Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By ciamajda -  10 sty 2016, 23:59
 lubuskie
#209772
Ale wtopa :blush: Wobec tego zmieniarka dedykowana do MFD2 możliwa jest tylko do zamontowania w podłokietniku ? Biorąc oczywiście pod uwagę tylko miejsca przewidziane przez producenta.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  11 sty 2016, 9:30
 wielkopolskie
#209791
ciamajda pisze:Ale wtopa :blush: Wobec tego zmieniarka dedykowana do MFD2 możliwa jest tylko do zamontowania w podłokietniku ? Biorąc oczywiście pod uwagę tylko miejsca przewidziane przez producenta.
W podłokietniku na pewno widziałem. Przemyśl jeszcze czy nie lepsza będzie zmieniarka cyfrowa. Mniej problemu z nagrywaniem płyt ;)
By ciamajda -  14 sty 2016, 17:50
 lubuskie
#210275
A co powiecie panowie na taką sytuację : właśnie podłączyłem radio po wymianie lasera ( nowy Panasonic - 160 zł ) i płyt CD nagrywanych radio wciąż nie czyta. Generalnie nic się nie zmieniło, płyta navi ( nagrywana ) chodzi. Muzyka z gazety lubuskiej też a nagrane starannie małą prędkością płyty CD nie...ktoś ma jakiś pomysł ?
Awatar użytkownika
By cynik606 -  14 sty 2016, 17:55
 wielkopolskie
#210277
ciamajda pisze:A co powiecie panowie na taką sytuację : właśnie podłączyłem radio po wymianie lasera ( nowy Panasonic - 160 zł ) i płyt CD nagrywanych radio wciąż nie czyta. Generalnie nic się nie zmieniło, płyta navi ( nagrywana ) chodzi. Muzyka z gazety lubuskiej też a nagrane starannie małą prędkością płyty CD nie...ktoś ma jakiś pomysł ?
Próbowałeś nagrać na płytach różnego producenta? Może zabrzmi to banalnie, ale czy na pewno nagrywasz płyty w trybie Audio-CD?
Awatar użytkownika
By cynik606 -  14 sty 2016, 20:41
 wielkopolskie
#210310
ciamajda pisze:Dwóch producentów aczkolwiek to jakieś chińczyki...wkładałem te same płyty do ojca samochodu, też ma tylko audio i grają.
A firmware już masz zaktualizowany do najnowszego?
Jak chcesz to mogę spróbować wypalić płytę audio, sprawdzić u siebie jak działa, a później porównamy co zrobiliśmy inaczej :)
By ciamajda -  15 sty 2016, 23:36
 lubuskie
#210451
O aktualizacji właśnie gdzieś przeczytałem. W przyszłym tyg. kolega spróbuje mi to zrobić, ściągnąłem już aktualizację. Zrobię i dam znać co wyszło, czy w ogóle coś wyszło.
By Pablo -  06 lut 2016, 23:11
 małopolskie
#214300
Mam pytanie do osób, które zmieniały RCD 300 na MFD2 CD.
Dzisiaj po zmianie, która poszła P&P, radio MFD zadziałało, ale...no właśnie...ale...
W Gateway mam teraz błąd 01044 - Control Module Incorrectly Coded.
Czy wynika on z tego, że mam w Can odznaczoną opcję [56] Radio Analog ? (Która została po RCD 300).
Powinienem zaznaczyć dodatkowo [37] Navigation?
Czy tylko jedną z tych dwóch opcji? Przy zaznaczonych obydwu, nie chce przyjąć kodowania, co jest dla mnie dziwne.
Również w kodowaniu radia, jeśli chcę zmienić liczbę głośników z PRZÓD + TYŁ na sam PRZÓD ( nie mam z tyłu głośników), radio nie przyjmuje nowego kodowania. Nie wiem, jak a może być tego przyczyna?
Jeśli ktoś miał podobny problem i jakoś sobie z nim poradził, to prosiłbym o jakieś wskazówki.

