Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By vector -  01 lip 2017, 18:58
 podkarpackie
#253992
Witam,
Czy w przypadku montażu tego radia z Aliexpress przypadkiem nie potrzeba separatora antenowego.
Fabrycznie Golf-y V mają najczęściej dwie anteny aktywne (ze wzmacniaczami), a omawiane ostatnio tu radio ma wejście na jedną antenę i podejrzewam, że nie"puszcza" ono zasilania na te anteny.
Jeżeli ma ktoś wiedzę na ten temat to proszę o info.
PS.
Zamówiłem to radio o efektach poinformuję jak (jeżeli) dojdzie i je zamontuję.
By undercoversr -  01 lip 2017, 20:19
 dolnośląskie
#253995
vector pisze:Witam,
Czy w przypadku montażu tego radia z Aliexpress przypadkiem nie potrzeba separatora antenowego.
Fabrycznie Golf-y V mają najczęściej dwie anteny aktywne (ze wzmacniaczami), a omawiane ostatnio tu radio ma wejście na jedną antenę i podejrzewam, że nie"puszcza" ono zasilania na te anteny.
Jeżeli ma ktoś wiedzę na ten temat to proszę o info.
PS.
Zamówiłem to radio o efektach poinformuję jak (jeżeli) dojdzie i je zamontuję.
Miałem to radio i sprawdzałem napięcie na wyjściu antenowy, posiada 12V. Nie potrzeba separatora.
By carolsz -  04 lip 2017, 13:22
 dolnośląskie
#254110
przed chwilą zamontowałem radio z tego isudara - super sprawa, mp3 z pendriva grają niesamowicie z basem (w plusie są głosniki philipsa),

kamera jazdy nagrywa w lepszej jakosci niż niejeden chińczyk z allegro za kilka stówek, jednak sprzedawca mnie troche oszukał ale na plus dla mnie, bo kamera ma "własny" slot na karte microsd - i tam się jazda nagrywa, a nie jak mi pisał ze na karcie sd w radiu :super:

więcej napisze jak wrócę z pracy, jutro mogę wrzucić sample na youtube z tej kamery jak już na stałe zamontuje
By vector -  04 lip 2017, 22:33
 podkarpackie
#254156
Kamerę kupiłeś od tego samego sprzedawcy taką przyklejaną na szybę czołową za 29,99 USD?
Jeżeli tak to wklej foto jak to wygląda na szybie.
Jak wygląda sytuacja z odbiorem radia, masz jedną czy dwie anteny na aucie ?

(... w sumie radia mało słucham, bo tam co 10min. reklama lekarstw i suplementów diety nawet na poprawę kolorów tatuaży nie mówiąc już o suplemencie na gładką sierść kota)

PS/
Długo czekałeś na przesyłkę ?
By carolsz -  04 lip 2017, 22:55
 dolnośląskie
#254158
vector pisze:Kamerę kupiłeś od tego samego sprzedawcy taką przyklejaną na szybę czołową za 29,99 USD?
Jeżeli tak to wklej foto jak to wygląda na szybie.
Jak wygląda sytuacja z odbiorem radia, masz jedną czy dwie anteny na aucie ?

(... w sumie radia mało słucham, bo tam co 10min. reklama lekarstw i suplementów diety nawet na poprawę kolorów tatuaży nie mówiąc już o suplemencie na gładką sierść kota)

PS/
Długo czekałeś na przesyłkę ?
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 0.0.M7CpQi
tak, w jednej paczce przyszła. w realu jest dużo większa niż wydaje się na foto, jutro będę montował to podeślę tutaj. nawet na pierwszym zdjęciu widać slot na karte microsd do nagrywania filmów z jazdy.

radio u mnie odbiera normalnie, jakoś różnicy na minus nie czuje, szumów też nie słyszę. były dwa kable, podłączyłem pierwszy z brzegu i działało więc nie próbowałem na drugim, zamówiłem jeszcze dzisiaj https://pl.aliexpress.com/item/OEM-VW-R ... sstype=600 , jak kiedy będę rozbierał radio aby je podpisać i zmienić śruby to za jednym zamachem podmienię, może będzie jeszcze lepiej. z pendrive, karty sd muzyka gra niesamowicie, po bluetooth też. nawigacja w gratisie nie jest może jakoś dokładna (niektórych małych uliczek nie ma), ale jest polski język i lektor/ka i chyba też są inne kraje (początkowo u mnie jakaś lokacja z francji była).

podłączyłem też kamere cofania (miałem ją wcześniej podłączoną pod osobny monitorek), z automatu na wsteczny się załącza i co ciekawe w przypadku obrotu kierownicą linie automatycznie są zakręcane pod odpowiednim kątem - nieźle. w moim przypadku mam kamere cofania ze stałymi liniami i liniami z radia, nakładają się i w przypadku skręcania rozchodzą się :) jak ktoś ma skalibrowaną kamerę, np. na środku tablicy to bardzo pomocny efekt - ja mam niestety w lampce tablicy i trochę mnie oszukuje, ale zawsze pamiętam aby brać na to poprawkę.

