Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By Kristoff -  22 mar 2018, 6:54
 mazowieckie
#263116
Spoko koledzy. Nic "na pałę" nie będę wpisywać. Mam jeden kod od kolegi, a jak nie zadziała, to mam też już dwie oferty od kolegów, że za około 5 dyszek wyciągną mi kod z ASO..
Wczoraj chciałem zamontować "nowe" radio, ale okazało się, że w starym radiu mam podłączenie na dwie małe kostki, a w nowym na jedną dużą, więc potrzebuję przejściówki. Wybieram się dziś na "Wolumen" w stolicy znaleźć taką przejściówkę, a przy okazji poszukam tam też specjalistę od dekodowania. Dla niewtajemniczonych, tak zwany Wolumen, to giełda elektroniczna. Można tam kupić i załatwić wszystko związane z elektroniką.
Z drugiej strony, to dziwne, że dwa radia, w tym samym modelu auta, a dwa różne podłączenia. Myślałem, że jest to jakoś unormowane, że wszystkie radia mają takie same złącza..
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 mar 2018, 10:29
 śląskie
#263119
zobacz czy ktoś zamontował przejściówkę na iso z oryginalnej kostki.
jeśli nie ma to mega mózg uciął ori wtyczkę i zarobił na kostki iso.
jeśli nie widać że było coś przerabiane to auto było oryginalnie bez radia jak i kabli do instalacji i ktoś dołożył.
jak nie znajdziesz ori kostki w instalacji lub że takowa była to rcd300 nie podłączysz , potrzeba ciągnąc dwa przewody od gatevay do komunikacji can z radiem.
zapodaj foty jak wygląda instalacja radia

Dodano po 35 minutach 59 sekundach:
powinieneś mieć taką zamontowana obecnie przejściówkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
By Kristoff -  22 mar 2018, 13:23
 mazowieckie
#263123
U mnie oryginalnie siedziało takie radio jak ze zdjęcia poniżej. Jest to blaupunkt z nawigacją travel pilot dx-r4. Mam do niego kartkę z kodem itp. Wejście od tyłu ma dwie małe kostki, a w RCD300 jest taka jak z Twojego zdjęcia. Już wszystko przerobiłem, kupiłem przejściówkę, ale teraz jest inny problem. W rcd jest inne gniazdo antenowe, takie malutkie, a w środku jest jakby igiełka. Oczywiście są takie dwa gniazdka i w jednym jest urwana igiełka, a więc radio wraca do sprzedającego, a ja jeśli znajdę dziś rcd z kodem, to kupuję, ale jeśli nie, to montuję z powrotem, to co było i zapominam o tych wygłupach.
Obrazek
Awatar użytkownika
By Kristoff -  22 mar 2018, 18:09
 mazowieckie
#263126
Dlaczego nie będzie działać po kluczyku, przecież oba są oryginalne, oba Blaupunkty.. Na tą chwilę odpuściłem zamianę, za dużo mi to zajmuje czasu, przeważyły inne gniazda antenowe. Zapominam o rcd300
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 mar 2018, 20:22
 śląskie
#263130
Ten Blaupunkt co masz nie wychodził nigdy w golfie, ktoś sobie dołożył ot tak bo chciał.
A dlaczego nie zadziała masz masz napisane powyżej :oczko:
to jak bys porównywał vecra B do vectra C, tez opel a radia zupełnie inne. analogowe a drugie cyfrowe.
By ratkovsky7 -  04 cze 2018, 22:17
 kujawsko-pomorskie
#265385
Witam, od 3 tygodni posiadam Golfa V z wbudowanym klasycznym radiem rcd 300. Męczy mnie już powoli brak swojej muzyki, jedynie słuchanie oryginalnych płyt, których mam niewiele. Myślę od jakiegoś czasu o zmieniarce aux do tego radia, jak i o radiu z androidem, ale to w swoim czasie. Na ten moment chciałem pójść po kosztach i kupiłem zwykłe płyty CD-R, aby nagrać kilka swoich ulubionych płyt, ale jak się domyślacie - bezskutecznie. Jest jakiś sposób na nagrywanie płyt do radia rcd300? Wyskakuje mi błąd i nie włącza się ani jedna piosenka. Jakim programem najlepiej nagrać, na jaką płytę, w jakim formacie? Z góry dzięki za pomoc.
By ratkovsky7 -  05 cze 2018, 13:52
 kujawsko-pomorskie
#265401
Chodzi o format samych plików czy o sposób wypalenia płyty? W jakim darmowym programie najlepiej to zrobić i jaki wtedy tryb wybrać? Przeczytałem już tyle o tym i głupieje.
Awatar użytkownika
By Kilgore -  05 cze 2018, 16:55
 śląskie
#265408
Na przykład Windows Media Player.
Zakładka - Nagraj
Dysk CD Audio
Wrzucasz do katalogu pliki - pewnie masz mp3 - i nagrywasz.
Program automatycznie konwertuje je do cd audio.
Ja tak robię i wszystko gra.
  • 1
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35