Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  07 lip 2018, 18:53
 mazowieckie
#266455
Witajcie. Mam pytanie odnośnie głośnikow z tyłu. Nie grają i nie Ma opcji fader na seryjnym radiu. Nie dziwiłoby mnie to gdyby nie fakt że z vinu mam radio rcd 300 plus i 10 głośników. Wie ktoś czemu to może nie grać?
Awatar użytkownika
By Bazyli89 -  08 lip 2018, 23:08
 mazowieckie
#266515
Przerwał to mało powiedziane. Po wyjęciu radia okazało się że kable od tylnych głośnikow są najzwyczajniej w świecie poucinane. Po 'dosztkowaniu' wszystko hula jak fabryka dała.. Ma ktoś jakiś pomysł czemu kable były poprzecinane?
By Adri -  09 lip 2018, 11:01
 mazowieckie
#266518
Radio na Esce działa prawidłowo od czasu do czasu zgubi zasięg i słychać lekkie szumy, ale jak przełączę na RMF Maxx to szumi bardzo często. Jak wjeżdżam w tunele to radio mocno szumi na każdej stacji. Dodatkowo w poprzednim aucie używałem transmitera (z górnej półki) i wszystko było cacy, tutaj również są szumy. Zauważyłem również, że czasami jak mam rękę na podłokietniku to radio szumi, a jak podniosę w górę to radio zaczyna grać płynnie :laugh:

Wykręcałem antenę, czyściłem i dalej nic. Na co zerknąć żeby to grało jak należy? Nowa antena? Jakiś nowy przekaźnik? Może kabel antenowy się wypiął? (nie wyciągałem jeszcze radia)

Dzięki! :yes2:
By Kleszcz -  10 lip 2018, 17:32
 pomorskie
#266554
Dexter23pl pisze:
10 kwie 2018, 10:55
Do rcd300 JEDYNIE wirtualna zmieniarka na usb
Cześć,
chcecie powiedzieć, że żadna inna opcja podłączenia "kabelka" aux nie wchodzi w grę? Zależy mi na podłączeniu radia do telefonu.
Polecacie jakąś wirtualną zmieniarkę? A może w okolicach Trójmiasta ktoś się bawi w takie rzeczy?

Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika
By pitt52 -  03 wrz 2018, 13:13
 śląskie
#267882
A-R-T-U-R pisze:
11 lip 2018, 6:57
Zmien radio na min rcd310 i wtedy zwykly kabelek aux podlaczasz do radia.
Emulator zmieniarki to padaka straszliwa. Dzwieku z tego nie ma a i rcd 300 to nie jest tez krol efektow :oczko:
Czy taką zamianę z rcd 300 na rcd 310 można zrobić plug&play? Czy trzeba coś zmieniać, dokładać?
By kuba94 -  03 wrz 2018, 13:39
 pomorskie
#267883
Trzeba tylko przy wtyczce do anteny trochę ( w zasadzie to kosmetyka) po rzeźbić . Najlepiej kupić nową i podmienić. Koszt w ASO to coś około 20zł. A reszta to wyjmujesz satre radio wkładasz nowe i po robocie.No i oczywiście zmienić bramkę żeby aku nie rozładowało. Wszystko jest opisane na forum.
By ED-EDDnEDDY -  16 wrz 2018, 19:08
 pomorskie
#268178
Witam czy da sie rozkodować kod do radia po VIN ? Kupiłem sprowadzone auto zmieniłem aku i radio wymaga kodu nigdzie go nie ma. A radia nie dam rady zdemontować bez uszkodzeń ponieważ próbowałem i widzę że poprzedni właściciel połamał mocowanie. Wkleił tą górną tackę na jakąś taśmę i nie da rady tego wyciągnąć bez uszkodzeń :wall:
Awatar użytkownika
By leszek158 -  17 wrz 2018, 9:21
 lubelskie
#268189
"Witam czy da sie rozkodować kod do radia po VIN ?"
- tak, jeżeli jest fabrycznie montowane; a jeżeli jest takowe to po odłączeniu aku nie woła o kod, bodajże od 2008 roku VW nie dodaje wkładek z kodami a wysyła po nie do ASO, u Ciebie musiało zostać zmienione skoro woła o kod i nic nie da odczyt po VIN, bo otrzymasz stary, fabryczny kod-ze starego radia;
cd. bez wyjęcia radia dla elektronika nie obejdzie się jego rozkodowanie, chyba, że jest taki spec i ma sposoby na odczyt kodu bez wyjmowania RCD z auta.

edit. @ED-EDDnEDDY spróbuj zapytać tutaj o poradę, fakt inne miasto, ale telefon nie zna odległości i może facet coś doradzi (jest dobry w tym co robi, sam z jego usług korzystałem)
http://www.mobilem.pl/kontakt.php

albo poszukaj w swoim mieście.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35