z minusów
- rozwaliłem sobie zaczepy osłony radia, nie chciała ta osłona wcale wyjść, a ostatecznie zeszła bez nawiewów :hmmm: zupełnie inaczej niż https://www.youtube.com/watch?v=414KGuqie_s , jednak na szczęście to mało widać, jedynie jak się komuś powie to faktycznie potwierdzi, że teraz ten plastik troche odstaje
- trzeba bardziej pilnować samochodu :D
- 1 błąd w vcds'ie w pozycji naviagtion - nie do usunięcia (wcześniej trzeba było odhaczyć radio w can gatewayu bo tak to by były 3 błędy)
- w słoneczne dni troche słabo widać

czekałem równy tydzień od zapłaty

Dodano po 14 godzinach 1 minucie 38 sekundach:
dvr połączony z radiem [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZUaAi0S ... e=youtu.be[/youtube]

Obrazek
By vector -  05 lip 2017, 16:45
 podkarpackie
#254174
Dzięki za info i foto.
Kamera DVR ciekawa, ale po tym filmiku widać, że jakość taka sobie, trochę ciężko tablice odczytać podczas jazdy.
Jeżeli chodzi o radio to jesteś kolejnym zadowolonym użytkownikiem, dodatkowy plus, że ma Win CE więc AM powinna na tej stacji działać.
Ja czekam na radio, zamówiłem transport z DE więc przesyłka powinna za kilka dni dotrzeć do mnie. Po zainstalowaniu podzielę się opinią.
By carolsz -  05 lip 2017, 22:39
 dolnośląskie
#254186
vector pisze:Dzięki za info i foto.
Kamera DVR ciekawa, ale po tym filmiku widać, że jakość taka sobie, trochę ciężko tablice odczytać podczas jazdy.
Jeżeli chodzi o radio to jesteś kolejnym zadowolonym użytkownikiem, dodatkowy plus, że ma Win CE więc AM powinna na tej stacji działać.
Ja czekam na radio, zamówiłem transport z DE więc przesyłka powinna za kilka dni dotrzeć do mnie. Po zainstalowaniu podzielę się opinią.
ciut krzywo u mnie się przykleiła, łapie trochę więcej chodnika, więc może jak tobie uda się centralnie trafić w środek to powinno być lepiej. w opcjach kamery mam ustawione 720, a jest jeszcze opcja 1080, jednak pewnie niewiele to zmieni. poza tym, przy takiej jakości 3 minuty to jest 400mb. lepsza jakość to już jest w kamerkach od kilku stówek w górę, tylko pytanie czy warto wydać tyle kasy + dużą karte jak ktoś w temacie będzie przechodził to wybije szybę i zabierze sprzęt.

Dodano po 54 minutach 13 sekundach:
po próbie wgrania nowej navi na tę kartę 8gb padła w połowie przesyłania :tooth: teraz nie idzie nic na nią wgrać ani usunąć, zablokowała się. po formacie i ponownym podłączeniu pojawiają się te same pliki :burp: jakieś wadliwe / jednorazówki wypychają. na firmowej karcie bez problemu. chyba że miałem takie szczęście :hmmm:
By vector -  07 lip 2017, 20:07
 podkarpackie
#254268
Zgodnie z zapowiedzią podzielę się swoją opinią nt. radia z AliExpress i samego sprzedawcy.
Radio zamówiłem 01-07-2017 w godzinach popołudniowych (dostawa z magazynu w DE za niecałe 10 USD), dzisiaj tj. 07-07-2017 w godzinach rannych kurier zapukał do drzwi. Sprzedawca bardzo szybko wysłał towar.

Jeżeli chodzi o radio robi dobre wrażenie wizualne (myślałem, że będzie wyglądało znacznie gorzej) wiadomo jakością wykonania i materiałów użytych dużo brakuje mu do oryginału.
Sam odbiornik radiowy trochę na minus, ale podłączyłem tylko jedną antenę bo nie dotarł do mnie jeszcze adapter i trudno powiedzieć czy tą na dachu czy w szybie.
Język Menu oczywiście PL i to jak na chińczyka zadziwiająco dobre tłumaczenie.
Nie podłączałem żadnych dodatkowych "bajerów" typu kamera tylko i wyłącznie antenę do Navi .
Antenę schowałem pod deską rozdzielczą i tu zaskoczenie bo bardzo szybko łapie prawidłowy sygnał GPS, mam licencję AutoMapa i tu kolejny PLUS radio z tym oprogramowanie działa prawidłowo (Win CE).
Jakość odtwarzanej muzyki nagranej na CD również OK.
Bluetooth połączyłem z telefonem bez najmniejszego problemu, radio również pobrało książkę telefoniczną, a więc kolejny PLUS.
Nie mam podłączonej kamery cofania i to trochę denerwuje, że wrzucając wsteczny bieg radio automatycznie przełącza się na obraz z kamery, a że jej nie ma to widoczny tylko czarny ekran z liniami pomocniczymi, które skręcają zgodnie z ruchem kierownicy.

