Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  18 maja 2015, 12:37
 zachodniopomorskie
#178820
Potrzebuję nawigacje - na Polske, Niemcy, Czechy, Słowację inne kraje nie sa wymagane ale może się przydac.
nawigacja ma mieć asystenta pasa ruchu i 5 cali. Cena do wydania ok 700zł, tylko nie mam za grosz pojęcia o tych mapach które sa ok i które urządzenia znalazłem takie:
1. Garmin
GARMIN 2595 LMT
http://allegro.pl/garmin-2595-lmt-nawig ... 18514.html

2. TomTom
TomTom Start 25 M EU
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=52 ... rule_id=91

3. Mio
MIO 6900 EUROPA
http://allegro.pl/nawigacja-samochodowa ... 92939.html

Tylko nie ma pojęcia którą wybrać, ile użytkowników tyle opinii. Może ktoś ma jakieś w tym doświadczenie. Dzięki za pomoc. Miał być RNS 510 ale z uwagi na ilośc kradzieży wśród znajomych na razie odpuściłem z uwagi na to że auto przed praca zony parkuje do późnych godzin popołudniowych i kradzieże się tam zdarzają, będzie RCD 510 + folia antywłamaniowa na szyby od środka + przenośna navi- ale jaka :hmmm:
By Buczek21 -  18 maja 2015, 13:44
 śląskie
#178823
Ja mogę polecić Ci garmina..
Sam mam od chyba 8 czy 9 lat nuvi 250..zjechałem nią pół europy i zawsze wszędzie dojechalem..ani razu jakieś prowadzenie przez rzeki,wodospady itd..
Jedyni minus to taki że działają tylko ori mapy,nie wgrasz na to automapy..itd.Same mapy serio jakościowo BDB..
Aktualizacje da się ściągnąć z netu...Co do reszty proponowanych przez Ciebie nie miałem kontaktu z nimi
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  18 maja 2015, 13:51
 zachodniopomorskie
#178825
Buczek21 pisze:Ja mogę polecić Ci garmina..
Sam mam od chyba 8 czy 9 lat nuvi 250..zjechałem nią pół europy i zawsze wszędzie dojechalem..ani razu jakieś prowadzenie przez rzeki,wodospady itd..
Jedyni minus to taki że działają tylko ori mapy,nie wgrasz na to automapy..itd.Same mapy serio jakościowo BDB..
Aktualizacje da się ściągnąć z netu...Co do reszty proponowanych przez Ciebie nie miałem kontaktu z nimi
Dzieki, wiem ze garmin na trasie jest ok,a jak kierowalność w dużych miastach Polski?
By Buczek21 -  18 maja 2015, 14:32
 śląskie
#178827
W mieście totalna intuicja...karze skręcać za 200 metrów to to robisz :P
A tak serio to nie ma problemów,dla mnie tez plus ze sama grafika nie jest przeładowana zbędyny(przynajamniej dla mnie informacjami) jak np: automapa..
W lewym dolnym rogu gdzie jest informacja ze masz np skęcić za X km.. naciśniesz sobie w to okienko to przeskakujesz w dokładnie te miejsce/skrzyżowanie..i masz podgląda co Cię czeka za np 5km..
Awatar użytkownika
By Szyna087 -  18 maja 2015, 19:26
 warmińsko-mazurskie
#178866
To ja pochwalę TomToma jeździłem na niej bardzo długo nigdy nie zawiodła dodatkową zaletę zauważyłem jak kolega kupił sobie nawigację od manty i pod słońce u niego nic nie było widać a umnie elegancko choć nawigacja o 5 lat starsza. Dożywotnia mapa nie wiem jak jest z garminem ale o niej też słyszałem dużo dobrych opini jak i o nawigacji BECKER. :ok:
By wojniz -  18 maja 2015, 20:50
 podkarpackie
#178876
Panowie, a nie jest tak przypadkiem, że to jak nawigacja prowadzi zależy od tego, co do urządzenia jest wgrane (jaka mapa, aktualizacje itp). A skoro tak, to proponuję wybrać urządzenie które Ci "leży", na którym będzie widać cokolwiek pod słońce, będzie ładnie reagowała na palec, a nie tylko rysik... A oprogramowanie to już wg. własnego uznania.

Przynajmniej takie moje zdanie.
Awatar użytkownika
By gral48 -  23 maja 2015, 13:00
 pomorskie
#179439
Witam

Miałem kiedyś MIO 520, na ori mapach było nieżle, ale potem aktualizacja wychodziła co kilka lat.
Napisałem programik odblokowujący i przez 5 lat używałem AutoMapy.
Objechałem prawie całą Europę ( pomińmy byłe kraje Rosji-za duże ryzyko ), i wg mnie jest to najlepsza mapa-nigdy mnie nie zawiodła!!! nawet prowadziła przez 6km tunele w drodze do Chorwacji.
A samą navi, ja mam teraz RNSa, ale gdybym miał kupować to 5" w zupełności wystarczy.
No i szkoda "wywalać" 500 zeta na coś, co można kupić za 100 -150 zł. Każdy odbiornik GPS jest taki sam, no chyba że ma dodatkowo "Glonasa". wg mnie najważniejsza cecha GPSu to mapa.
pozdrawiam