Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By carolsz -  20 lip 2017, 13:38
 dolnośląskie
#254818
ropsus pisze:Radyjko zamówione od ISUDAR z DE. Dzięki wielkie za pomoc w wyborze. :ok: :yes:
Mam jeszcze jedno pytanko czy na tym radyjku da się zrobić wizualizacje czujników cofania (pokazywania jak blisko jestem przeszkody na wyświetlaczu) :?:
jak wbijesz wsteczny po odpalaniu auta to obok widoku z kamery jest wizualizacja z czujników, ale u mnie nieaktywna (bo nie mam czujników). tylko ktoś tutaj pisał, że coś mu nie działało, pewnie zależny od wersji. jak otrzymasz to się przekonasz.

ma ktoś jakiś pomysł na optymalne zakodowanie tego radia w vcds'ie ? :D bo u mnie pojawia się błąd w navigation (cannot be reach), w canie po jakimś czasie błąd kodowania i z odtwarzaczem cd był. poza tymi błędami w logu nic się niepokojącego nie dzieje :D
By vector -  21 lip 2017, 14:13
 podkarpackie
#254860
Mam Golfine z końca 2008r i oryginalne czujniki z tyłu i nie mam wizualizacji.
Wydaje mi się, że musi być system OPS a ja ma PDC, ale może ktoś mądrzejszy jeszcze się wypowie na ten temat.

Ja dodatkowo zamówiłem na Alledrogo kamerę cofania ale bez linii, ponieważ radio wyświetla linie pomocnicze i co Ciekawe linie się zakrzywiają zgodnie ze skrętem kół. To taki dodatkowy bajer ogólnie wystarcza jak piszczy PDC, ale skoro jest możliwość to dlaczego nie doposażyć auto w kamerę tym bardziej że to nie duży koszt.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2017, 11:40 przez vector, łącznie zmieniany 1 raz.
By vector -  21 lip 2017, 15:47
 podkarpackie
#254869
Kamerę cofania kupiłem taką:
http://allegro.pl/mini-kamera-cofania-p ... 77355.html,
bo praktycznie na Alledrogo jest tylko dwa modele w których można wyłączyć linie pomocnicze.
Po 14 dniach z Aliexpress przyszła mi przejściówka z dwóch anten do jednej wtyczki więc kamerę i jak i przejściówkę udało się zamontować za jednym razem.
Zacznę od przejściówki, która znacząco poprawiła jakość odbioru radia, w prawdzie nie obeszło się bez ingerencji noża, ale wystarczyło przyciąć delikatnie ząbki na wtyczkach i pasują.
Jeżeli chodzi o obraz z kamery, jakość jak na kamerę cofania w skali do 10 oceniam na 7, nie jest to HD, więc cudów nie można się spodziewać, ale pomaga korekta ustawień kolorów, barw i nasycenia ustawiane w radiu.

Dla przypomnienia, bo ta sprawa była omawiana już na forum. Zasilanie do kamery nie można bezpośrednio podłączać do świateł cofania, bo obraz będzie widoczny tylko na zgaszonym silniku. Przy zapalonym niestety obrazu brak, a dziwne bo żarówka od wstecznego świeci więc 12V jest. Ja sterownie na cewkę przekaźnika wziąłem ze świateł cofania, a zasilanie (+ i -) na przekaźnik z gniazda zapalniczki w bagażniku i wszystko działa OK.
By carolsz -  26 lip 2017, 22:41
 dolnośląskie
#255147
vector pisze: Po 14 dniach z Aliexpress przyszła mi przejściówka z dwóch anten do jednej wtyczki więc kamerę i jak i przejściówkę udało się zamontować za jednym razem.
Zacznę od przejściówki, która znacząco poprawiła jakość odbioru radia, w prawdzie nie obeszło się bez ingerencji noża, ale wystarczyło przyciąć delikatnie ząbki na wtyczkach i pasują.
Jeżeli chodzi o obraz z kamery, jakość jak na kamerę cofania w skali do 10 oceniam na 7, nie jest to HD, więc cudów nie można się spodziewać, ale pomaga korekta ustawień kolorów, barw i nasycenia ustawiane w radiu.