Dodatkowo, mam wrażenie,że jakoś gorzej odbiera radio, tzn. słychać delikatne szumy na stacjach, które wcześniej nie szumiały. Jest to dla mnie dziwne, bo anteny, jak i moduł diversity w przypadku obu tych radyjek zostały bez zmian (MFD2 CD nie posiada diversity i korzysta z zewnętrznego tak jak RCD 300).
By Gomul89 -  07 lut 2016, 0:42
 mazowieckie
#214305
Pablo pisze:Mam pytanie do osób, które zmieniały RCD 300 na MFD2 CD.
Dzisiaj po zmianie, która poszła P&P, radio MFD zadziałało, ale...no właśnie...ale...
W Gateway mam teraz błąd 01044 - Control Module Incorrectly Coded.
Czy wynika on z tego, że mam w Can odznaczoną opcję [56] Radio Analog ? (Która została po RCD 300).
Powinienem zaznaczyć dodatkowo [37] Navigation?
Czy tylko jedną z tych dwóch opcji? Przy zaznaczonych obydwu, nie chce przyjąć kodowania, co jest dla mnie dziwne.
Również w kodowaniu radia, jeśli chcę zmienić liczbę głośników z PRZÓD + TYŁ na sam PRZÓD ( nie mam z tyłu głośników), radio nie przyjmuje nowego kodowania. Nie wiem, jak a może być tego przyczyna?
Jeśli ktoś miał podobny problem i jakoś sobie z nim poradził, to prosiłbym o jakieś wskazówki.

Dodatkowo, mam wrażenie,że jakoś gorzej odbiera radio, tzn. słychać delikatne szumy na stacjach, które wcześniej nie szumiały. Jest to dla mnie dziwne, bo anteny, jak i moduł diversity w przypadku obu tych radyjek zostały bez zmian (MFD2 CD nie posiada diversity i korzysta z zewnętrznego tak jak RCD 300).
W Gatewayu zaznaczasz Radio Analog oraz Nawigacja.
Co do kodowania to:
0004200-kodowanie z kierownicą multifunkcyjną
0000200-kodowanie bez kierownicy multifunkcyjnej
Moim zdaniem, jeżeli nawet masz zakodowane 4 głośniki, to nic nie powinno się dziać.
Co do jakości dźwięku to cudów nie ma w tym radiu :sad:
By Pablo -  07 lut 2016, 19:36
 małopolskie
#214431
Ok, W Gateway poszło bez problemów, ale nadal w radiu nie przyjmuje kodowania.
MFD jest zakodowane na 0001400, a chciałem zmienić na 0000200 i wyskakuje komunikat "kodowanie odrzucone. Request out of range"
Dziwna dla mnie sprawa.

Natomiast mam jeszcze pytanie, odnośnie ostatniej pozycji w kodowaniu radia, w pomocniku krótkiego kodowania opisanej jako:
- Configuration III :
+1 = Active / Remote feed Antena
+2 = CD Changer

Czy nie powinno być to dodane na ostatniej pozycji w przypadku fabrycznej anteny w tylnej szybie i przy podłączonym emulatorze zmieniarki CD ???
Awatar użytkownika
By cynik606 -  10 lut 2016, 9:15
 wielkopolskie
#214872
Gomul89 pisze:Ja coś kojarzę, że Polski miałem od razu. Wgrałem spolszczenie nawigacji z płyty, odblokowałem czytanie pirackich płyt z mapą i wypaliłem mapę do navi. Nic nie musiałem przerabiać ani wyciągać z mapy :hmmm:
Wszelkie informacje czerpałem z tej strony:
http://traxter-online.net/aktualizacja- ... passat-b6/
No dokładnie.
Kiedyś w jakimś MFD2 widziałem, że po spolszczeniu w ustawieniach systemowych polski "ukryty" był chyba pod angielskim (albo innym językiem, nie jestem pewien).
By adek -  10 lut 2016, 11:09
 łódzkie
#214892
ciamajda pisze:O aktualizacji właśnie gdzieś przeczytałem. W przyszłym tyg. kolega spróbuje mi to zrobić, ściągnąłem już aktualizację. Zrobię i dam znać co wyszło, czy w ogóle coś wyszło.
I jak, pomogło ?

Jak ma problemy z odczytem płyt to ja bym stawiał najpierw na same płyty, u mnie miałem podobnie - na niektórych płytach odczytywał dobrze pierwsze ~6 piosenek, potem już nie mógł ich załadować nawet. Bezproblemowo działały płyty Verbatima.

Co do zmieniarki, fabrycznie jest w podłokietniku, ale można chyba nic nie stoi na przeszkodzie żeby przedłużyć kable, zrobić jakąś ładną kieszeń i przenieść tam gdzie się chce.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 22