Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By reggaefan -  22 kwie 2014, 8:24
 dolnośląskie
#128784
Witam u mnie na max w mp3 plus prawie na maxa w radio i wtedy coś słychać :( wiec nie jest normalne. Mp3 podpięte po AUX np na jakimś Sony gra poprawnie czysto oraz głośno więc nie wiem czy wtyczka jest uwalona czy coś innego. pozdrawiam
Awatar użytkownika
By soil -  22 kwie 2014, 8:54
 śląskie
#128785
reggaefan pisze: Mp3 podpięte po AUX np na jakimś Sony gra poprawnie czysto oraz głośno więc nie wiem czy wtyczka jest uwalona czy coś innego.
A jakie urządzenie podpinasz?
Jeżeli inne urządzenia graja normalnie - a z Twojego komentarza tak wynika - to wina będzie w urządzeniu, które widocznie jest słabej jakości.
By reggaefan -  22 kwie 2014, 9:50
 dolnośląskie
#128792
Witam podpinam Creative ZEN Micro, więc nie jest aż taki zły :) . Pod innym radiem ( zwykłym jak już wcześniej wspominałem) wszystko gra bardzo fajnie. Była już próba ze zmianą kabla mini jack ale nie pomogła więc nie wiem gdzie leży przyczyna. pozdrawiam
By bady -  28 cze 2014, 9:45
 mazowieckie
#136086
Witam.

W podłokietniku w samochodzie odnalazłem wejście Jack IN. Niestety po podłączeniu do niego telefonu z grającą muzyką i po zmianie ustawień w radio (rcd300) moja muzyka z głośników nie leciała.
Zastanawiałem się że może jack nie jest podłączony więc rozebrałem podłokietnik i przy jacku ujrzałem taki widok

Obrazek

z 4kabli do jacka dochodzą tylko 3. czarny kabel nie jest doprowadzony, wygląda na ucięty.

Z kostką przy radio jest podobnie

Obrazek

Niestety zdjęcie nie dokładne. Niebieska kostka która jest wpięta idzie właśnie od jack, czarny kabel przy kostce nie jest ucięty, lecz po wyjściu z czarnego "pancerza" zawraca i wraz z całą wiązką prowadzi do deski rozdzielczej.


Moje pytanie. Przy wyciągnięcie kabla z wiązki która "zawraca" i przylutowanie czwartego kabla do kostki może sprawić że JACK zacznie działać ?
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 9:37 przez fredric, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: poprawiłem fotki
By bady -  29 cze 2014, 0:53
 mazowieckie
#136132
dexter23pl pisze:to nie zadziała. POtrzebna jest pod to radio wirtualna zmieniarka która dopiero emuluje aux i CD
Wirtualna zmieniarka? tzw. emulator zmieniarki z allegro? czytałem opinie że to kiepski sprzęt, gra to cicho często problemy z uruchamianiem i słuchaniem muzyki

Krzycho pisze:zmien sobie radio na RCD310 i wtedy mozesz sobie te kable z jacka podpiac bezpośrednio pod radio nie kombinujac z jakimis dodatkowymi modulami

Pisałem z człowiekiem z allegro który sprzedaje radia miedzy innymi do VW i z RCD310 jak i RCD500 jest taki problem że jak bym wsadził do swojego samochodu to komputer szwankuje, a akumulator trzyma dwa dni. Jest ktoś wstanie to potwierdzić?

PS. czy osoby posiadające JACKa w podłokietniku są w stanie potwierdzić czy powinny być tak jak u mnie poprowadzone 3 kable czy 4 ?
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  29 cze 2014, 9:49
 śląskie
#136138
tu większośc osób na forum też Ja już dawno wy(*(&^%$ RCD300 i wstawiło 310 i jest OK.
Tak jak Tajpej pisze. Czasem potrzeba wymienic gatka na wersje od L w górę i żadnego problemu nie ma.
w rcd300 taki kabel jack nie zadziała dopiero w 310.
Ja też chiałem miec jack w 300 i musiałem wymienic na 310.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  29 cze 2014, 11:52
 śląskie
#136147
nic nie dochdzi po zmianie. jedynie to że jak założysz panel klimatyzacji od 6 lub czujniki parkowania to dodatowo na radiu nw lcd będzie się wyświetlac taka informacja podczas używania tej funkcji.

jesli masz z 2007r to być może już wejsja gatka jest wyższa i nie trzeba wymieniać.
odkręć osłonę nad nogami kierowcy i po prawej stronie nad pedałem gazu jak jest mocowanie nagrzewnicy będzie puszka z kablami. odczep i napisz jaka wersja.

chyba ze masz dostęp do kabla to odczytaj z poziomu komputera.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 20