Jeżeli chodzi o funkcję wyświetlane z panelu klimatyzacji czy czujników cofania to niestety ich brak. I tu moje pytanie do użytkowników tego radia czy Wam się te informację wyświetlają. Mam Golf-a z 2008r fabryczne radio miałem RCD310 i oczywiście CAN fabrycznie do radia jest. Climatronic i czujniki cofania (tylne) fabryczne.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam jego zakup.

Wymiana radia trwała ok 20 min. (wystarczy na forum lub na www.modyfikacje-vw.blogspot.com poczytać instrukcję demontażu).
Narzędzia: Torx 20 i plastikowe "łyżki" do tapicerki.
By carolsz -  08 lip 2017, 13:46
 dolnośląskie
#254323
vector pisze: Antenę schowałem pod deską rozdzielczą i tu zaskoczenie bo bardzo szybko łapie prawidłowy sygnał GPS, mam licencję AutoMapa i tu kolejny PLUS radio z tym oprogramowanie działa prawidłowo (Win CE).
automapa chyba najdokładniejsza jeżeli chodzi o Polskę, jednak u mnie zauważyłem, że jak odpalę automape i później przestawię sobię radio z menu (albo odepnę pas, otworzę drzwi i jest ten komunikat) , to jest problem z powrotem do wyświetlania nawigacji. czarny ekran, dopiero wyjęcie i włożenie karty oraz ponowne włączenie automapy pomoga. u ciebie też tak jest czy może jakąś znowu wadliwą wersję mam ? :tooth:
Awatar użytkownika
By miodek89 -  08 lip 2017, 14:26
 mazowieckie
#254326
carolsz pisze:
vector pisze: Antenę schowałem pod deską rozdzielczą i tu zaskoczenie bo bardzo szybko łapie prawidłowy sygnał GPS, mam licencję AutoMapa i tu kolejny PLUS radio z tym oprogramowanie działa prawidłowo (Win CE).
automapa chyba najdokładniejsza jeżeli chodzi o Polskę, jednak u mnie zauważyłem, że jak odpalę automape i później przestawię sobię radio z menu (albo odepnę pas, otworzę drzwi i jest ten komunikat) , to jest problem z powrotem do wyświetlania nawigacji. czarny ekran, dopiero wyjęcie i włożenie karty oraz ponowne włączenie automapy pomoga. u ciebie też tak jest czy może jakąś znowu wadliwą wersję mam ? :tooth:
Nie powinno tak być. Może źle wgrałeś mapę?
By vector -  08 lip 2017, 19:03
 podkarpackie
#254335
Sprawdzałem i nie mam problemów AM, po uruchomieniu Navi przełączałem między Radiem, CD, itd. później otworzyłem drzwi, wróciłem do Navi i wszystko było OK.

Radio ogólnie polecam i jak za te pieniądze jest naprawdę OK, należy jednak pamiętać że to jest "chińczyk" (kto ma gaśnicę w bagażniku na wszelki wypadek zamontować ją blisko fotela kierowcy ) :oczko:

Ponawiam pytanie odnośnie wyświetlania info z klimy i czujników parkowani - mam Golf-a 2008 i tych info nie mam, jak jest u Was ?
Drugie pytanie ktoś napisał, że można wyłączyć funkcję przełączanie ekranu na obraz z kamery po wrzuceniu biegu wstecznego. Jak to zrobić bo nie mam kamery i to trochę denerwuje ?
By carolsz -  08 lip 2017, 20:06
 dolnośląskie
#254340
ok dzięki, w takim razie będę szukał jakiejś innej wersji :tooth:

Dodano po 4 minutach 20 sekundach:
vector pisze: Drugie pytanie ktoś napisał, że można wyłączyć funkcję przełączanie ekranu na obraz z kamery po wrzuceniu biegu wstecznego. Jak to zrobić bo nie mam kamery i to trochę denerwuje ?
w opcjach masz wariant ustawienia fabryczne - wklepujesz kod 3711, potem bodaj zakładka "other" i tam widziałem coś w stylu reverse camera i jest przełącznik on / off.
7:55 na filmiku https://pl.aliexpress.com/item/Two-Din- ... 40c0&tpp=1
u mnie opcji z klimą nie ma (2005), a czujników parkowania nie mam.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2017, 20:14 przez carolsz, łącznie zmieniany 1 raz.
By vector -  08 lip 2017, 20:14
 podkarpackie
#254341
Jeżeli masz AM ver. "edukacyjną" to poszukaj oryginalnej posłodzonej instalki bo być może masz gotowca na SD.
Ja mam licencje i pobieram ze strony AM i póki co na tym radiu działa OK.

Druga sprawa, może faktycznie być wina radia, wiesz że to "chińczyk" i tam wszystko może się zdarzyć.
Moja propozycja: reset radia, format karty i nowa instalka.

Z którego roku masz Golf-a ? Masz wizualizację klimy i czujników cofania ?
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 57