Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By adluvatan -  04 maja 2021, 0:48
 pomorskie
#286057
Cześć,
Przebrnąłem przez drugą połowę tego wątku, przyznam że kopalnia wiedzy, nawet jeżeli wciąż przewijają się te same radia. Mam Golfa z 2010, kierownica bez multi i RNS 300 ( :(:( )

Pytanie:
Które radio automatycznie odtworzy muzykę ze Spotify w telefonie po odpaleniu samochodu? Wypożyczyłem kiedyś Ciotroena C3 z 2016 i radio działało własnie w ten sposób.

Szukam raczej prostego i taniego radia ale na razie ustaliłem że (poprawcie mnie proszę jeżeli mówię źle):
  • RCN 210 - podobno kiepska jakość dźwięku, ale kusi mnie ze względu na cenę 240zł
  • RCD 310 - podoba mi się z wyglądu ale z tego co rozumiem to Bluetooth tylko po AUX, czyli np nie będę mógł zmieniać piosenek z poziomu radia. Inna opcja to drogi oryginalny adapter
Dobre wydają się być oryginały VW ale czy mogę spodziewać się jakiś problemów jeżeli nie mam kierownicy multi?:
  • RCD510 - dobre granie, kiczowate menu, liczę że szybko działa, nie każdy egzemplarz ma wbudowanego BT cena z BT ok 900zł?!
  • RNS315 - to co wyżej ale cena chyba jeszcze wyższa
Na ratunek przychodzą inne chińczyki ale czytałem, że mogą być za jasne w nocy a w sumie to chyba najmniejszy problem: W sumie skłaniam się trochę do krytykowanego tutaj radia z Win CE. Wiem że paździerz, chociaż nieźle działa o mojego taty. Czy jakiś android za 700 zł będzie od tego lepszy i równocześnie nie będzie sprawiał problemów?
By jaras196633 -  04 maja 2021, 14:40
 zachodniopomorskie
#286061
A-R-T-U-R pisze:Jedyne ori radio to rns315 z wbudowanym fabrycznie bt (niektóre modele). Reszta oryginalnych typu RCD/RNS nie posiada bt.

