Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  30 kwie 2007, 9:12
 kujawsko-pomorskie
#4680
W³a¶nie zakupi³em radio CB i bêdê je montowa³. Czyta³em ¿e macie je pomiêdzy konsol± a siedzeniem ewentualnie pod schowkiem z lewej strony. Mo¿e kto¶ z kolegów ma jeszcze inny pomys³ miejsca monta¿u. Chêtnie wys³ucham propozycji i dobrze by by³o zapodaæ jakie¶ fotki. Mam w³asn± wersjê monta¿u ale mo¿e inna oka¿e siê lepsza. Wygodnie by by³o zamontowaæ pomiêdzy konsol± a siedzeniem ale w moim CB jest wbudowany g³o¶nik i nie wiem jaka bêdzie s³yszalno¶æ ods³uchu a do tego co z regulacj± fotela.
Podzielcie siê wiedz± na ten temat.
Awatar użytkownika
By Sierocki -  30 kwie 2007, 9:48
 -------
#4681
alan 42. cb radio które w 30 sekund montujemy w swoim aucie. i po co zak³adac jakies dodatkowe pud³a w swoim aucie ani ³adne ani praktyczne bo zawsze miejsce zabiera. alana zabierasz gdzie chcesz i dziêki temu ze ca³e radio mie¶ci sie w reku mozesz go zabierac do dowolnego auta. koszt takiego malucha to ok 450 pln za nowe radio + antenka na magnesik. z antenka to jest tak ze jak cie widza tak cie s³ysza wiec warto zainwestowac i bata na dach. ca³y zestaw dzia³a ¶wietnie .


pzdr
Awatar użytkownika
By krz_p -  30 kwie 2007, 13:22
 wielkopolskie
#4685
Bruno u mnie te¿ jest wbudowany g³o¶nik i s³ychaæ dobrze pomimo tego, ¿e jest w³a¶nie skierowane g³o¶nikiem w stronê boczka od fotela pasa¿era
Awatar użytkownika
By Bruce -  18 maja 2007, 14:03
 mazowieckie
#5080
Napiszcie jak sie zachowuje antena przy predkosciach powyzej 160km/h.
Slychac ja, dobry magnes da rade do 200km/h, zeby antena sie nie odkleila ?
By Hulaj -  18 maja 2007, 14:11
 mazowieckie
#5083
Lecialem golfem 230 z antena na magnes i nic, kiedys jechalem peugotem 206 CC i przy 195 odkleila sie , nie mile uczucie myslalem w cos uderzylo mi w bok wisiala na kablu i chwile strasznie sie tlukla, ale to pierwsze uderzenie naprawde moglo wystraszyc, troche wazy taka antena na magnes.

Co do anten to moge dac taka praktyczna rade zeby zawsze dobrze obczaic spod anteny , magnes, zeby nic sie nie przykleilo i czy sie ta gumka zabezpieczajaca nie przetarla, mozna sobie przerysowac dach.
Awatar użytkownika
By miszi -  18 maja 2007, 14:44
 -------
#5088
Zastanawia mnie w jaki sposób macie poprowadzony przewód od anteny skoro radio wiêkszo¶æ z was ma miêdzy konsol± a fotelem :roll:
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  18 maja 2007, 15:03
 kujawsko-pomorskie
#5091
Nie wiem jak Wam siê uda³o wcisn±æ CB pomiêdzy konsolê a oparcie fotela.
Moje CB ma 31 mm grubo¶ci i w ¿aden sposób tego nie mogê wcisn±c.
W moim przypadku kabel antenowy jest wci¶niety pomiêdzy boczek a siedzisko tylnej kanapy przebiega pod tyln± wycieraczk± ( oczywi¶cie t± na pod³odze ) i dochodzi do przedniego siedzenia pasa¿era. Tam spoczywa sobie CB pod³±czane zasilaniem do gniazda zapalniczki kiedy jadê sam. Gdy jedzie ze mn± obok druga osoba CB le¿y pod moim fotelem. I teraz to miejsce prawdopodobnie bêdzie sta³ym miejscem monta¿u radyjka - czyli przymocowane bêdzie do fotela kierowcy po spodem bo jak do tej pory nie znalaz³em sensownego miejsca do monta¿u.
Co do anteny to moja narazie by³a testowana przy prêdko¶ci 150 km/godz i trzyma³a siê dobrze. Dostawca mojego sprzêtu gwarantuje ¿e magnes wytrzyma do 180 km/godz. Niebawem zobaczê bo czeka mnie trochê jazdy.
Awatar użytkownika
By Lanumisu -  18 maja 2007, 17:27
 -------
#5094
To zycze powodzenia z ta antena. Mnie sie nie udalo - spadla przy 120 km/h. Lomot byl straszny i zadrapala lakier, ale to bylo przy innym aucie. Od tego czasu nie ufam magnesom, tylko montaz mechaniczny.