Dla przypomnienia, bo ta sprawa była omawiana już na forum. Zasilanie do kamery nie można bezpośrednio podłączać do świateł cofania, bo obraz będzie widoczny tylko na zgaszonym silniku. Przy zapalonym niestety obrazu brak, a dziwne bo żarówka od wstecznego świeci więc 12V jest. Ja sterownie na cewkę przekaźnika wziąłem ze świateł cofania, a zasilanie (+ i -) na przekaźnik z gniazda zapalniczki w bagażniku i wszystko działa OK.
mi dopiero dziś przyszłą przejściówka i fajnie, że mówisz o poprawie jakość radia bo faktycznie trochę gorzej odbiera i słychać szumy zwłaszcza jak się np. wjedzie do garażu blaszanego. jutro to sprawdzę.

chińczyk dał jednak do radia dodatkowe dwa przewody i z tego co czytałem powinny iść do plusa i masy kamery (a prąd z radia), wiec możliwe, że ingerencja w instalacje elektryczną nie jest konieczna. ja tego nie sprawdziłem, bo miałem już wcześniej zamontowaną kamerę cofania.

co ciekawe jak od razu po zapłonie wrzucam wsteczny, to obraz z kamery mam na całym ekranie radia, a jak radio już się "załaduje" to obraz jest pomniejszany do jakichś 2/3 (w 1/3 czarny pasek z wizualizacją czujników cofania). może ktoś wie czy da rade ustawić obraz z kamery na cały ekran cały czas ? :)
Paweldaniel pisze:A ja z zapytaniem do kogoś z zachodniopomorskiego czy jest ktoś mi w stanie wymienic gateway, powód oczywiście zmiana radia .
poszukaj na youtube jest poradnik wideo jak zmienić http://modyfikacje-vw.blogspot.com/2015 ... grade.html . u mnie w plusie raptem 3 śrubki odkręciłem (nawet złącza komputerowego nie odłączyłem bo nie chciało wyjść, więc zostawiłem ) :) ) i potem trzeba trochę palcami pokombinować i nie ma większego problemu, potem zakodować w vcds'ie.
By vector -  27 lip 2017, 12:19
 podkarpackie
#255165
carolsz pisze:
co ciekawe jak od razu po zapłonie wrzucam wsteczny, to obraz z kamery mam na całym ekranie radia, a jak radio już się "załaduje" to obraz jest pomniejszany do jakichś 2/3 (w 1/3 czarny pasek z wizualizacją czujników cofania). może ktoś wie czy da rade ustawić obraz z kamery na cały ekran cały czas ? :)
W prawym dolnym rogu kliknij na tą ikonkę i obraz "powiększy" się na stałe.

Jeżeli chodzi o modem GSM to sprawdzałem na dwóch modelach i radio żadnego "nie widzi":
1. Huawei E173
2. Huawei E398

Jak ktoś uruchomi internet na tym radiu to proszę o info na jakim modemie.
By pako538 -  28 lip 2017, 7:26
 małopolskie
#255197
Odnośnie Internetu w tym radyjku ja się pytałem gościa który handluje tym na Olx . Napisał cytuje : To radio nie nadaje się do przeglądania internetu, brak możliwości odtwarzania plików dźwiękowych w przeglądarce, ponadto przeglądarka działa niezwykle wolno. I polecil tam jakieś inne radio za 1200 . :blush:
By carolsz -  28 lip 2017, 9:06
 dolnośląskie
#255201
pako538 pisze:Odnośnie Internetu w tym radyjku ja się pytałem gościa który handluje tym na Olx . Napisał cytuje : To radio nie nadaje się do przeglądania internetu, brak możliwości odtwarzania plików dźwiękowych w przeglądarce, ponadto przeglądarka działa niezwykle wolno. I polecil tam jakieś inne radio za 1200 . :blush:
dajcie spokój, po co wam internet w radiu jak każdy ma w telefonie. już nie mówiąc, że korzystanie z samochodowego radia do przeglądania internetu jest niewygodne.

