Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  24 sty 2016, 14:28
 zachodniopomorskie
#211802
jihaad pisze:
PinkFloyd pisze:Te zmieniarki Yatou nie obsługują radio po 2010 i nie czytają tekstu. Ja zamówiłem taką po cenie i koduje się ja w 2e jak Media Player. widziałem w rzeczywistości jak to lata, lepiej niż media in ori, bo jest do wyboru z licznika a nie trzeba włączać z radia, bo chodzi po canie. jest nawet zaślepka na pociagniecie do schowka i itp.

[...]

Ja z uwagi na kradzieże RCD 510 i RNS 510 zrezygnowałem z zakupu i rozbuduje sobie RCD 310 powyższy zestaw ale bez BT bo mam juz założony ori.
Właśnie poszerzałem wiedzę o RCD510, żeby wsadzić zamiast 310, ale widzę, że lepsze może być to co ty kupiłeś.
RCD510 z wyjściem na kamerę (opcjonalna sprawa dla mnie) i USB (KLUCZOWA SPRAWA) to z kolei nie mają RDS z tego co się juz zorientowałem, kosztują stosunkowo dużo i są wciąż łakomym kąskiem dla osiedlowych bandytów.

Mam wobec tego plan zakupienia Densiona, schowania go gdziekolwiek tak, aby nie był na widoku i wykonanie przejściówki pod 5KD035726A. Wyglądać będzie jak ori, a jak z działaniem? Jak wygląda sterowanie z poziomu RCD310?
Densiona zamontowałem ojcu w samochodzie, obsługa jak w ori media in tylko więcej bajerów na fisie, a u siebie zamówiłem ori media in + wiązka od Krzycha. Miałem plany kupic do siebie też drugiej dension ale po sprezentowaniu ojcu musiałem obciąć koszty i media in z kablem USB z 2014 kupiłem za 140zł, a wiązkę od Krzycha za 60zł.
Awatar użytkownika
By jihaad -  24 sty 2016, 14:47
 dolnośląskie
#211807
FISa nie mam, więc te bajery mi niepotrzebne. RCD310 w zasadzie mi odpowiada, mam z niebieskim wyświetlaczem, który komponuje się z resztą, wyświetlacza większego nie potrzebuję, chyba że pod kamerę cofania, ale to też zbędny w sumie dla mnie bajer. Chcę po prostu USB, które wyświetli nazwy z tagów ID3 podobnie jak mam teraz z płyty CD, które też będzie ładnie się komponowało z resztą samochodu i z tego powodu MEDIA-IN dyskwalifikuję w formie takiej, jak to wymyślił producent. Musiałbym to zwyczajnie też gdzieś schować i wyprowadzić tylko USB w formie zaślepki obok ESP.
To może jednak iść w stronę MEDIA-IN i zrobić to po swojemu jeśli uda się znaleźć w rozsądnej cenie, co też nie jest proste?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  24 sty 2016, 14:58
 zachodniopomorskie
#211809
Kupujesz media in
http://olx.pl/oferta/modul-mdi-media-in ... 21bf45fb17
Do niego kabel USB ok. 50zł + wiązkę od Krzycha, chowasz media in pod popielniczką. W media in masz wszystko łącznie z wysw. nazw utworów i masz wszystko jak na płycie CD tylko leci z pendrive jako mp3. Nie musisz plików odp. nazywać. Tylko musisz media in zakodować w gatku i tyle. Masz wtedy jak klikniesz na radiu Media opcje CD i media in.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  07 lut 2016, 17:38
 śląskie
#214406
oronixx pisze:Witam,
pytanie być może błahe ale nie mogłem znaleźć pewnej odpowiedzi. Jak aktywować zmieniarkę w RNS300 poprzez VCDS?

Planuje dołożyć wejście AUX ( http://allegro.pl/show_item.php?item=5910361144 ) do Golfa. Wepnę je w miejsce zmieniarki (takowej nie posiadam) a kabel wyciągnę gdzieś do schowka. Pozostaje jeszcze aktywacja przez VCDS - nie wiem jak.

