Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By Rutra23 -  01 mar 2016, 23:17
 wielkopolskie
#218008
A może ktoś wymieniał laser w MFD2, pytam bo widziałem na alim lasery za około 25 esów?
By m.golaszewski93 -  30 mar 2016, 16:00
 podlaskie
#222223
Jestem na etapie tworzenia wiązki do zestawu bluetooth(zgodnie z tutorialem w dziale zrób to sam) i o ile z radiem rns510 wszystko jest jasne o tyle w radiu mfd2 pojawiły się rozbieżności. A mianowicie w pinach 11 i 5 w radiu rns 510 jest Telephone audio input signal left, natomiast w MFD2 na tych samych pinach jest obsługa głosowa. Zastanawiam się w jaki sposób to rozwiązać.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  30 mar 2016, 22:02
 wielkopolskie
#222305
m.golaszewski93 pisze:Jestem na etapie tworzenia wiązki do zestawu bluetooth(zgodnie z tutorialem w dziale zrób to sam) i o ile z radiem rns510 wszystko jest jasne o tyle w radiu mfd2 pojawiły się rozbieżności. A mianowicie w pinach 11 i 5 w radiu rns 510 jest Telephone audio input signal left, natomiast w MFD2 na tych samych pinach jest obsługa głosowa. Zastanawiam się w jaki sposób to rozwiązać.
W przypadku MFD2 do podłączenia BT interesują Cię tylko te dwa piny:
pin 8 (w kostce BT) - [Audio LF Signal out +] --> pin 12 (w zielonej kostce podłączanej do MFD2)
pin 9 (w kostce BT) - [Audio LF Signal out –] --> pin 6 (w zielonej kostce podłączanej do MFD2)

Te dwa przewody dają dźwięk z telefonu w głośnikach radia.

Jest jeszcze jeden przewód odpowiadający za wyciszenie radia w przypadku połączenia:
pin 16 (w kostce BT) - [Mute] --> pin 11 (we wtyczce 16-pinowej podłączanej do MFD2)
Awatar użytkownika
By cynik606 -  01 kwie 2016, 13:01
 wielkopolskie
#222535
m.golaszewski93 pisze:Jest jakaś różnica między pinami 4 i 5 a 8 i 9? Czy obojętne których użyć.
Swego czasu szukałem informacji na ten temat i znalazłem to:
"...newer Phone Preparation has two more wires:
4 Audio RF Signal Out + connected to be connected to pin 11 con 3
5 Audio RF Signal Out – connected to be connected to pin 5 con 3
I believe this is for A2DP broadcast in stereo."


