Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By vector -  31 lip 2017, 19:55
 podkarpackie
#255324
riffi pisze:Radyjko zamówione, czekam na dostawę.

Kupiłem jak radził "widzimisiek"

https://pl.aliexpress.com/store/product ... 0.0.UjVsC5

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Odważny jesteś :oczko: radio z zerową opinią na aukcji, ale mam nadzieję że "szybko" przyjdzie i będzie to udany zakup.
Jest opcja ochrony "NO VAT NO DUTY" na pewno ją zaznaczyłeś to jest szansa, że po drodze nic nie "dowalą do pieca".
Czekamy na Twoją opinie.
Awatar użytkownika
By widzimisiek -  01 sie 2017, 8:27
 świętokrzyskie
#255343
riffi pisze:Radyjko zamówione, czekam na dostawę.

Kupiłem jak radził "widzimisiek"

https://pl.aliexpress.com/store/product ... 0.0.UjVsC5

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
no to pozostało Ci jeszcze znaleźć odpowiedni modem, ja u siebie mam modem Platinet 4G LTE, połączony z radiem po wifi, w nim karta aero2 z pakietem 500MB z 2zł/30dni, do yanosika i nawigacji online w zupełności wystarcza, sporadycznie jeszcze gra spotify, ale do tego lepszy jest pakiet 3G za 5zł. Co do modemu to średnio go polecam, czasami potrafi zrywać połączenie ale nie jest to tak bardzo częste. Wybrałem go ze względu na współpracę z kartą aero2, nie wszystkie modele pracują na ich częstotliwości. Jeżeli zamierzasz włożyć kartę innego dostawcy internetu to możesz męczyć sprzedawcę, żeby Ci dorzucił do paczki modem, który będzie współpracował z tym radiem po usb. Niektórzy udostępniają internet z telefonu, ale z oddzielnym modemem jest znacznie wygodniej - wsiadasz, przekręcasz kluczyk, odpala się radio a z nim jednocześnie yanosik. Wybór należy do Ciebie, chociaż nie ukrywam, że chętnie poznam inny model modemu, który będzie pracował z tym radiem po USB.
Pozdrawiam,
By carolsz -  03 sie 2017, 17:46
 dolnośląskie
#255428
dot isudara z ali: dziś z ciekawości odkręciłem antene na dachu (bat golf plus 2005) i się okazało, że radio gra tak samo bez anteny jak i z. skad w takim razie jest sygnał ? w bocznych szybach nie mam wiązki, więc chyba pozostaje tylna podgrzewana szyba ? niestety pogoda nie sprzyja tak to był posprawdzał na którym przewodzie osobno jest lepszy sygnał / z bata czy z innego źródła. (obecnie mam podłączone 2 przewody w 1 przejsciówką)
By albin111 -  03 sie 2017, 18:23
 pomorskie
#255429
carolsz pisze:dot isudara z ali: dziś z ciekawości odkręciłem antene na dachu (bat golf plus 2005) i się okazało, że radio gra tak samo bez anteny jak i z. skad w takim razie jest sygnał ? w bocznych szybach nie mam wiązki, więc chyba pozostaje tylna podgrzewana szyba ? niestety pogoda nie sprzyja tak to był posprawdzał na którym przewodzie osobno jest lepszy sygnał / z bata czy z innego źródła. (obecnie mam podłączone 2 przewody w 1 przejsciówką)
mam to samo w altei i z wzmacniaczem po wzmaczniaczu jest 12v a na dachu już na bolcu nie ma albo ja nie umiem zmierzyć
By carolsz -  04 sie 2017, 14:31
 dolnośląskie
#255460
ropsus pisze:Dzisiaj biorę się za montaż ISUDARA.
Mam jedno pytanko czy w gateway muszę odznaczyć radio (i czy coś jeszcze)?
Czy jeszcze jakoś dodatkowo muszę je zakodować ?
ja odznaczyłem radio i zaznaczyłem navigation (bez kodowania wyrzuca błąd ze navigation niezakodowane, a po zakodowaniu "cannot be reach", więc jak wolis :)) , jednak mimo to będą pojawiały się co jakiś czas błędy, wiec nie ma co się logiem przejmować (błąd w navigation cannot be reach, gateway cd i u mnie jeszcze jakiś błąd kodowania się pojawia, czyli razem 3)
By carolsz -  07 sie 2017, 13:23
 dolnośląskie
#255539
dot isudara: dziś sprawdziłem połączenia z anteną. co ciekawe 1 przewód idzie do anteny na dachu (bata): radio odbiera, ale co ciekawe z szumami, po odkręceniu anteny sygnał całkowicie znika i radio przestaje grać.