Pozdrawiam.
Nie da się aktywować VCDS.
To radio chyba też nie obsługuje lin IN
Sprawdź na swojej naklejce.
Obrazek
By oronixx -  07 lut 2016, 18:04
 dolnośląskie
#214413
Ok, wysunę radio, zrobię zdjęcie i tutaj wrzucę.
Jak będzie nie obsługiwało to jedyna opcja to wymiana radia? Tego wolałbym uniknąć. Chyba, że macie inne pomysły. Transmiter FM to tragiczna jakość, płyty są uciążliwe. Jakieś pomysły? Poza wymianą radia.
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  07 lut 2016, 18:38
 dolnośląskie
#214418
oronixx pisze:Ok, wysunę radio, zrobię zdjęcie i tutaj wrzucę.
Jak będzie nie obsługiwało to jedyna opcja to wymiana radia? Tego wolałbym uniknąć. Chyba, że macie inne pomysły. Transmiter FM to tragiczna jakość, płyty są uciążliwe. Jakieś pomysły? Poza wymianą radia.
Rns300 to o ile sie nie myle rcd300 z navi. Nie aktuwujesz zmieniarki ot tak sobie. Jak chcesz miec aux to musisz dokupic cos co imituje zmieniarke tzw emulator zmieniarki i poprzez to urzadzenie podpiac aux.
Awatar użytkownika
By cynik606 -  07 lut 2016, 19:45
 wielkopolskie
#214433
A-R-T-U-R pisze:
oronixx pisze:Ok, wysunę radio, zrobię zdjęcie i tutaj wrzucę.
Jak będzie nie obsługiwało to jedyna opcja to wymiana radia? Tego wolałbym uniknąć. Chyba, że macie inne pomysły. Transmiter FM to tragiczna jakość, płyty są uciążliwe. Jakieś pomysły? Poza wymianą radia.
Rns300 to o ile sie nie myle rcd300 z navi. Nie aktuwujesz zmieniarki ot tak sobie. Jak chcesz miec aux to musisz dokupic cos co imituje zmieniarke tzw emulator zmieniarki i poprzez to urzadzenie podpiac aux.
Pytanie czy jeszcze będzie potrzebny AUX skoro będzie już cała zmieniarka cyfrowa ;)

Odnośnie RNS300: http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=1 ... 95#p207192
By oronixx -  07 lut 2016, 20:34
 dolnośląskie
#214442
Podsumowując RNS300 nie uciągnie AUX IN sam z siebie. Ale zamiast AUXa mogę kupić zmieniarkę, np. taką: http://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka-mp ... 04299.html . I wpiąć pendrive lub inne cudo do niego. Wtedy nie muszę już nic aktywować, jedynie wpiąć? Brzmi nieźle. Cena zmieniarki nie jest niska ale nie jest zaporowa. A jak to jest z późniejszym wymontowaniem i zabraniem do np. kolejnego auta? Dokupię inną wtyczkę i będzie hulać? Może ma ktoś używaną zmieniarkę do sprzedania? ;)
Awatar użytkownika
By cynik606 -  07 lut 2016, 20:47
 wielkopolskie
#214444
oronixx pisze:Podsumowując RNS300 nie uciągnie AUX IN sam z siebie. Ale zamiast AUXa mogę kupić zmieniarkę, np. taką: http://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka-mp ... 04299.html . I wpiąć pendrive lub inne cudo do niego. Wtedy nie muszę już nic aktywować, jedynie wpiąć? Brzmi nieźle. Cena zmieniarki nie jest niska ale nie jest zaporowa. A jak to jest z późniejszym wymontowaniem i zabraniem do np. kolejnego auta? Dokupię inną wtyczkę i będzie hulać? Może ma ktoś używaną zmieniarkę do sprzedania? ;)
Nie licząc ostatniego pytania, na resztę ja odpowiedziałbym: tak ;)
By oronixx -  07 lut 2016, 21:42
 dolnośląskie
#214461
cynik606 pisze:
oronixx pisze:Podsumowując RNS300 nie uciągnie AUX IN sam z siebie. Ale zamiast AUXa mogę kupić zmieniarkę, np. taką: http://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka-mp ... 04299.html . I wpiąć pendrive lub inne cudo do niego. Wtedy nie muszę już nic aktywować, jedynie wpiąć? Brzmi nieźle. Cena zmieniarki nie jest niska ale nie jest zaporowa. A jak to jest z późniejszym wymontowaniem i zabraniem do np. kolejnego auta? Dokupię inną wtyczkę i będzie hulać? Może ma ktoś używaną zmieniarkę do sprzedania? ;)
Nie licząc ostatniego pytania, na resztę ja odpowiedziałbym: tak ;)
Ogromne dzięki za pomoc. Jak wpadnie trochę wolnej gotówki to zmieniarka wpadnie do Golfa. Dzięki!
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  09 lut 2016, 21:03
 zachodniopomorskie
#214792
leoncjo pisze:a ten dension z BT ile by mnie kosztował? i czy były by nazwy utworów na RCD 500 (bez mp3)- org media in odpada bo wychodzi drożej (musiał bym zmienić na rcd 310)
Radio rcd310 można dostać za 200zł, media in z kablem USB 150zł+ wiązka montażowa od Krzycha 60zł do media in.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 20