Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By pikam -  29 mar 2016, 13:57
 lubelskie
#222094
Witam
Mam pytanko, posiadam w moim golfie fabryczne radio RCD 300 z obsługą mp3 (przynajmniej taki napis widnieje na przednim panelu :oops: ) i obsługą AUX :super: .

Problem polega na tym, ze prawa strona od pasażera gra bardzo cicho :sad: , w porównaniu z pozostałymi głośnikami w samochodzie.
Ustawiając balansem lewy / prawy oraz przód / tył - muszę podkręcić drugie tyle by było coś słychać w tych głośnikach. :sleepy:
Nie wiem teraz czy jest to wina radia , może któryś głośnik coś szwankuje (choć gwizdki w przednich drzwiach juz wymieniłem), czy też gdzieś wiązką łapie zwarcie ?

Czy ktoś miał już podobny przypadek z góry dziękuję za pomoc. :clap:
Awatar użytkownika
By pavlos2 -  02 kwie 2016, 9:11
 podlaskie
#222659
Ja akurat mam Radio zwykłe + półeczka ,ale marzy mi się pełne wbudowane RCD300 z Mp3 przykład :

http://allegro.pl/radio-rcd300-mp3-golf ... 28736.html

I teraz pytanie do ludzi ,którzy zmieniali jak i całej reszty majsterków.Czytałem coś o rozładowującym się aku itp.Mnie zależy tylko na wymianie radia czyli zabieram zwykłe + półeczkę i montuje RCD 300 .Czy po takiej zamianie Plug & Play wszystko będzie ok ?
By MichuVW -  05 kwie 2016, 19:12
 łódzkie
#223183
Witam witam.
Kupiłem podłokietnik ze zmieniarką i wiązka kabli.
Będzie to kompatybilne z radiem RCD300?

I czy przy wymianie radia z RCD300 na rcd310 muszę zmieniać moduł (getway czy jakoś tak) na nowszy? Jeżeli tak to czy muszę podpinac to pod komputer wszystko żeby wspolgralo?
Awatar użytkownika
By tajpej -  05 kwie 2016, 19:17
 małopolskie
#223184
zobacz czy rcd300 ma opisane piny jak na foto
jeśli tak to będzie działać
co do rcd310 jak masz gatewaya z literką niższą niż L to musisz wymienić
Obrazek
By emiter -  05 kwie 2016, 21:03
 łódzkie
#223217
Podpięcie zmieniarki o ile dobrze pamiętam wymaga odpowiedniego kodowania w radiu, wymiana gateway'a na 100% wymaga kodowania samego modułu, ale na początek warto sprawdzić jaki jest, jeśli auto rocznikowo 2007/2008 to jest szansa że obejdzie się bez wymiany, jeśli starsze to raczej moduł do wymiany :ok:
MichuVW pisze:Witam witam.
Kupiłem podłokietnik ze zmieniarką i wiązka kabli.
Będzie to kompatybilne z radiem RCD300?

I czy przy wymianie radia z RCD300 na rcd310 muszę zmieniać moduł (getway czy jakoś tak) na nowszy? Jeżeli tak to czy muszę podpinac to pod komputer wszystko żeby wspolgralo?
By MichuVW -  05 kwie 2016, 21:13
 łódzkie
#223224
Auto z 2005roku.
Czyli bez podpięcia komputera się nie obedzie?


emiter pisze:Podpięcie zmieniarki o ile dobrze pamiętam wymaga odpowiedniego kodowania w radiu, wymiana gateway'a na 100% wymaga kodowania samego modułu, ale na początek warto sprawdzić jaki jest, jeśli auto rocznikowo 2007/2008 to jest szansa że obejdzie się bez wymiany, jeśli starsze to raczej moduł do wymiany :ok:
MichuVW pisze:Witam witam.
Kupiłem podłokietnik ze zmieniarką i wiązka kabli.
Będzie to kompatybilne z radiem RCD300?

I czy przy wymianie radia z RCD300 na rcd310 muszę zmieniać moduł (getway czy jakoś tak) na nowszy? Jeżeli tak to czy muszę podpinac to pod komputer wszystko żeby wspolgralo?
By emiter -  05 kwie 2016, 21:18
 łódzkie
#223228
Jeśli chodzi o radio to zależy jak było fabrycznie zakodowane, w przypadku gateway'a trzeba podpiąć kompa, żeby zakodować nowy moduł do twojego auta.
MichuVW pisze:Auto z 2005roku.
Czyli bez podpięcia komputera się nie obedzie?


emiter pisze:Podpięcie zmieniarki o ile dobrze pamiętam wymaga odpowiedniego kodowania w radiu, wymiana gateway'a na 100% wymaga kodowania samego modułu, ale na początek warto sprawdzić jaki jest, jeśli auto rocznikowo 2007/2008 to jest szansa że obejdzie się bez wymiany, jeśli starsze to raczej moduł do wymiany :ok:
MichuVW pisze:Witam witam.
Kupiłem podłokietnik ze zmieniarką i wiązka kabli.
Będzie to kompatybilne z radiem RCD300?