drugi przewód radio odbiera i gra bardzo czysto, jednak nie wiem skąd jest sygnał, ponieważ nie mam pasów w bocznej szybie, więc zostaje jedynie szyba w klapie bagażnika ? (golf plus 2005)

no i teraz zastanawiam się nad optymalnym podłączeniem,
a) czy nie spróbować podpiąć jakiejś innej anteny na dachu (może moja jest uszkodzona i dlatego "szumi")
b) czy podpiąć sam przewód z "czystym sygnałem", ponieważ mam wrażenie, że te szumy czasem mogą przechodzić z tej anteny dachowej, obecnie mam podłączone przejściówką 2 przewody w 1 do radia.
Awatar użytkownika
By ropsus -  07 sie 2017, 13:24
 zachodniopomorskie
#255540
Radio zamontowane ;) jest super!
Ale pojawił się jeden problem. Mam zakodowane światła do jazdy dziennej w halogenach i po wymianie Gateway i radyjka nie gasną z zaciągnięciem ręcznego tylko po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Tak ma być czy coś skopałem ?

Dodano po 3 minutach 11 sekundach:
carolsz pisze:dot isudara: dziś sprawdziłem połączenia z anteną. co ciekawe 1 przewód idzie do anteny na dachu (bata): radio odbiera, ale co ciekawe z szumami, po odkręceniu anteny sygnał całkowicie znika i radio przestaje grać.

drugi przewód radio odbiera i gra bardzo czysto, jednak nie wiem skąd jest sygnał, ponieważ nie mam pasów w bocznej szybie, więc zostaje jedynie szyba w klapie bagażnika ? (golf plus 2005)

no i teraz zastanawiam się nad optymalnym podłączeniem,
a) czy nie spróbować podpiąć jakiejś innej anteny na dachu (może moja jest uszkodzona i dlatego "szumi")
b) czy podpiąć sam przewód z "czystym sygnałem", ponieważ mam wrażenie, że te szumy czasem mogą przechodzić z tej anteny dachowej, obecnie mam podłączone przejściówką 2 przewody w 1 do radia.
Ja jeszcze czekam na swoją przejściówkę i podłączyłem tę pomarańczową kostkę (jest to chyba antena w tylnej szybie w golfie 3d) i gra zadziwiająco dobrze. W starym radyjku miałem problem z szumami i okazało się że antena była nie dość że z passata to jeszcze rozwalona cała, wymieniłem ma nową i wszystko "gra i buczy" ;)
By carolsz -  07 sie 2017, 13:57
 dolnośląskie
#255546
ropsus pisze:Radio zamontowane ;) jest super!
Ale pojawił się jeden problem. Mam zakodowane światła do jazdy dziennej w halogenach i po wymianie Gateway i radyjka nie gasną z zaciągnięciem ręcznego tylko po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Tak ma być czy coś skopałem ?
robiłeś zgodnie z tym http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2015 ... grade.html ?
tz. jak kodowałeś to zaznaczałeś na liście połączeń i potem pomocnika kodowania, bajt po bajcie ? możliwe, że zapomniałeś gdzieś postawić krzyżyka albo ta opcja jest w innym bajcie.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 57