu MP3
- dobrej jakości dźwięku
- bezawaryjności radia
- bluetooth z A2DP
- fajnym wyglądzie radia
- wygodnym w użytkowaniu podczas jazdy interfejsie
- nawigacji (na co dzień używam wyłącznie google maps z natężeniem ruchu w smartfonie (jazda po mieście), w aucie mam Wi-Fi Hotspot więc ISUDAR miałby tę zaletę że google maps leciałoby jako nawigacja na dużym ekranie radia)
- budżet max. 1200 zł

Co moglibyście mi doradzić??
- RNS315 wychodzi drożej i oferuje znacznie mniej, ale zapewnia jakość i bezproblemowość
- ISUDAR na pewno jest "nowoczesny", oferuje dużo bajerów i przede wszystkim google maps których głównie używam, ale obawiam się bardzo jego jakości, awaryjności i upierdliwości w użytkowaniu oraz problemów z Radiem FM, a Radio które nawet nie gra radia to troche lipa.

Pozdrawiam, Husarz!
Ja zakupiłem tego tańszego ISUDAR i co do radia to nie mam żadnych problemów, nie zdarzyło mi się żeby zgubił fale, szumów też nie mam. Kupiłem przejściówkę z 2 fakra na 1 fakra i wszystko gra i buczy. Ze swojej strony mogę go z czystym sercem polecić. Ale poczekaj jeszcze na wypowiedź bardziej doświadczonych forumowiczów.
By carolsz -  07 wrz 2017, 0:21
 dolnośląskie
#256688
ropsus pisze:Podłączał ktoś może kamerkę cofania do ISUDARA ? Mam pytanko co do tych kabelków które są dołączone, jeden ma opis CCD Power natomiast drugi Reverse Control. Czy CCD Power podaje zasilanie z radia do kamery oraz do czego służy ten drugi? Mógłby mi ktoś tak to "łopatologicznie" wytłumaczyć? Z góry dzięki.
vector pisze:Zasilanie (sygnał "+" na cewkę przekaźnika) do kamery cofania bierzesz ze światła wstecznego, żeby kamera załączała się tylko wtedy kiedy wrzucasz wsteczny bieg, ale nie bezpośrednio z żarówki na kamerę tylko przez przekaźnik - opisywane było to już kilka razy, a co do podłączenia samej kamery do radia to przewody w radiu masz dokładnie opisane - "video wejście".
Kamerę proponuję kupić bez linii pomocniczych, bo radio wyświetla linie, które skręcają się zgodnie z ruchem kierownicy.
Montaż kamery najlepiej centralnie na środku.
w moim isudarze były dołączone 2 przewody do kamery z połączeniem z radia i o to pyta autor, bo możliwe że z tego można pociągnąć zasilanie bez kombinacji z przekaźnikami itd. ja tego nie testowałem, ponieważ miałem wcześniej kamerę cofania podłączoną tak jak opisuje to kolega powyżej i tylko do radia połączyłem przewód video i działało. jednak z radia mogą wychodzić dodatkowe dwa przewody z oznaczeniem camera i o ich działanie pyta autor, który najwidoczniej będzie pierwszym naszym testerem :)

co do samego radia jeżeli nadajniki są blisko (ktoś nie mieszka na jakimś zadupiu) to radio przy dużej głośności odbiera idealnie, jednak w przypadku większych odległości pojawiają się szumy, jednak niesłyszalne jezeli ktoś nie podgłasza na pałe poziomu dźwięku. jezeli ktoś jest daleko od nadajnika to objawia się to też błędami z odbiorem wiadomości rds, pojawiają się literówki w nazwie stacji i komunikatach :) ja już się przyzwyczaiłem, tragedii nie ma i da się tego radia słuchać, w ostateczności zmienić na inna stację albo zgrać sobie te top 100 piosenek na karte / pendrive i słuchać bo przecież non stop to samo leci, można sobie pogrupować na foldery itd.

poza tym nieco gorszym od oryginalnego radia vw odbiorem fal radiowych do niczego nie można się przyczepić.
piszę o tym radiu https://pl.aliexpress.com/item/Two-Din- ... 0.0.nYRsvR
Awatar użytkownika
By Husarz -  07 wrz 2017, 8:46
 dolnośląskie
#256691
Ja zakupiłem tego tańszego ISUDAR i co do radia to nie mam żadnych problemów, nie zdarzyło mi się żeby zgubił fale, szumów też nie mam. Kupiłem przejściówkę z 2 fakra na 1 fakra i wszystko gra i buczy. Ze swojej strony mogę go z czystym sercem polecić. Ale poczekaj jeszcze na wypowiedź bardziej doświadczonych forumowiczów.
W poprzednim Golfie też miałem takiego tańszego RNSa chińskiego, ale na WinCE i bardzo go sobie chwaliłem.
Oprócz tego że miał trochę za mało RAM żeby dobrze obsługiwać Navi iGO lub AutoMape, i potrafił się zawiesić czasem, to nie miałem większych zastrzeżeń i z radiem też problemów większych nie było :)

Mam jeszcze pytanka:
- testowałeś może u siebie google maps?
- czy nawigacja np google maps bez problemu radzi sobie z grającym radiem / mp3 w tle?
- te chińskie radia nie obsługują żadnych komunikatów na liczniku FIS, tak jak to robią oryginalne VW??
Awatar użytkownika
By ropsus -  07 wrz 2017, 11:08
 zachodniopomorskie
#256693
Husarz pisze:
W poprzednim Golfie też miałem takiego tańszego RNSa chińskiego, ale na WinCE i bardzo go sobie chwaliłem.
Oprócz tego że miał trochę za mało RAM żeby dobrze obsługiwać Navi iGO lub AutoMape, i potrafił się zawiesić czasem, to nie miałem większych zastrzeżeń i z radiem też problemów większych nie było :)

Mam jeszcze pytanka:
- testowałeś może u siebie google maps?
- czy nawigacja np google maps bez problemu radzi sobie z grającym radiem / mp3 w tle?
- te chińskie radia nie obsługują żadnych komunikatów na liczniku FIS, tak jak to robią oryginalne VW??
Ja właśnie mam radio na win CE z FIS nie wiem jak sprawa wygląda bo niestety mama tylko 1/2 Fisa. Z jednej strony chciałem kupić radio z androidem ale z drugiej nie chciałem wydać na radio więcej niż 800 zł ze wszystkim więc wybrałem na windowsie i jestem zadowolony. Dokupiłem właśnie do niego wi-fi i jestem ciekaw czy będę mógł skorzystać z hotspota z telefonu ;). Bawiłem się dosyć dużo tym radiem i nie udało mi się go zawiesić (jeszcze) :P. Chciałbym wgrać sobie nowe mapy ale tym "cebulowym" sposobem z chomika ale trochę się boje że poleci mi nakładka (kiedyś rozwaliłem tak swoją mantę na winie). Tak więc z navi skorzystałem tylko raz bo mapy od chinola są po prostu stare. Zapytaj może na czacie albo poszukaj w kartotekach bo wydaje mi się że ktoś będzie miał radio na androidzie. :oczko: A jak już kupisz to koniecznie zdaje relacje bo jeden ciekaw jak to smiga.
By vector -  07 wrz 2017, 16:50
 podkarpackie
#256707
ropsus pisze: Dokupiłem właśnie do niego wi-fi i jestem ciekaw czy będę mógł skorzystać z hotspota z telefonu
Podaj link jakie Wi-Fi do radia na WinCE kupiłeś.

Jeśli chodzi o Navi w takim radiu to "posłodzona" AM na 100% działa bez problemu.
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 57