Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Gomul89 -  14 lut 2016, 11:00
 mazowieckie
#215463
m.golaszewski93 pisze:Mnie niestety czeka czyszczenie, bądź zmiana lasera albo napędu. Liczyłem że zniszczyła się poprostu poprzednia płyta(była porysowana). Nowa czyściutka płyta wypalona wczytuje się wieki jak już się wczyta to nie widać żadnej drogi, a po wyjęciu na niej pojawiły się ryski. Pomogła komuś płyta czyszcząca? Kupował ktoś laser u skośnych? Ciekawe po której stronie leży wina, czy powierzchnię niszczy laser czy napęd... A może przypadkiem napęd w naszych navi podłączony jest pod sata?
Ja czyściłem laser i poprawiło się czytanie płyt. Niestety, navi potrafiła dalej jedną płytę czytać a drugą mielić. Mòj wniosek był taki, że jakość dźwięku słaba, navi kiepska, odtwarza tylko audio cd oraz brak tagòw spowodował, że radio sprzedałem.
Co do czytania map, zauważyłem, że im nowsza mapa tym wiekszy problem z czytaniem. Bardzo dobrze czytała starą oryginalną mapę, ale to mijało się z celem i jej użytecznością.
Pamiętajcie, aby nagrywać mapy z jak najmniejszą prędkością.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  14 lut 2016, 11:27
 wielkopolskie
#215466
m.golaszewski93 pisze:Mnie niestety czeka czyszczenie, bądź zmiana lasera albo napędu. Liczyłem że zniszczyła się poprostu poprzednia płyta(była porysowana). Nowa czyściutka płyta wypalona wczytuje się wieki jak już się wczyta to nie widać żadnej drogi, a po wyjęciu na niej pojawiły się ryski. Pomogła komuś płyta czyszcząca? Kupował ktoś laser u skośnych? Ciekawe po której stronie leży wina, czy powierzchnię niszczy laser czy napęd... A może przypadkiem napęd w naszych navi podłączony jest pod sata?
Możesz spróbować wyczyszczenia, ale nie spodziewaj się cudu. Jeśli laser jest już "zjechany" to może doprowadzić to do niszczenia płyt. Niestety, ale z tymi mapami na płytach DL to VW przegięło. Odczytanie danych z głębszej warstwy płyty to dla lasera nie lada wyzwanie.
Płyty czyszczące to moim zdaniem ściema. Nie widziałem jeszcze, aby gdzieś to zadziałało (nawet w sprzętach audio).
Jeśli czyścić to tylko ręcznie przez rozebranie sprzętu.
Gomul89 pisze: Ja czyściłem laser i poprawiło się czytanie płyt. Niestety, navi potrafiła dalej jedną płytę czytać a drugą mielić. Mòj wniosek był taki, że jakość dźwięku słaba, navi kiepska, odtwarza tylko audio cd oraz brak tagòw spowodował, że radio sprzedałem.
Co do czytania map, zauważyłem, że im nowsza mapa tym wiekszy problem z czytaniem. Bardzo dobrze czytała starą oryginalną mapę, ale to mijało się z celem i jej użytecznością.
Pamiętajcie, aby nagrywać mapy z jak najmniejszą prędkością.
Do nagrania działającej płyty nie wystarczy mała prędkość, ale przede wszystkim dobry sprzęt.
Wszystkie nagrywane płyty przeze mnie działały poprawnie, a użyłem nagrywarki Pioneer Blu-Ray i płyt Verbatim DVD-R DL.
Niestety w jednym przypadku MFD2 "wypalało" plamy na płycie po kilku dniach użytkowania.
By Gomul89 -  14 lut 2016, 11:40
 mazowieckie
#215469
cynik606 pisze:
m.golaszewski93 pisze:Mnie niestety czeka czyszczenie, bądź zmiana lasera albo napędu. Liczyłem że zniszczyła się poprostu poprzednia płyta(była porysowana). Nowa czyściutka płyta wypalona wczytuje się wieki jak już się wczyta to nie widać żadnej drogi, a po wyjęciu na niej pojawiły się ryski. Pomogła komuś płyta czyszcząca? Kupował ktoś laser u skośnych? Ciekawe po której stronie leży wina, czy powierzchnię niszczy laser czy napęd... A może przypadkiem napęd w naszych navi podłączony jest pod sata?
Możesz spróbować wyczyszczenia, ale nie spodziewaj się cudu. Jeśli laser jest już "zjechany" to może doprowadzić to do niszczenia płyt. Niestety, ale z tymi mapami na płytach DL to VW przegięło. Odczytanie danych z głębszej warstwy płyty to dla lasera nie lada wyzwanie.
Płyty czyszczące to moim zdaniem ściema. Nie widziałem jeszcze, aby gdzieś to zadziałało (nawet w sprzętach audio).
Jeśli czyścić to tylko ręcznie przez rozebranie sprzętu.
Gomul89 pisze: Ja czyściłem laser i poprawiło się czytanie płyt. Niestety, navi potrafiła dalej jedną płytę czytać a drugą mielić. Mòj wniosek był taki, że jakość dźwięku słaba, navi kiepska, odtwarza tylko audio cd oraz brak tagòw spowodował, że radio sprzedałem.
Co do czytania map, zauważyłem, że im nowsza mapa tym wiekszy problem z czytaniem. Bardzo dobrze czytała starą oryginalną mapę, ale to mijało się z celem i jej użytecznością.
Pamiętajcie, aby nagrywać mapy z jak najmniejszą prędkością.
Do nagrania działającej płyty nie wystarczy mała prędkość, ale przede wszystkim dobry sprzęt.
Wszystkie nagrywane płyty przeze mnie działały poprawnie, a użyłem nagrywarki Pioneer Blu-Ray i płyt Verbatim DVD-R DL.
Niestety w jednym przypadku MFD2 "wypalało" plamy na płycie po kilku dniach użytkowania.

