Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 mar 2019, 22:29
 śląskie
#272993
@A-R-T-U-R niestety to chińczyk i fala czasami na sek ucieknie podczas jazdy a jak jest w dalszą trasę... ciężko powiedzieć . zawsze słucham mp3 , radia czasami na dłuższej trasie ale nie potrafię słuchać dłużej jednej stacji niż kilkanaście minut bo się nudzi.
@Rawcio no ja rozmyślałem 2 tygodnie czy kupić z gałkami czy bez.
w koncu doszedłem do wniosku ze zawsze można sprzedać. a gałki wygodniejsze ale jak ma się multi to radio z tymi guzikami to używał bym jedynie pokrętła głośności bo strzałki mam na kierownicy a play jest dupny na dotyku, vol też jest wygodny ręka na lewarku i palec w prawo vol + a prosto vol - , nawet bez patrzenia się da przyzwyczaić.
A guziki po lewej stronie to tylko powrót do menu i nawigacja czyli to co jest na głównym ekranie po lewej stronie .
Ale fakt jakbym nie miał multi to tez bym kupił te same z gałkami.
dopłać do dsp , różnica w dźwięku mega na plus.
zamów z Niemiec to wyślą ze Słubic wiec cło free
Awatar użytkownika
By Rawcio -  26 mar 2019, 22:32
 zachodniopomorskie
#272994
Dexter23pl pisze:
26 mar 2019, 22:29
@A-R-T-U-R niestety to chińczyk i fala czasami na sek ucieknie podczas jazdy a jak jest w dalszą trasę... ciężko powiedzieć . zawsze słucham mp3 , radia czasami na dłuższej trasie ale nie potrafię słuchać dłużej jednej stacji niż kilkanaście minut bo się nudzi.
@Rawcio no ja rozmyślałem 2 tygodnie czy kupić z gałkami czy bez.
w koncu doszedłem do wniosku ze zawsze można sprzedać. a gałki wygodniejsze ale jak ma się multi to radio z tymi guzikami to używał bym jedynie pokrętła głośności bo strzałki mam na kierownicy a play jest dupny na dotyku, vol też jest wygodny ręka na lewarku i palec w prawo vol + a prosto vol - , nawet bez patrzenia się da przyzwyczaić.
A guziki po lewej stronie to tylko powrót do menu i nawigacja .
Ale fakt jakbym nie miał multi to tez bym kupił te same z gałkami.
dopłać do dsp , różnica w dźwięku mega na plus.
zamów z Niemiec to wyślą ze Słubic wiec cło free
NIestety wpadnę na cle, żadnego Isudara z gałkami i DSP nie ma z Niemiec, także czekam na chińszczyznę i telefon z DHLa :laugh:
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 mar 2019, 22:44
 śląskie
#272995
Jak sprawdzałem przez dwa tyg to też nie było.
Trafiło sie radio któregoś dnia i klikłem rano. potem w południe jeszcze były dostępne z Niemiec dalej te co chciałem a wieczorem juz koniec, nie aktywne. .
z tym cłem to bym sie nie cieszył bo dhl to prawie pewne że cło dowalą a to masz + 20 % wartości radia i do tego jeszcze +23% wat lub tez około 20% to cie wychodzi prawie 50% ceny zakupu radia.
Jeśli kupiłeś to anuluj wpłatę przez guzik w ali i czekaj cierpliwie na ofertę z Niemiec

Dodano po 32 minutach 27 sekundach:
Przez tydzień mam takie spostrzeżenia do radia;
plus;
android 8
odbiór wi-fi.
lcd IPS 9" widok bez zmian kolorów bez znaczenia pod jakim kątem się patrzy, ładne kolory,
pojemnościowy dotyk
radio może też działać jako router
dotyk ekran
wygląd (kwestia gustu)
youtube, face, internet, itp
nawigacja google
możliwość wgrania dowolnej nawi bez udziału internetu
działa janosik
podczas korzystania z navi jesli jest na full ekran to głos leci np z radia lub mp3, komunikaty navi wyciszają muzykę automatycznie.
można zrobić miniaturkę navi na ekranie
dzielenie ekranu 50/50
bardzo dobra jakość audio
wbudowany blutu, książka tel na wyświetlaczu, samo wycisza audio jak jest połaczenie
działanie multi kiery, możliwość zaprogramowania wg siebie guzików na kierownicy
on/off po kluczyku jak w ori radiu
wyświetlanie wskazań klimatronika na radiu
możliwość podpięcia tunera dvbt , koszt 70$
możliwość podpięcia blutu obd + aplikacja torque
on/off wskazania na belce górnej napięcia w instalacji
radio z rds,
brak potrzeby montowania dodatkowego separatora do anteny, radio podaje 12V na wyjściu antenowym
po off kluczyka uśpienie radia, po on kluczyka radio gra po ok 2-3 sekundach.
bardzo mały pobór prądu na czuwaniu, mierzone na akumulatorze, na ori radiu 25mA a na tym 50mA,
współpracuje z fullfis
możliwość podpięcia kamerki cofania, auto mute po wbiciu wstecznego
możliwość załączenia rysowanych skrętnych lini na obrazie podczas cofania
współpracuje z ops opc,
status samochodu na lcd
itd