Awatar użytkownika
By krz_p -  19 maja 2007, 9:37
 wielkopolskie
#5109
Bruno jakie masz radio? jak ty cokolwiek w nim regulujesz jak jest pod fotelem?
co do wciskanie radia pomiêdzy fotel pasa¿era a konsolê to potrzeba trochê si³y by odci±gn±æ boczek od fotela pasa¿era i wcisn±æ radio, u mnie w ten sposób Uniden 520 wchodzi³,
pod antenkê polecam przykleiæ foliê transportow±, w ka¿dej firmie reklamowej do dostania za grosze, jest prze¼roczysta tak¿e prawie jej nie widaæ a chroni dach przed zarysowaniem
nie zgnata ci kabla od antenki przy wypuszczaniu go na ¶rodku z ty³u?
ja musia³em antenkê stawiaæ na samym skraju bo inaczej zgniata³o mi kabel i tylko tam mo¿liwe by³o jego wypuszczenie
moj± antenkê (President Ohio) sprawdza³em do ok. 180km/h, trzyma³a siê bez problemu
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  20 maja 2007, 8:56
 -------
#5114
powiem wam ¿e ja za ka¿dym wyjechaniem czy¶ci³em ten magnes i po jakim¶ czasie i tak s± ryski wiec wydaje mi sie przy magnesie jest to nieunikione bo zawsze dostanie sie jaki¶ kamyczek, :cry: :cry:
Awatar użytkownika
By fredric -  20 maja 2007, 14:59
 mazowieckie
#5118
Hulaj pisze:Lecialem golfem 230
u mnie wszystko ok przy 210 antenka ml145 na magnes.
Awatar użytkownika
By krz_p -  20 maja 2007, 19:18
 wielkopolskie
#5126
kamil 8000 pisze:powiem wam ¿e ja za ka¿dym wyjechaniem czy¶ci³em ten magnes i po jakim¶ czasie i tak s± ryski wiec wydaje mi sie przy magnesie jest to nieunikione bo zawsze dostanie sie jaki¶ kamyczek, :cry: :cry:
jak pisa³em wcze¶niej, folia transportowa przyklejona w miejscu gdzie stawiasz antenkê i nie ma problemu z ryskami
Awatar użytkownika
By Bruce -  20 maja 2007, 23:30
 mazowieckie
#5129
Dzieki za praktyczne informacje :D
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  21 maja 2007, 10:08
 kujawsko-pomorskie
#5132
krz_p pisze:Bruno jakie masz radio? jak ty cokolwiek w nim regulujesz jak jest pod fotelem?
co do wciskanie radia pomiêdzy fotel pasa¿era a konsolê to potrzeba trochê si³y by odci±gn±æ boczek od fotela pasa¿era i wcisn±æ radio, u mnie w ten sposób Uniden 520 wchodzi³,
pod antenkê polecam przykleiæ foliê transportow±, w ka¿dej firmie reklamowej do dostania za grosze, jest prze¼roczysta tak¿e prawie jej nie widaæ a chroni dach przed zarysowaniem
nie zgnata ci kabla od antenki przy wypuszczaniu go na ¶rodku z ty³u?
ja musia³em antenkê stawiaæ na samym skraju bo inaczej zgniata³o mi kabel i tylko tam mo¿liwe by³o jego wypuszczenie
moj± antenkê (President Ohio) sprawdza³em do ok. 180km/h, trzyma³a siê bez problemu
Zakupi³em radio SUNKER ELITE ONE i bardzo jestem z niego zadowolony. Do tego jest te¿ antena SUNKER 75 cm ze szklan± cewk±. Co do monta¿u radia pod fotelem to jeszcze nie nast±pi³o i nie nast±pi. Próbowa³em jeszcze raz wcisn±æ je pomiêdzy oparciem fotela i konsolê lecz mimo niewielkiej grubo¶ci to siê nie udaje. Byæ mo¿e bêdzie zamontowane z boku konsoli w przedniej czê¶ci przy lewj nodze posa¿era. Ale to sprawa otwarta i narazie nie mam na to czasu. Ostatnio na trasie sprawdzi³em antenê przy prêdko¶ci 170 km/godz. Wytrzyma³a jednak jecha³em z dusz± na ramieniu bo gdybym w tym czasie mija³ siê np z TIR-em to mo¿e by i zeskoczy³a. Ca³e szczê¶cie ja takimi prêdko¶ciami nie je¿d¿ê i my¶lê ¿e to magnetyczne mocowanie wytrzyma . Oczywi¶cie zastosujê te¿ podk³adkê pod magnes i bêdzie chyba OK.
A tak wogóle to koledzy mieli racjê mówi±c ¿e zakup mo¿e siê szybko zwróciæ. Informacjao "mi¶kach" jest na bie¿±co i jest gut. :P
Awatar użytkownika
By kamil 8000 -  21 maja 2007, 13:32
 -------
#5133
je¿eli radio ma by¶ na widoku to u nas pasuje radio "TT" bo ma niebieskie pod¶wietlenie ale jest to nie zbyty renomowana firma
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25