Volkswagen Golf MK5

Garaż - sprzęt audio, nawigacje, radia CB
By wojniz -  26 wrz 2014, 21:02
 podkarpackie
#144243
Koledzy, przekopałem cały temat (!) i w sumie za bardzo nie było konkretów co do rozwiązania zasilania CB. Gniazdo zapalniczki zajęte przez nawigację, więc muszę się gdzieś wpiąć. Pytanie brzmi gdzie.
Do zasilania gniazda zapalniczki jakoś nie jestem przekonany. Więc ciągnąć trzeba kabel. Jakieś podpowiedzi? Którędy poprowadzić kabel zasilający? Masę też prowadzić, czy do jakiejś śrubki?

Domyślam się, że do skrzynki bezpieczników muszę się dostać (wolałbym po drodze nie ciąć nic). Pod co tam najlepiej się podpiąć? I jak w ogóle się dostać do tej skrzynki (nigdy nie rozbierałem tamtej części samochodu (jeszcze)).
By Sebapl88 -  29 wrz 2014, 22:03
 dolnośląskie
#144597
Siemka. Ja za tydzień czasu wybieram się w trasę nl pl i chyba rozwiązaniem będzie podłączenie do trójnika, navi, cb, i tablet dla dziecka, a co do umocowania ty chyba postaram się tak jak parę osób koło fotela.
By wojniz -  02 paź 2014, 19:35
 podkarpackie
#144877
Koło fotela trzyma się bardzo dobrze. Ale jeśli nie jedziesz sam, to pasażerowi może być nie wygodnie. Ja się wybrałem w trasę Krosno-Gdańsk i niestety nie pociągnąłem zasilanie... po 3h tego żałowałem - nawigacja zaczęła wołać o zasilanie, więc cb musiało być odłączone. Z drugiej strony na autostradach i ekspresówkach cb jest w zasadzie zbędne (no chyba, że ktoś rekordy prędkości chce bić), więc jest czas na podładowanie, jednak irytująca sprawa z przełączeniem.
By tomileszek -  02 paź 2014, 19:36
 -------
#144878
Witam. chciałbym zamontować cb-radio w miejsce zmieniarki cd, którą mam w podłokietniku. Czy ktoś już wykonywał taką operację? Czy zasilanie cb można z kostki zmieniarki podciągnąć? Cb radio marki President Harry III.
By mateusz__pl -  06 sty 2015, 23:36
 wielkopolskie
#159144
Ja juz w 3 piątkach montowałem pod kierownicą, nad nogami. Fajny szybki dostep i nie przeszkadza podczas jazdy. Natomiast w golfie 6 z poduszką na nogi kierowcy zamontowalem pod schowkiem pasażera.
Awatar użytkownika
By ducho -  09 kwie 2015, 19:51
 lubelskie
#173274
Ogrzeję nieco temat, w końcu i ja zdecydowałem się na montaż cb głównym moim założeniem było aby tak umiejscowić radio i antenę żeby były jak najmniej widoczne i dlatego też zdecydowałem się na antenę VERMONT w miejsce starej od radia FM, oraz umiejscowienie radia w podłokietniku w którym oryginalnie powinna być zmieniarka cd.

Niestety założenie było takie aby radio schowało się jeszcze bardziej mniej więcej 2-3 cm niżej, tak żeby można było zamknąć bezpiecznie podłokietnik, oczywiście złącze od gruszki będzie kontowe tak żeby podłokietnik nie opierał się na kablu. Problem w tym że mam tylny nawiew powietrza i kanał doprowadzający powietrze do tylnych kratek
przeszkadza on w głębszym włożeni radia. Jestem skłonny wymienić ten kanał na coś innego, ale niestety nie mam pomysłu na co. Może ktoś u siebie ma ten nawiew a kanał wykonany z czegoś innego. Myślałem o jakimś przewodzie wentylacyjnym o średnicy ok 50 mm
Nie wiem niestety czy to się sprawdzi, może macie jakieś pomysły na inne rozwiązanie, nie bardzo zależy mi na wydajności tego nawiewu chciałbym jednak aby powietrze nie dostawało się do podłokietnika, dlatego też wyjęcie kanału i pozostawienie otworu wewnątrz nie wchodzi w grę. :hmmm:

pozdro
By tomjaw -  05 cze 2015, 22:14
 śląskie
#181145
Cześć. Mam w Astrze Lafayeta i pięknie pasuje w schowku pod radiem. Montowałem je w golfiku pod fotelem bo nigdzie indziej nie pasuje. Nawet w szufladzie pod fotelem nie włazi. Ostatnio grzebałem po necie i znalazłem coś takiego - Yosan MICRO - fajnie wygląda i nie jest większe od paczki fajek. Zastanawiam się czy ktoś z kolegów ma doświadczenie z tym radyjkiem ??
EDIT
Kupiłem CTR ONE klon Yosana. CTR ma dodatkowo RFGAIN malutkie radyjko jako antymisiek jest super . Muszę jeszcze dobrać antenę bo moja łapie na 4 km. Różnica pomiędzy Ateną a CRT jest zarąbista. Ogólnie jeszcze nie mogę się przyzwyczaić bo albo gada albo jest cisza. Lafayet na filtrach troszkę przepuszczał na okrągło musiałem kręcić SQ a w tym maleństwie nic. Raz ustawione i zapomniane przez to może być schowane w podłokietniku.
Awatar użytkownika
By stotas -  01 cze 2016, 19:53
 wielkopolskie
#229867
Witam

