Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By crash -  22 wrz 2014, 22:37
 pomorskie
#143875
W moim Golfie od nowości nie było radia fabrycznego. W jego miejscu jest kieszeń na radio 1 DIN i schowek/półka. Aktualne radio, które mam teraz zaczyna umierać a dodatkowo ramka radia i schowka jest porysowana i zaczyna z niej schodzić farba. Chcę coś zrobić, żeby to lepiej wyglądało. Teraz pytanie - co ma większy sens wrzucenie RCD 310 lub RCD 300 mp3 czy pomalowanie/kupno nowej ramki i nowe radio 1 DIN ?
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2014, 22:56 przez crash, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 wrz 2014, 22:45
 śląskie
#143878
ciekawe czy jest fabryczna instalacja??? jesli nie ma to jeszcze trzeba ciągnąc dwa przewody do can pod ori radio.
Ale rcd300 gra jak papierowa torebka a rcd310 jak dekturowa, chodzi o dzwięk z FM, natomiast z mp3, usb jest ok.
Radio nie ori ładniej zapewne będzie grać na FM ale znów ori ładniej wygląda , i tak źle i tak nie dobrze hehe
By crash -  22 wrz 2014, 22:53
 pomorskie
#143879
No właśnie stąd moja zagwozdka. Radio ori lepiej wygląda i jeśli już miałbym wybrać tą opcję to brałbym RCD 310.
Miałem zamiar nie przekraczać 500 zł. Fabryczne RCD mi się podoba ale nie wiem czy zakup radia i montaż nie przekroczy tej kwoty. Wolałbym montaż zlecić komuś bo z tego co wyczytałem trzeba trochę pomodzić, żeby fabryczne RCD zaczęło działać i np. nie rozładowywać aku plus historie o których piszesz typu brak przewodów itp.
Awatar użytkownika
By cbool333 -  23 wrz 2014, 23:25
 kujawsko-pomorskie
#143961
Kolego ja właśnie przymierzam się do wymiany rcd300 na rcd310 gdyż boli mnie brak mp3 i liczę że lekko poprawi się dźwięk . Już wczoraj sprawdziłem (kładąc się pod kierownicą z latarką w zębach) że będę potrzebował nowszy gateway. Mam wersje C a planuje szukać coś powyżej L. Nie jesteś sam :friends: hehe
By crash -  24 wrz 2014, 10:16
 pomorskie
#143975
Za radiem fabrycznym przemawia wygląd i to, że raczej nikt go nie ukradnie :) Inną kuszącą opcją jest kupno czegoś 1 din lub 2 din z bluetooth, np. najtańszy Alpine. Wtedy odpada montaż dodatkowego urządzenia (mam już CB i ewentualną kamerę w planach więc wystarczy zaśmiecania wnętrza).
By derneth -  24 wrz 2014, 11:35
 mazowieckie
#143979
crash pisze:Za radiem fabrycznym przemawia wygląd i to, że raczej nikt go nie ukradnie :) Inną kuszącą opcją jest kupno czegoś 1 din lub 2 din z bluetooth, np. najtańszy Alpine. Wtedy odpada montaż dodatkowego urządzenia (mam już CB i ewentualną kamerę w planach więc wystarczy zaśmiecania wnętrza).
a za niefabrycznym niby wygląd nie przemawia:>?
Jak dla mnie to fabryczne i niefabryczne radio fajnie wygląda :)
Awatar użytkownika
By bazylek -  24 wrz 2014, 13:04
 mazowieckie
#143985
crash pisze:O gustach się nie rozmawia ;) Mi bardziej podchodzi (jeśli chodzi o kwestię wizualną) radio fabryczne. Jest też kolejny argument za fabrycznym - żona jest jego zwolenniczką ;)
fabryczne ładnie wyglądają ale z niektórymi już jakość dźwięku słabsza, zależy od modelu oczywiście, ja mam radyjko 1 din, wyszło taniej, wiadomo że jeżeli z fabryki i różnymi innymi funkcjami trzeba troszke zapłacić, a po co mi radio fabryczne jeżeli nie posiadam innych funkcji które ono obsługuje? :P
narazie jestem zadowolony z tego co mam, może w przyszłości :pepsi:
Awatar użytkownika
By fredric -  24 wrz 2014, 14:42
 mazowieckie
#143993
Zadajcie sobie pytanie z ilu tych zajebistych funkcji wszystkomającej alpiny skorzystacie....... Posłuchać płyty mp3 radia, ewentualnie przyda się wejście usb. Dalej dvd czy codziennie je ogląda człowiek w czasie jazdy??? Miałem mfd2 z podpiętym ipodem i filmy oglądałem tylko w trasie i to nie zawsze, po mieście ipod służył jako zmieniarka. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to bez przesady samym radiem to nie zdziałacie za dużo, jak już chcecie tak mieć jakość to trzeba głośniki zmienić i wygłuszyć auto, piece itp....
U siebie w czarnym golfie miałem fabryczne głośniki i 1din pionka 80mp w 2005r to był kozak, grało to tak słabo że szok. Stwierdziłem że głośniki kapota więc wpadły herce za tysiaka i dalej kapota. Zmieniłem radio na mfd2 było bardzo czysto i przyjemnie :]