Źródło: http://www.my-gti.com/173/volkswagen-sk ... th-pinouts

Z tego powodu ja w mojej wiązce użyłem pinów 8 i 9.
Na wszelki wypadek dołożyłem we wiązce 2 dodatkowe przewody nie zarobione w żadnym z pinów.
Tak na wszelki wypadek gdyby trzeba było połączyć coś więcej lub któryś się przerwał. Dzięki temu uniknę ponownego rozbierania tapicerki i wyciągania całej wiązki.
Awatar użytkownika
By janko79 -  25 kwie 2016, 8:36
 mazowieckie
#225908
Witam
Po paru latach bezproblemowego działania wyzionął ducha rcd300. Na półce mam mfd2cd i planuję go wsadzić do auta . Czy jest szansa aby ten mfd2 działał z takim wynalazkiem ?? 1K1857925A ??.
Pozdro.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  28 kwie 2016, 21:57
 wielkopolskie
#226291
janko79 pisze:Witam
Po paru latach bezproblemowego działania wyzionął ducha rcd300. Na półce mam mfd2cd i planuję go wsadzić do auta . Czy jest szansa aby ten mfd2 działał z takim wynalazkiem ?? 1K1857925A ??.
Pozdro.
Patrząc na zdjęcia to nie ma gdzie w MFD2 wpiąć takiej wtyczki.
A co to w ogóle jest i co robi, bo w necie nie bardzo znajduję konkretną informację?
Awatar użytkownika
By cynik606 -  30 kwie 2016, 19:45
 wielkopolskie
#226472
janko79 pisze:O ile dobrze widzę to jest jakieś USB. Chyba ze się mylę.
Jeśli Twoim zamysłem jest odtwarzanie MP3 na MFD2 to poleciłbym zmieniarkę cyfrową, sprawdzają się (przynajmniej u mnie XCarLink'iem jest 0 problemów).
By Mateos91 -  07 maja 2016, 9:51
 śląskie
#227190
Witam. Mam golfa z navi mfd2 DVD oraz moduł Bluetooth pod siedzeniem 3c0 035 729 G wraz z adapterem na telefon Nokia chyba 6021.Mam mfa+.Nie mam kierownicy multifunkcyjnej, Z telefonem się łączy bez problemu, mogę rozmawiać itd.Jak odbierać i kończysz rozmowę? Jak zobaczyć kto do mnie dzwoni? Mam gdzieś podgląd do książki telefonicznej? No i kwestia muzyki, jest możliwość, aby ją przesyłać do radia? Mam sony Xperia z1
By zio -  13 maja 2016, 22:23
 śląskie
#227958
Mam radio mfd2 i 10 seryjnych glosnikow chcialbym je zmienic na jakies lepsze co polecacie? Nie chce zakladac zadnej tuby tylko jakies glosniczki zeby byl lepszy bass. :music:
By m.golaszewski93 -  17 maja 2016, 12:38
 podlaskie
#228327
Na forum Passata udało się użytkownikowi mario5 nagrać mapę na płytę dvd.
UWAGA !
SZANSA DLA TYCH CO MAJĄ SŁABY LASER !!!
Jak wcześniej pisałem ,mam już kiepski laser, który nie chce czytać nagrywanych map
wyczytałem w poprzednich postach, że teoretycznie jest możliwość zmodyfikowania mapy tak, aby zmieściła się na DVD+R ( 4,7 GB).a takie nawet słaby laser jeżeli czyta CD to poradzi sobie również z nimi ( u mnie tak jest)
Dokonałem tego i chcę się z Wami podzielić metodą jak to zrobić.
Nie jest prawdą, że wycinamy część państw, ponieważ mapa jest tak zintegrowana, że poszczególne pliki nie dotyczą danego obszaru, a konkretnej warstwy całej mapy, czyli:
jeden plik odpowiada za topografię całości, inny za wszystkie główne drogi, a jeszcze inny za drogi krajowe itp/itd.
Ja stworzyłem mapę (metodą prób i błędów - poszło 12 płyt do kosza ) ,która obejmuje pełny obszar z oryginału,
LECZ !
Jedynym minusem jest to, że nie wytyczymy trasy dłuższej niż 160 - 200 km od miejsca położenia
po przejechaniu tej trasy musimy tyczyć następny odcinek o podobnej odległości od miejsca pobytu itd....
MIANOWICIE:
- zciągamy np z Gryzonia mapę V 13 ( trochę ponad 6,6 GB po rozpakowaniu )
- zciągamy z netu program ULTRA ISO 9.5.3.2901 ( na gryzoniu mają od razu z kluczem)
- Rozpakowany plik ISO otwieramy tym programem i otwieramy folder "DATA" a w nim otwieramy folder " RNW"
- W tym folderze wycinamy wszystkie pliki z rozszerzeniem "TMC" oraz "CLS"
- Następnie wycinamy pliki od: "NAV 00001.DAT do "NAV 02395"
Po takim odchudzeniu obrazu zapisujemy go na dysku, możemy również odrazu tym programem (ULTRA ISO) wypalić obraz na płytce - polecam VERBATIM DVD+R prędkość wypalania ustawiamy x4 .
Ja całą operację robiłem na 3 letnim laptopie HP i płytka jest pięknie czytana, znajomek próbował operacji na TOSCHIBA SATELLITTE A 300 ale mu się nie udaje
Życzę powodzenia w zmaganiach z operacją naprawde warto, przetarłem szlak, teraz reszta zależy tylko od Waszych sprzętów i chęci.
By adek -  22 maja 2016, 23:20
 łódzkie
#228890
zio pisze:Mam radio mfd2 i 10 seryjnych glosnikow chcialbym je zmienic na jakies lepsze co polecacie? Nie chce zakladac zadnej tuby tylko jakies glosniczki zeby byl lepszy bass. :music:
Najpierw określ budżet :) A głośniki żeby wsadzić jakieś fajne, to już od razu warto wzmacniacz włożyć. Najpierw może wygłusz sobie drzwi, odczujesz poprawę a potem zobaczysz czy potrzebujesz jeszcze lepszego brzmienia :)
Awatar użytkownika
By adam8tg -  12 lip 2016, 20:01
 śląskie
#233877
Witam
Mam taki problem od pewnego czasu w moim radiu mfd 2 cd: raz czyta raz nie czyta plyt cd i map . Jaki moze byc problem ? Laser ?
Powiedzcie gdzie albo jak najlepiej uporac sie z tym ? :)
Kazde info wazne
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22