Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By EDOKAL -  27 lis 2017, 22:17
 mazowieckie
#259454
Witam Serdzecznie.
Z Twojego opisu wynika, ze stacje masz podłaczoną pod akumulator a nie pod kluczyk bo włącza sie odrazu. W moim Golfie 6 rocznik 2010 stacje mam podłączona pod kluczyk i jednak troche to trwa zanim zapali sie logo VW a do radia jeszcze chwila. Tak wiec radio nie jest zasilane i trzyma pamięc stacji radiowych. Na poczatku też nie chciało pamiętać stacji przy porannym rozruchu, może to co napisze bedzie śmieszne ( tak jak dla nie których zakup chinskiego radia) ale problem swój rozwiazałem dwukrotnym nacisnieciem przycisku stacji po zaprogramowaniu i nie ma problemu. Teraz nawet samochód moze stac 3 dni i stacje sa zapamietane wiec moze w ten sposób zapamiętasz stacje zaprogramuj naciśni przycisk stacji cos ci piknie i jeszcze raz naciści aż piknie. Mnie pomogło choć radio nie jest stale zasilane. Też czekam z utęsknieniem na zamówioną fakre do anteny i myśle, że w sposób znaczący poprawi sie jakośc sygnału w radiu. Na chwile obecna radzę sobie w ten sposób jak ktos wcześniej napisał że wyłączyłem AF wiec radio nie szuka następnej grającej rozgłosni. Pozdrawiam :thank_you:
By artur1983.11 -  28 lis 2017, 8:47
 podkarpackie
#259456
Witam problem rozwiązany w ustawieniach radia są opcje zasilania i tam było ustawione na 2 godz.. Radio po tym czasie wyłączało się do zera ( nawet podtrzymywanie pamięci ), a rano restartowało się od nowa. Teraz wszystko działa jak w oryginale. Pozdrawiam

PS Co do radia to testowałem jadąc krajową 28 w stronę Bieszczad no i działa dobrze. Jak ktoś kojarzy miejscowość Bircza na tej trasie to tam trochę zaszumiało ale nawet zasięg GSM zanika w tej miejscowości. Nagrałem filmik jak będzie chwila to wrzucę na yt. Moim zdaniem jak ktoś szuka radia z aliexpress i zależy mu bardzo na radiu fm niech celuje w układ radiowy
NXP6686
By abradababra -  19 gru 2017, 12:23
 warmińsko-mazurskie
#260265
artur1983.11 pisze:Witam problem rozwiązany w ustawieniach radia są opcje zasilania i tam było ustawione na 2 godz.. Radio po tym czasie wyłączało się do zera ( nawet podtrzymywanie pamięci ), a rano restartowało się od nowa. Teraz wszystko działa jak w oryginale. Pozdrawiam