Oczywiscie mowa o nagrywarce w PC. Nagrywarki w laptopach odpadaja.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  14 lut 2016, 11:47
 wielkopolskie
#215472
Gomul89 pisze: Oczywiscie mowa o nagrywarce w PC. Nagrywarki w laptopach odpadaja.
Napędy w laptopach faktycznie nie należą do najwyższej półki, ale te w stacjonarnych też czasami nie dają rady (np. dwa testowane przeze mnie napędy Samsunga i jeden LG).
Nagrywarka Pioneera, która jeszcze mnie nie zawiodła z mapami podłączana jest na USB.

A tak z ciekawości, orientuje się ktoś do kiedy jest przewidziane wsparcie(aktualizacje) dla map Blaupunkt EX-V (VX), czyli MFD2 DVD?
By ciamajda -  15 lut 2016, 22:37
 lubuskie
#215694
U mnie problem z nieczytaniem nagrywanych płyt rozwiązany został wymianą lasera. Była to druga wymiana ponieważ przy pierwszej ponoć dobrali niewłaściwy laser ( koszt właściwego 220 zł ) płyty co prawda nagrywam najniższą prędkością (x8) ale wszystko chodzi jako powinno.
By m.golaszewski93 -  24 lut 2016, 1:14
 podlaskie
#217142
Przyszła pora obalić mit, że czyszczenie płytką nic nie daje.... Nawi czytała tylko orginalną mapę. Po kupnie płytki za 7zł tracera nawi odżyła i czyta wszystko :) Najnowsze mapy v14 także i to bardzo szybko i sprawnie.
By Pablo -  24 lut 2016, 21:56
 małopolskie
#217246
A mam jeszcze takie pytanie, trochę lamerskie, jak odczytać wersję softu w MFD 2 DVD ?
Chciałem się upewnić, że mam V30, bo czyta mi kopie map, ale po wejściu : NAV->Settings->syst.settings->factory settings (na 5sekund)
nigdzie nie ma jednoznacznie v30.
Gdzie mogę to wyczytać?
Awatar użytkownika
By cynik606 -  25 lut 2016, 7:16
 wielkopolskie
#217260
Pablo pisze:A mam jeszcze takie pytanie, trochę lamerskie, jak odczytać wersję softu w MFD 2 DVD ?
Chciałem się upewnić, że mam V30, bo czyta mi kopie map, ale po wejściu : NAV->Settings->syst.settings->factory settings (na 5sekund)
nigdzie nie ma jednoznacznie v30.
Gdzie mogę to wyczytać?
Na tym ekranie z Factory Settings trzeba zjechać na dół i poszukać wpisu z nazwą "HW - HU". Wersja firmware'u to ostatnie dwie cyfry wartości tego wpisu.