minusy;
dotyk sprawia wrażenie plastikowego
tryb nocny ma za małą mozliosc ściemniania, po 30 minutach jazda na nie oświetlonej drodze w nocy jest nie przyjemna,
sporadyczne gubienie fali na ułamek sekundy
brak możliwości załączenia radia bez kluczyka w stacyjce, mam na to pomysł.
na full fis zamiast nazwy stacji radia pisze częstotliwośc.
brak na fullfis nazwy utworu mp3, pisze track
brak na fullfis podczas zmiany poziomu głośności tej informacji
tyle na tą chwile pamietam.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  26 mar 2019, 23:25
 śląskie
#272998
cena jest identyczna dzis co ja kupowałem dwa lub 3 tyg temu, te niby sold off % za np 3 dni to ściema na ali bo jak się kończy czas to zaraz jest wznowienie sprzedaży po tej samej cenie znów z tym sold off %.
cena na zł zależy od kursu dolara i ile policzy dodatkowo groszy na 1$ przelewy24.

Dodano po 1 dniu 21 godzinach 43 minutach 3 sekundach:
Tak to działa
By xandi -  13 kwie 2019, 21:11
 kujawsko-pomorskie
#273428
Odebralem dzis Golfa V i chcę od razu zająć się audio bo seryjne radio szału nie robi :D
Chcę zamówić takie jak w zalaczniku. Ogladalem tez inne u niego na aukcjach ale tylko to ma DSP z wysylka z Niemiec.
Warto, czy jakis inny model lepiej wybrać?Obrazek

sent from Deep Galaxy

Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  14 kwie 2019, 0:36
 śląskie
#273431
Radio ok. Lecz odbiór stacji fm podczas jazdy to masakra. Na postoju ok.
Miałem podłączone juz dwie anteny na raz oraz pojedynczo. Z separatorem i bez i kaszana.
Dokupie modul dab i myślę ze wtedy będzie ok.
Jesli masz kiere multi to tych guzikow na około nie bedziesz używać.
Awatar użytkownika
By Rawcio -  14 kwie 2019, 23:30
 zachodniopomorskie
#273452
Bez multifunkcji lepiej mieć przyciski fizyczne na radiu. Odbiór stacji w tych radiach faktycznie jest średni. U mnie słychać szumy cały czas, no i co pewien okres czasu sygnał zanika na sekundę lub dwie - robi się cisza.

@Dexter23pl Jeśli założysz DABa, to daj proszę znać czy coś się poprawiło :)
By djseba3 -  25 kwie 2019, 9:41
 świętokrzyskie
#273695
Od roku mam takie radio. Odbiór FM gorszy niż na starym RCD300. Ale da się słuchać i nie jest aż tak źle. Radio gdy zgubi sygnał nawet nie szuka tego radia na innej częstotliwości.. . Ale tutaj z pomocą przychodzi radio internetowe. Znacznie lepsza jakość niż FM a zużywa mało danych. Odnośnie DAB polecam spojrzeć na mapy zasięgu bo można się nieźle zdziwić :D Kolejna zaleta to wszystko co można znaleźć w sklepie play :) Działa asystent google. Gdy mam włączoną muzykę wystarczy powiedzieć "ok google", nawiguj do "adres". Z automatu włączy nawigację. Yanosika mam włączanego ze startem systemu. Poziomy głośności było trochę zabawy ale ustawiłem. Zarówno mapy google jak i Yanosik nieznacznie ścisza muzykę na czas komunikatu głosowego. Mi się podoba :) Wyświetlacz 7 cali jest moim zdaniem idealny bo w zupełności wystarcza a w nocy nie oślepia. Wyświetlacz w każdej chwili mogę wyłączyć całkowicie (rozsunąć belkę, i obok suwaka jasności kliknąć w ikonę jasność - wyświetlacz gaśnie a świecą tylko przyciski). Na wyłączonym ekranie mogę zmieniać głośność ale żeby ekran znów działał wystarczy w niego tapnąć :)