zamontowałem tę przejściowkę 2in1 i szczerze powiedziawszy dużej różnicy u mnie nie zauważyłem, na stacjach ze słabszym zasięgiem zdarzają się szumy. jednak muszę przyznać, że na rcd300 miałem cały czas ustawioną "jakąś stacje" i grało dobrze, tutaj jak ustawię stację z dobrym sygnałem, rds pokazuje to i dźwiek też jest dobry. chyba, że ta przejściówka coś nie zadziałała za bardzo u mnie. jednak da się z tym jeździć, ustawiam stację z najlepszym sygnałem i szumów nie ma.

z tego co czytałem rozwiązaniem, aby mieć najlepszą jakość sygnału z radia może być https://www.aliexpress.com/item/SKAA-39 ... 21155.html , jednak do czego podpiąc ten niebieski przewód ?
By vector -  28 lip 2017, 16:54
 podkarpackie
#255229
carolsz pisze: dajcie spokój, po co wam internet w radiu jak każdy ma w telefonie. już nie mówiąc, że korzystanie z samochodowego radia do przeglądania internetu jest niewygodne.
Internet jest np. po to aby słuchać radia internetowego, które nie szumi :)
carolsz pisze: zamontowałem tę przejściowkę 2in1 i szczerze powiedziawszy dużej różnicy u mnie nie zauważyłem, na stacjach ze słabszym zasięgiem zdarzają się szumy. jednak muszę przyznać, że na rcd300 miałem cały czas ustawioną "jakąś stacje" i grało dobrze, tutaj jak ustawię stację z dobrym sygnałem, rds pokazuje to i dźwiek też jest dobry. chyba, że ta przejściówka coś nie zadziałała za bardzo u mnie. jednak da się z tym jeździć, ustawiam stację z najlepszym sygnałem i szumów nie ma.
U mnie znacząco poprawiło jakość sygnału i odbiór jest bardzo dobry pomimo, że jedną antenę mam w szybie, a druga na dachu to płetwa.
carolsz pisze: z tego co czytałem rozwiązaniem, aby mieć najlepszą jakość sygnału z radia może być https://www.aliexpress.com/item/SKAA-39 ... 21155.html , jednak do czego podpiąc ten niebieski przewód ?
Nie chce być wredny, ale musisz więcej czytać, bo ten link co podałeś jest to separator antenowy, a ten niebieski przewód podłącza się do zasilania +12V w radiu np. sygnał na załączenie wzmacniacza lub wysuwanej anteny. Poza tym, żebyś jak bardzo chciał to tego typu wtyczki do radia nie włożysz (chyba, że z pomocą młotka) musi być wtyczka typ Fakra. Separator stosuje się wtedy jak radio na gnieździe antenowym (środkowy PIN) nie ma +12V aby zasilić wzmacniacz, który znajduje się w większości fabrycznych anten. Jak zmieniasz fabryczne radio na "inne" wtedy potrzebny jest separator, ale Radio z Aliexpress jest tak "cudowne" że ma +12V na antenie o czym pisaliśmy kilka postów wyżej, dlatego musisz więcej czytać.

Z radiem z Aliexpress jest jak z grą w ping ponga - trzeba czytać, czytać i jeszcze raz czytać :oczko:
By riffi -  28 lip 2017, 21:22
 dolnośląskie
#255235
Witam. Mając Gateway jak na screenie muszę go wymieniać? Przymierzam się do zmiany radyjka. Na chwilę obecną celuję w RCD 330 PLUS (przeraża mnie w nim tylko odblokowywanie mirrorlink aby się nie wyłączał w czasie jazdy).
Obrazek
  • 1
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 57