PS Co do radia to testowałem jadąc krajową 28 w stronę Bieszczad no i działa dobrze. Jak ktoś kojarzy miejscowość Bircza na tej trasie to tam trochę zaszumiało ale nawet zasięg GSM zanika w tej miejscowości. Nagrałem filmik jak będzie chwila to wrzucę na yt. Moim zdaniem jak ktoś szuka radia z aliexpress i zależy mu bardzo na radiu fm niech celuje w układ radiowy
NXP6686
Mam ten sam problem u siebie. Gdzie dokładnie znalazłeś tą opcje zasilania ?
By grotof -  22 sty 2018, 8:46
#261282
Niestety nie jestem zbyt biegły w temacie stąd proszę o poradę co wybrać.
Moje auto G 1,6 FSI/2004 trendline, zamontowane jest radio fabryczne (jakiś podstawowy model). W związku z tym, że sporo podróżuję korzystam z autonomicznej nawigacji TomTom i przyznam, że dotychczas raczej mnie nie zwiodła. Z różnych względów niestety jej czas się kończy i pora na zmianę. Pomyślałem o zakupie nawigacji którą będę mógł wbudować w miejsce radia fabrycznego. Określę moje zapotrzebowanie: przede wszystkim pewna i sprawna nawigacja z możliwością słuchania radia lub muzyki z płyt CD jednocześnie z pracą nawigacji. Gdyby jeszcze na wyposażeniu urządzenia był zestaw głośnomówiący łączony przez bluetooth to dla mnie byłaby pełnia szczęścia. Chociaż tą ostatnię opcję mógłbym sobie odpuścić.
Szukałem informacji w internecie i doszedłem do wniosku, że urządzenie m-ki VW pn. MFD2 raczej nie spełni moich oczekiwań, bo aby działała nawi, w czytniku musi być płyta z mapą.
Mam raczej niedobre doświadczenia z taką kofiguracją. Kiedyś miałem citroena C5 z podobnym ustrojstwem i raczej się nie sprawdzało: zbyt długi czas reakcji, dosyć uboga baza map, ponadto przy każdym przekroczeniu granicy inna płytka (np. Niemcy, Czechy, Belgia itd). Dosyć to kłopotliwe. Bedę wdzięczny za sugestie i ewentualne oceny konkretnych urządzeń.
By vector -  22 sty 2018, 14:02
 podkarpackie
#261286
Wielu kolegów na forum w tym również ja kupiło stację multimedialną na AliExpress. Ja osobiście mam na WinCE, niektórzy zdecydowali się na droższego Androida. Jeżeli chodzi o navi to używam AM i działa bez problemów, oczywiście jednocześnie można słuchać radia, muzykę z CD, SD, USB czy AUX. Dwa sloty do SD jeden pod navi drugi pod multimedia, dodatkowo USB i oczywiście czytnik CD/DVD. Do jakości odbioru stacji radiowych można mieć zastrzeżenia, ale szczerze rzadko słucham bo denerwują mnie reklamy leków co 10 minut. Zestaw głośnomówiący działa dobrze, radio pobiera książkę telefoniczną z telefonu. Możliwość podłączenia oczywiście kamery cofania i rejestratora jazdy.
Przy dzisiejszym kursie $ można je kupić za ok 530zł z przesyłką w kilka dni z Niemiec (brak vat-u i cła).
W twoim przypadku wymieniając radio na każde inne musisz wymienić również moduł geteway w aucie na nowszy, przynajmniej z literką "L" w przeciwnym razie będzie Ci radio rozładowywać akumulator.
Sprawdzony sprzedawca:
https://pl.aliexpress.com/item/HD-7-Inc ... 0.0.5Ruf0a
Ostatnio zmieniony 23 sty 2018, 9:52 przez vector, łącznie zmieniany 1 raz.
By grotof -  23 sty 2018, 8:46
#261306
Serdeczne dzięki Kolego za dobrą radę, w ślad za tym przeprowadzę w swoim autku dobrą zmianę :) . Poszukam jeszcze w internecie informacji i być może jakiegoś manuala nt. zmiany Can Gateway. W tej chwili, temat ten stanowi dla mnie jeszcze zagadkę ale mam nadzieję się z tym uporać. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
By grotof -  25 sty 2018, 8:58
#261392
Dziękuję kolegom za pomoc. Zdecydowałem się na RNS 510 plus wymiana modułu CanGateway.

Dodano po 13 minutach 17 sekundach:
Umnknęło mi :blush: na ile aktualna jest wersja map V13, czy raczej od razu aktualizować do nowszej opcji. Proszę o info jakie jest oznaczenie tej najbardziej aktualnej V14, ...15, ...16 ?
By mefjuww -  04 lut 2018, 9:20
 dolnośląskie
#261692
Ja kupiłem rok temu na Android i jestem zadowolony. Możesz wgrać co tylko chcesz (navi itp ) . Choć jeśli miałbym brać teraz to wziął bym z 2 gb ramu.

Między rcd 310 a tym co mam różnicy w dźwięku nie zauważyłem. Choć przyznam szczerze, że nie jestem audiofilem.

Tapnięte z G4


  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 57