PS. Czyli jednak przesiadka z wersji CD na DVD? ;)
By Pablo -  25 lut 2016, 18:45
 małopolskie
#217321
Tak, przesiadka na MFD2 DVD, mapy nagrane od strzału za pierwszym razem, i przede wszystkim tuner radiowy się zachowuje tak jak ma być ;-)
HW - HU D1/0730 , czyli jest V30 ( co potwierdza czytanie kopii map )

Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  26 lut 2016, 18:31
 wielkopolskie
#217450
Pablo pisze:Tak, przesiadka na MFD2 DVD, mapy nagrane od strzału za pierwszym razem, i przede wszystkim tuner radiowy się zachowuje tak jak ma być ;-)
HW - HU D1/0730 , czyli jest V30 ( co potwierdza czytanie kopii map )

Dzięki za pomoc.
Też zastanawiałem się nad taką wymianą, głównie z powodu braku aktualizacji map CD od 2014.
Tylko obawiam się, że z moim szczęściem zaraz po zakupie przestaną aktualizować też wersje DVD ;)
By Pablo -  27 lut 2016, 21:12
 małopolskie
#217596
Mam jeszcze takie pytanie, bo albo nie potrafię znaleźć tej funkcji, albo jej w MFD nie ma.
Chodzi o ustawienie poziomu głośności przy włączaniu radia.
Wszystkie Blaupunkty "od zawsze" miały taką możliwość, a MFD?

Dodatkowo w wersji CD nad prawym pokrętłem mrugała dioda po wyłączeniu zapłonu, a w wersji DVD nie mruga?
Czy tak już ma być? Porównując opisy Quadlocka obydwu radii widać, że MFD CD ma pin "alarm", którego MFD DVD nie ma - czyżby to była przyczyna ?
Awatar użytkownika
By cynik606 -  28 lut 2016, 13:42
 wielkopolskie
#217662
Pablo pisze:Mam jeszcze takie pytanie, bo albo nie potrafię znaleźć tej funkcji, albo jej w MFD nie ma.
Chodzi o ustawienie poziomu głośności przy włączaniu radia.
Wszystkie Blaupunkty "od zawsze" miały taką możliwość, a MFD?

Dodatkowo w wersji CD nad prawym pokrętłem mrugała dioda po wyłączeniu zapłonu, a w wersji DVD nie mruga?
Czy tak już ma być? Porównując opisy Quadlocka obydwu radii widać, że MFD CD ma pin "alarm", którego MFD DVD nie ma - czyżby to była przyczyna ?
Odnośnie głośności to nigdy się nad tym nie zastanawiałem ;) wiem, że przy przy włączeniu radia zapamiętana jest głośność sprzed wyłączenia (tak przynajmniej jest w moim MFD2 CD).

Wg mnie za tą diodę odpowiada ten pin:
14 - Alarm system contact (optional)
Jak widać jest opcjonalny, więc pytanie jak jest opisany na naklejce na Twoim radiu.
By Pablo -  28 lut 2016, 14:19
 małopolskie
#217664
U mnie właśnie ten pin jest nieopisany, czyli kiszka, nie będzie migać.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  29 lut 2016, 17:08
 wielkopolskie
#217818
Pablo pisze:U mnie właśnie ten pin jest nieopisany, czyli kiszka, nie będzie migać.
A ta dioda w ogóle jest na panelu?
A propos, dopiero dzisiaj zauważyłem, że w wersji CD są dwie diody. Prawa jest od alarmu, a lewa?
By Pablo -  29 lut 2016, 19:20
 małopolskie
#217840
Lewa to fotorezystor -mierzy jasność otoczenia.
U mnie fizycznie po prawej jest dioda, bo czyściłem panel i go demontowałem.
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 22