Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By m.golaszewski93 -  10 lut 2016, 17:57
 podlaskie
#214946
Być może jest to mój błąd, myślałem że polski głos nawigacji zawarty jest na płycie z mapa. Jest możliwość usunięcia z mapy krajów innych niż polska? Ktoś wie jakie pliki za nie odpowiadają?
Awatar użytkownika
By cynik606 -  10 lut 2016, 19:16
 wielkopolskie
#214960
m.golaszewski93 pisze:Być może jest to mój błąd, myślałem że polski głos nawigacji zawarty jest na płycie z mapa. Jest możliwość usunięcia z mapy krajów innych niż polska? Ktoś wie jakie pliki za nie odpowiadają?
Wszystko się zgadza. Wskazówki głosowe są na płycie z mapami.
Można usunąć foldery zbędnych krajów i wtedy mapy wejdą na zwykłą DVD. Nawet mi się to udało. Mapa działała, można było wyszukiwać miejsca docelowe, ale z jakiegoś powodu z taką płytą nawigacja nie potrafiła określić aktualnego położenia.
By Pablo -  12 lut 2016, 18:10
 małopolskie
#215231
A czy może się wypowiedzieć ktoś, kto ma MFD2 jak u niego odbiera radio?
U mnie na trochę słabszych stacjach zaczyna szumieć, natomiast na RCD 300 nie było takiej sytuacji.

Szczerze mówiąć trochę mnie to irytuje :wacko:
By Pablo -  12 lut 2016, 20:18
 małopolskie
#215263
Pierwsze o czymś takim słyszę.
Mam moduł diversity za schowkiem pasażera.
Możesz podać numery tego wzmacniacza? Bo do tej pory nie słyszałem o wzmacniaczu antenowym pod siedzeniem pasażera w VW.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  12 lut 2016, 22:24
 wielkopolskie
#215306
Pablo pisze:Pierwsze o czymś takim słyszę.
Mam moduł diversity za schowkiem pasażera.
Możesz podać numery tego wzmacniacza? Bo do tej pory nie słyszałem o wzmacniaczu antenowym pod siedzeniem pasażera w VW.
A do czego to "diversity"? Być może mówimy o tym samym, ale jak wpisałem w Google "1T0 035 530" to zobaczyłem "wzmacniacz antenowy"/"Antenna Amplifier". To właśnie mam pod siedzeniem pasażera.
By adek -  12 lut 2016, 23:03
 łódzkie
#215312
Pablo pisze:A czy może się wypowiedzieć ktoś, kto ma MFD2 jak u niego odbiera radio?
U mnie na trochę słabszych stacjach zaczyna szumieć, natomiast na RCD 300 nie było takiej sytuacji.

Szczerze mówiąć trochę mnie to irytuje :wacko:
Jak miałem MFD2, seryjnie zamontowane z anteną FM + GPS to nie bylo najmniejszego problemu z odbiorem.
By Pablo -  12 lut 2016, 23:05
 małopolskie
#215313
cynik606 pisze:
Pablo pisze:Pierwsze o czymś takim słyszę.
Mam moduł diversity za schowkiem pasażera.
Możesz podać numery tego wzmacniacza? Bo do tej pory nie słyszałem o wzmacniaczu antenowym pod siedzeniem pasażera w VW.
A do czego to "diversity"? Być może mówimy o tym samym, ale jak wpisałem w Google "1T0 035 530" to zobaczyłem "wzmacniacz antenowy"/"Antenna Amplifier". To właśnie mam pod siedzeniem pasażera.

W Golfie to jest za schowkiem pasażera, nie wiem dlaczego u Ciebie jest pod siedzeniem.
Moduł "Diversity" zajmuje się porównywaniem sygnału z obu anten.

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
adek pisze:
Pablo pisze:A czy może się wypowiedzieć ktoś, kto ma MFD2 jak u niego odbiera radio?
U mnie na trochę słabszych stacjach zaczyna szumieć, natomiast na RCD 300 nie było takiej sytuacji.

Szczerze mówiąć trochę mnie to irytuje :wacko:
Jak miałem MFD2, seryjnie zamontowane z anteną FM + GPS to nie bylo najmniejszego problemu z odbiorem.
Czyli u mnie musi być coś nie halo z MFD.
Bo jak zamienię na RCD 300 to nie mam żadnych szumów.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  12 lut 2016, 23:09
 wielkopolskie
#215314
Pablo pisze: W Golfie to jest za schowkiem pasażera, nie wiem dlaczego u Ciebie jest pod siedzeniem.
Moduł "Diversity" zajmuje się porównywaniem sygnału z obu anten.
Na pewno? Z tego co czytałem, to fabrycznie jest pod siedzeniem:
http://www.my-gti.com/1698/volkswagen-a ... nformation

Ja na 100% mam instalację fabryczną. Głównie żona słucha radia (ja raczej ze zmieniarki) i nie narzeka na zakłócenia.
By Pablo -  12 lut 2016, 23:34
 małopolskie
#215316
To w takim razie są dwie lokalizacje, ale chodziło mi właśnie o jakość odbioru.
Widocznie u mnie jest coś nie tak z MFD.
By Pablo -  13 lut 2016, 12:55
 małopolskie
#215350
Najnowszy dostępny do DX - v5.11
By m.golaszewski93 -  13 lut 2016, 22:54
 podlaskie
#215421
Mnie niestety czeka czyszczenie, bądź zmiana lasera albo napędu. Liczyłem że zniszczyła się poprostu poprzednia płyta(była porysowana). Nowa czyściutka płyta wypalona wczytuje się wieki jak już się wczyta to nie widać żadnej drogi, a po wyjęciu na niej pojawiły się ryski. Pomogła komuś płyta czyszcząca? Kupował ktoś laser u skośnych? Ciekawe po której stronie leży wina, czy powierzchnię niszczy laser czy napęd... A może przypadkiem napęd w naszych navi podłączony jest pod sata?
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 22