Prześledziłem ten temat i nie wiedziałem które miejsce i sposób montażu wybrać, ale wypróbowałem kieszeń na rzep do samochodu, wybrałem najmniejszy dostępny rozmiar w który zmieści mi się cb radio 16x28, i powiem wam że jestem mega zadowolony. Zawsze można wymontować a kiedy trzeba spełnia swoja funkcje, co ważne bez uszkodzeń plastików, tapicerki. koszt 17zl z przesyłka.
ObrazekObrazek
By rj193tsn -  01 cze 2016, 21:43
 łódzkie
#229881
o tez fajny patent. Ja zrobilem taki uchwyt i przymocowalem je za schowikem pod kierownica po lewej stronie.
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  25 lip 2016, 17:53
 wielkopolskie
#235049
Tak sobie dzisiaj kalibrowałem antenę SWR'em i mam jakieś dziwne wyniki. Udało mi sie uzyskać:
* na kanale 01 - 1,6
* na kanale 20 - no właśnie ledwo 1.0
* na kanale 40 - 1,8

Tak mam zostawić jest ok?
Awatar użytkownika
By Tyson -  09 sie 2016, 23:32
 mazowieckie
#236658
Czy ktoś z Was używa takiej antenki? http://allegro.pl/antena-cb-president-v ... 64463.html
Odebrałem swoje radio z naprawy i może warto zacząć je używać, bo przyznam się szczerze, że się odzwyczaiłem. Zapewne przez lenistwo - wyjmowanie i chowanie anteny. Obecnie mam President Michigan, ale niestety nie wchodzi do garażu.
Awatar użytkownika
By morfeusz747 -  10 sie 2016, 9:22
 wielkopolskie
#236663
Tyson pisze:Czy ktoś z Was używa takiej antenki? http://allegro.pl/antena-cb-president-v ... 64463.html
Odebrałem swoje radio z naprawy i może warto zacząć je używać, bo przyznam się szczerze, że się odzwyczaiłem. Zapewne przez lenistwo - wyjmowanie i chowanie anteny. Obecnie mam President Michigan, ale niestety nie wchodzi do garażu.
Miałem podobny dylemat, posiadałem Sirio ML-145 ale nie chciało mi się jej ciągle chować przed wjazdem do garażu itp.
Kupiłem takie coś: http://allegro.pl/antena-sirio-cb-50-ma ... 63005.html
I powiem Ci daje radę, wiadomo mniejszy zasięg niż poprzednia ale zdecydowanie wystarczające żeby dowiedzieć się o misiakach. A 50cm wszędzie wchodzi bez problemu nawet do galerii :laugh:
Awatar użytkownika
By coderiese -  15 lut 2018, 21:05
 śląskie
#262056
od lat jezdzę z cb radiem i nie wyobrazam sobie jazdy bez niego
Pierwsze cymbal radio mialem juz w 92 roku gdy trzeba bylo miec pozwolenie z PAR :)
w aucie nie chodzi o ostrzezenia przed policją ale po prostu pomaga przy objazdach, korkach itp.
Nie certolę się z tzw "estetycznymi montazami" bo ma byc praktycznie a nie słitaśnie.

radio - niezawodny uniden 520 + antena sirio omega27 lub - jak na zdjeciu - pirat.
Podpięcie pod 12+ po stacyjce.


Wiercic dziury w dachu juz nie będę - wiercilem kiedys w Vectrze i jakos w guferze nie mam zamiaru :)
Obrazek
Obrazek

jedyny problem w chwili obecnej to zakłócenia od zasilacza kamerki - nie mialem w poprzednim aucie z tym problemu - nagle jest. Ale juz sie przyzwyczailem ze w tym aucie występują problemy o ktorych mi sie nie snilo w innych. Tak sie dalem nabrac na to auto.
By ab333 -  27 sie 2022, 23:55
 opolskie
#289396
Witam, odgrzebuję umarły temat. Mam w Golfie Plusie wersji Goal antenę typu płetwa rekina. Czy to prawda, tak jak to gdzieś wyczytałem, że jest to antena od GPS, natomiast antena do radia znajduje się w tym aucie w szybie? Chciałbym ją usunąć i zamontować w to miejsce antenę do CB. Mogę ją po prostu wypiąć? Nie korzystam z GPS. Radio w aucie to RNS 300.
  • 1
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25