Minusy:
Po zaciągnięciu ręcznego radio wyświetla komunikat na cały wyświetlacz, po spuszczeniu znika. Ale wtedy odtwarzanie na YT wstrzyma i trzeba wznowić.
W pochmurny dzień na złapanie fixa potrzebuje nawet kilku minut. Ale gdy złapie jest bardzo dokładny (1.5m). W ustawieniach można ręcznie wybrać glonass czy gps. Przy bezchmurnym niebie to 10-20s :)
Jasność wyświetlacza- nie współpracuje z jasnością zegarów. Jasność można ustawić ręcznie mimo to po odpaleniu ustawi się na minimum. Czasami ma takie anomalnie że mocniej nacisnę na hamulec a radio na 1s świeci z max jasnością. Albo włączam światła a ono mignie z max jasnością. W słoneczny dzień jest źle bo i tak świeci na minimum i kiepsko widać trasę nawigacji. Kiedy jej odbije to zmienia na max jasność.
Przy odpalaniu radio gaśnie. No szlag mnie z tym trafia. Trzeba czekać pół minuty aż włączy się radio więc minuta z wznowieniem nawigacji, yanosika, radia itp. Na pewno jest to problem radia lub gateway. Czasami radio przywiesi się i nie działają przyciski i pokrętła, wtedy wciskam przycisk resetu i wraca do normy. Ale gdy tak się przywiesi to przy odpalaniu nie gaśnie :D Po resecie kasują się stacje radiowe FM i ustawienie klikania przy dotykaniu - od razu to wyłączam bo irytuje.

Kolor podświetlenia zawsze mogę zmienić i to mi się podoba :) Rozmowy przez bluetooth bez większych zastrzeżeń, Mikrofony dobrze zbierają ale gdy ustawię zbyt dużą głośność - rozmówca słyszy echo. Przy normalnej głośności jest dobrze. Cicho wypowiedziane słowa pasażera z tyłu również są dobrze zbierane.


Gateway zmieniłem na ten z końcówką AA (będe jeszcze próbował na wersji L). Jedyne co to po zmianie gatewaya wbijam bieg wsteczny i z CAN pobiera info wyświetla obraz z kamerki). I tutaj też o zalecie. Gdy radio jest wyłączone i wbijam wsteczny to w 5-7s włączy obraz z tylnej kamery. Zmieniam na inny bieg - radio wyłącza się. Golf z 2004 roku i zarówno na starym gateway jak i nowszym nie zjadało prądu. Radio muszę sam włączyć i sam wyłączyć :/

Zakodowałem jako zwykłe radio - brak komunikacji w CAN, zakodowałem jako cyfrowe - brak, zakodowałem oba - brak, zakodowałem kamerę cofania - brak. Gdy zakoduje że nie mam radia to kamerka cofania i tak się włącza :D Sypie błędami w VCDS
Dodam że radio ma kostkę can na kablach.

Mimo to nie potrafił bym się rozstać z moim radyjkiem. Ale brakuje poprawnej współpracy z CAN
Kod: Zaznacz cały
https://pl.aliexpress.com/item/2-two-din-Aux-gps-Dual-Core-android-4-4-car-dvd-player-TV-For-VW/32658667239.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fCCrJEW
By djseba3 -  25 kwie 2019, 21:46
 świętokrzyskie
#273727
Problem w tym że u mnie nie ma takich ustawień :D
Trochę dziś kombinowałem i .... Regulacja jasności nie działa i mimo zmiany suwaka jest na minimum. A przyciski są ciągle podświetlone.

Ale gdy otworzę maskę gaśnie podświetlenie przycisków ale działa regulacja jasności.
Po otwarciu maski na liczniku zapala się ikona o otwartej masce i nie da się włączyć wycieraczek. Czyli radio coś źle odczytuje :D Aż nie mogłem w to uwierzyć i dobre kilka razy testowałem :D
By michak80 -  06 maja 2019, 14:35
 mazowieckie
#273994
Cześć,

w aucie które zamierzam kupić jest radio RDC300. Auto jest dla żony która słucha dużo muzyki z telefonu. Zastanawiam się nad zmianą radia na takie które posiada Bluetooth. Nie potrzebuje żadnych nawigacji. Są 2 wymagania:
1) Bluetooth (ewentualnie w ostateczności AUX)
2) wymiana bez żadnych modyfikacji (szyna CAN Gateway)

model z 2007 roku (rok modelowy według VIN to 2008). Auto z polskiego salonu.
Czy możecie coś polecić? Budżet raczej do 500 PLN.
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 57