Są jeszcze chińczyki rcd330/360 nieposiadające RDSu ale mające bt. Jeśli nie słuchasz radia w trasie to może się skusisz...
Ja posiadam rns 310 i mam bt.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 04 maja 2021, 14:40 przez jaras196633, łącznie zmieniany 1 raz.
By seebst -  27 cze 2021, 10:58
 lubuskie
#286557
Tak przeglądam cały ten temat i różne portale ogłoszeniowe, no i mam już mętlik w głowie. Generalnie chciałbym kupić takie radio, jednak dla mnie najważniejsze jest, żeby pokrętła były na dole, z racji posiadania golfa plus - żeby nie musieć tak wysoko rąk wyciągać. Nie wiem też, czy warto dopłacać do wersji z DSP. Niby wszyscy piszą, że lepiej gra, no ale cena też jest lepsza. Zastanawiam się również, czy radia kupione z naszego popularnego portalu na Allegro za 1250 zł posiadające 4 GB ramu z DSP są warte grzechu, czy cena ich jest adekwatna? Czy takie z 2 GB ramu też będzie sobie radzić jakoś? Bo kurczę, nie chciałbym wydawać kupę kasy na takie radio, ale z drugiej jednak strony, skoro miałbym tyle dać za radio, to przynajmniej chciałbym wiedzieć, czy będą to dobrze wydane pieniądze, żeby się nie okazało, że będzie słabo odbierać stacje radiowe itp. najlepiej też, jakby nie posiadało wejścia na płyty, bo w ogóle z płyt nie korzystam. Na prawdę nie wiem co wybrać, aby były to mądrze wydane pieniądze. Tak jak wspomniałem, jestem nawet w stanie dać te 1250 zł za radio, ale przynajmniej chciałbym mieć wśród was potwierdzenie, że nie będę żałować. Nie chcę też kupować z Chin, wolę kupić w Polsce. Czy ktoś poleci jakiś konkretny model?
By seebst -  30 cze 2021, 21:13
 lubuskie
#286600
Ciekawą rzecz znalazłem na allegro
https://allegro.pl/oferta/cyfrowa-zmien ... 7776007872
Tylko trochę drogie to... początkowo nawet byłbym tym zainteresowany, ale wolę dołożyć drugie tyle i kupić coś porządnego, gdzie będę miał to wszystko bez ładnych przejściówek, biorąc też pod uwagę, że będę też chciał podłączyć wzmacniacz i suba, który co prawda mam, ale nie jestem w stanie do nowego auta podłączyć.
Awatar użytkownika
By SZARWUS -  01 lip 2021, 20:59
 małopolskie
#286607
seebst pisze:
30 cze 2021, 21:13
Ciekawą rzecz znalazłem na allegro
https://allegro.pl/oferta/cyfrowa-zmien ... 7776007872
Tylko trochę drogie to... początkowo nawet byłbym tym zainteresowany, ale wolę dołożyć drugie tyle i kupić coś porządnego, gdzie będę miał to wszystko bez ładnych przejściówek, biorąc też pod uwagę, że będę też chciał podłączyć wzmacniacz i suba, który co prawda mam, ale nie jestem w stanie do nowego auta podłączyć.
Wzmacniacz i suba jakbys chcial podpiac do ori radia to tylko prze konwerter rca.
Albo popatrz na koncu mojej kartoteki co ja wsadzilem i nie zajmuje miejsca w bagazniku :burp:
By seebst -  01 lip 2021, 21:17
 lubuskie
#286608
Zapodasz jakimś zdjęciem bądź linkiem do tego konwertera rca? Ja suba sam sobie robiłem we wnękę od koła zapasowego 16 cali. Tak, że wszystko jest na płasko po przykryciu podłogi, bo też mi zależało na niezagraconej powierzchni bagażnika. Tylko nie wiem co ze wzmacniaczem zrobię, bo o ile w Borze przykręciłem go do blachy pod tylną półką (sedan), tak tutaj nie bardzo będę miał gdzie, no chyba że pod siedzeniem pasażera. I pokaż te zdjęcia z tej kartoteki, bo znaleźć coś nie mogę...
Awatar użytkownika
By SZARWUS -  02 lip 2021, 11:23
 małopolskie
#286610
seebst pisze:
01 lip 2021, 21:17
Zapodasz jakimś zdjęciem bądź linkiem do tego konwertera rca? Ja suba sam sobie robiłem we wnękę od koła zapasowego 16 cali. Tak, że wszystko jest na płasko po przykryciu podłogi, bo też mi zależało na niezagraconej powierzchni bagażnika. Tylko nie wiem co ze wzmacniaczem zrobię, bo o ile w Borze przykręciłem go do blachy pod tylną półką (sedan), tak tutaj nie bardzo będę miał gdzie, no chyba że pod siedzeniem pasażera. I pokaż te zdjęcia z tej kartoteki, bo znaleźć coś nie mogę...
Tu masz numer aukcji allegro
10060612529
By seebst -  02 lip 2021, 14:34
 lubuskie
#286612
SZARWUS pisze:
02 lip 2021, 11:23
seebst pisze:
01 lip 2021, 21:17
Zapodasz jakimś zdjęciem bądź linkiem do tego konwertera rca? Ja suba sam sobie robiłem we wnękę od koła zapasowego 16 cali. Tak, że wszystko jest na płasko po przykryciu podłogi, bo też mi zależało na niezagraconej powierzchni bagażnika. Tylko nie wiem co ze wzmacniaczem zrobię, bo o ile w Borze przykręciłem go do blachy pod tylną półką (sedan), tak tutaj nie bardzo będę miał gdzie, no chyba że pod siedzeniem pasażera. I pokaż te zdjęcia z tej kartoteki, bo znaleźć coś nie mogę...
Tu masz numer aukcji allegro
10060612529
O! Tego to nie wiedziałem.
A podpinam to pod przednie głośniki, czy mogę pod tylne na kostce, pomimo fizycznego braku tylnych głośników?
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57