I czy przy wymianie radia z RCD300 na rcd310 muszę zmieniać moduł (getway czy jakoś tak) na nowszy? Jeżeli tak to czy muszę podpinac to pod komputer wszystko żeby wspolgralo?
By MichuVW -  06 kwie 2016, 8:59
 łódzkie
#223297
Więc mogę sobie wymienić ten getway, radio a dopiero np na drugi dzień podjechać do kogoś z komputerem żeby mi wszystko ustawił? Czy trzeba coś robić przed podpięciem?

emiter pisze:Jeśli chodzi o radio to zależy jak było fabrycznie zakodowane, w przypadku gateway'a trzeba podpiąć kompa, żeby zakodować nowy moduł do twojego auta.
MichuVW pisze:Auto z 2005roku.
Czyli bez podpięcia komputera się nie obedzie?


emiter pisze:Podpięcie zmieniarki o ile dobrze pamiętam wymaga odpowiedniego kodowania w radiu, wymiana gateway'a na 100% wymaga kodowania samego modułu, ale na początek warto sprawdzić jaki jest, jeśli auto rocznikowo 2007/2008 to jest szansa że obejdzie się bez wymiany, jeśli starsze to raczej moduł do wymiany :ok:
By emiter -  06 kwie 2016, 10:10
 łódzkie
#223305
Generalnie problem polega na tym, że jak wymienisz radio na RCD310 to przy starszym gateway'u występuje rozładowanie akumulatora i może się okazać, że następnego dnia będzie problem z odpaleniem auta. U mnie problem pojawił się jak auto stało nie używane przez weekend. Wymiana gateway'a to max 30 minut, więc rozsądnie byłoby odczytać kodowanie obecnego i przenieść do nowego.
MichuVW pisze:Więc mogę sobie wymienić ten getway, radio a dopiero np na drugi dzień podjechać do kogoś z komputerem żeby mi wszystko ustawił? Czy trzeba coś robić przed podpięciem?

emiter pisze:Jeśli chodzi o radio to zależy jak było fabrycznie zakodowane, w przypadku gateway'a trzeba podpiąć kompa, żeby zakodować nowy moduł do twojego auta.
MichuVW pisze:Auto z 2005roku.
Czyli bez podpięcia komputera się nie obedzie?


#223484
jarek88 pisze:Witam,

Od kilku tygodni mam problem z moim fabrycznym radiem w golfie V (2003rok 1.9TDI BKC). Po włączeniu zapłonu radio się włącza i normalnie gra ale po krótkim czasie (nie występuje to po jakimś ustalonym czasie tylko zmiennie) radio samo się wyłączy a następnie znowu się włączy lub nawet tak jakby zamruga kilka razy pod rząd i nadal gra lub kompletnie się wyłączy. Tak samo dzieje się podczas jazdy natomiast na postoju kiedy zapłon nie jest włączony i uruchomię radio guzikiem to gra bez żadnych problemów cały czas. Byłem już u diagnosty ale komputer nie wykazał żadnych błędów. Nie wiem co może być przyczyną co tak naprawdę odpowiada za włączanie i wyłączanie radia po włączeniu zapłonu? Czy steruje tym jakiś przekaźnik lub moduł? Wszelkie wskazówki i informacje będą naprawdę cenne.Od kilku tygodni przeszukuje fora internetowe ale nikt nie miał identycznego problemu jak ja dlatego założyłem nowy temat.
-miałem ten sam problem - w końcu wyszło na to, że radio przestawało czasem grać, ponieważ na kabelkach gdzieś pomiędzy stacyjką a radiem był luźny styk - wystarczyło lekko poruszać jeden z przewodów w wyczuwalnej wiązce przewodów pod kierownicą, żeby zauważyć, że niegrające radio nagle się włącza.. wszystko na to wskazuje, że w trakcie jazdy nawet minimalne drgania mogą sprawiać, że ten kontakt gdzieś na kabelku nie łapie..
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 35